“Повези мене туди, де асфальту нема…”

На вашу думку, що варто покращити у міському електротранспорті? 

На вашу думку, що варто покращити у міському електротранспорті? 

 

Олег Рісний, директор Львівського міського центру зайнятості:

Ярина Капітан, журналіст, ведуча новин радіо "Львівська хвиля": 

- Не заперечую, що львівський електротранспорт залишає бажати кращого. Але немає сумніву, що городянам він потрібен. Тут ми можемо наслідувати наших сусідів. До прикладу, у краківському електротранспотрі чисто, він їздить швидко, часто (згідно розкладу -  з інтервалом до хвилини). Так, у такому випадку квитки можуть бути трохи дорожчі, за умови наявності дешевих проїзних. Тоді львів'яни не втрачають, менше роботи контролерам, а підвищену ціну за разові квитки платять лише туристи... - Передусім сам електротранспорт Львова оновити! Хотілося б зручніших, м'яких крісел, чіткішого графіка руху, більшої швидкості пересування. Мені особисто було зручніше, коли б працювали кондуктори і не треба було компостирувати квитки. Важко протискатися у натовпі до компостера чи водія. Ідеальний варіант - електрон­ні картки і термінал на вході до трамваю, що зчитує інформацію про оплату.

 

Леся Коваль, студентка 2-го курсу факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка:

Олег Бабенчук, фотограф:

- Роботу трамваїв. Ним ми їздимо щоранку і вже, можливо, звикли і не звертаємо уваги на певні недоліки у його функціонуванні. Почати хочеться з чистоти та опалення. Те, що у громадському транспорті брудно - це ні для кого давно не секрет, але от щодо комфорту в плані елементарного забезпечення теплa у трамваях та тролейбусах - говорять мало. Що дуже дивно. Напевне, кожен потрапляв у ситуацію, коли ти заходиш у порожній трамвай, сподіваючись зручно вмоститися  та помріяти по дорозі до пункту призначення про щось прекрасне, через дві секунди після „приземлення" на „дуже тепле" місце розумієш, що навряд вдасться провести час поїздки у комфорті. Після цього мовчки встаєш, ставиш сумку на крісло і робиш вигляд, що тобі дуже подобається стояти і триматися за поручень. До речі, про поручні, складається враження, що у Львові живуть одні люди-гіганти із двометровим зростом. Для кого так високо розміщені поручні? Можливо, є трохи і високих людей, але не думаю, що таких більшість. Тому хочу побажати львів'янам терпіння, а керівнику Львів­­електротрансу частіше брати до уваги побажання жителів міста. - Львівський електротранспорт потрібен однозначно і побільше. Я проживаю на Сихові і вже давно чекаю на трамвай до центру міста. Вважаю, що основною метою покращення електротранспорту є збільшення його швидкості руху. Трамваї і тролейбуси повин­ні мати виділені смуги для руху і доїжджати до місця призначення швидше ніж автомобілі в корках, тоді люди пересядуть на електротранспорт. Така практика є в багатьох містах світу,  де немає підземного метро. Трамвай є одним з символів Львова, але його постійно загаджують рекламою ззовні, це б я також не хотів бачити на міському електротранспорті. Також хотілося, щоб оновили склад транспорту, а старі машини відреставрували, бо вигляд у них жахливий. Чому така ситуація склалась - мені тяжко відповісти, очевидно, як завжди, брак коштів. Думаю, що місту потрібно брати приклад з інших європейських міст, у них вже є досвід з організації рентабельності електротранспорту. Щодо бруду в салоні. Думаю, кожен повинен почати з себе і бути культурним, це не так важко. 

 

Вікторія Хомич, менеджер із персоналу:

 Маріанна Фіртка, ведуча радіо „Львівська хвиля":

- Міський електротранспорт дуже потрібний. Адже такий транспорт дешевше коштує. Студенти та літні люди, не завжди можуть дозволити собі проїзд у маршрутках, на які  чи не кожні півроку збільшується вартість проїзду. Щодо  кондукторів, придбати зараз квитки можна у спеціально відведених кіосках на зупинках або у водія, а за уникненням безквиткового проїзду зараз стежать контролери, тому необхідності відновлення цієї посади я не бачу.Встановлення Wі-Fі корисно, адже часто буває так, що необхідно подивитись маршрут у інтернеті, а інших можливостей поблизу для цього немає. Чистота у міському електротранспорті в першу чергу має залежати від громадян, які дуже часто нехтують нею, залишаючи пусті пляшки, пачки від сигарет, жуйки під сидіннями.  - Трамваї - це прекрасно! Трамваї - це романтика. І, звичайно, вони повинні бути! А як тоді за ручку кататись колами, чекаючи, коли ж нарешті йому стане відваги на перший поцілунок? Трамваї - це студенти, які запізнюються, встигають чи пропускають пари. Трамваї - це шарм міста. Це місце, яке магічно перевертає настрій і міняє день на краще. Якби, звісно, був якийсь порядок і стратегія їх руку, була б інша річ.

 

Надія Михалевич, студентка:

Марія Кандиба, координатор шостого Екуменічного соціального тижня Українського католицького університету:

- Думаю, що тролейбуси і трамваї однозначно потрібні, але їх необхідно привести до ладу. Взимку на крісло в трамваї сісти неможливо, таке холодне, що легко можна застудитись, а вікна зазвичай заліплені рекламою або графіті, що не видно, куди їдеш. Хоча б якусь обшивку на крісла... А ідея з Wi-Fi мене взагалі дивує! Ну навіщо бабцям і дідусям, які в основному і їздять на трамваях і тролейбусах, інтернет? Поїздка в трамваї займає всього лише 10-15 хвилин і то в такій тисняві, що ти будеш пильнувати свої речі, щоб чого не поцупили, а не перевіряти свою сторінку у Facebook. До речі, про крадіжки, то надто вони часті в трамваях, минулого тижня в мене вкрали телефон, поки компостувала білети собі і людям. Як на те пішло, то краще вже камери встановити у транспорті. Щодо кондукторів, то я б їх відновила, так набагато зручніше, а то всі йдуть до водія, смикають його, нервуються, а коли тиснява, то і не проберешся до кабіни, а білет дійде до тебе, коли вже контроль перевіряє і каже: "Платіть штраф". Такі реалії,тому безумовно потрібно щось змінювати, наші люди заслуговують на краще! - На мою думку, електротранспорт дуже потрібний у Львові. Перш за все, що потрібно покращити - це регулярність руху, адже іноді треба чекати на трамвай дуже довго... Варто забезпечити продаж квитків на кожній зупинці, й тоді робота кондукторів не буде обов'язковою. Щодо Wі-Fi, то як ним взагалі можна користуватись в електротранспорті в час пік, якщо навіть стояти незручно, не те що інтернетом користуватись? Хоча, загалом, ідея цікава. Бруд в електротранспорті через низький рівень культури пасажирів та небажання його належним чином прибирати. А головне завдання - покращити якість рухомого складу, бо більшість вагонів вже давно відпрацювали свій ресурс.

  Позиція читачки “Пошти” у соцмережі:

Відтепер опитування “Пошти” також і на сторінці у Facebook. Слідкуйте за нашими запитання та долучайтеся. Радо опублікуємо вашу думку. 

Христина Гарасимів:

 
-  У Львові я прожила п'ять років. Дуже люблю Львів. Народилася за 40 км від обласного центру. Зараз живу у Польщі, але у Львові я - частий гість... Ну як уявити собі Львів без тої "одинички", "дев'ятки" чи "шістки"? Wі-Fі у трамваях... Може, і доцільно було б, якби не "якби"... Почнемо з того, що ті, котрі вирішують "тут і тепер" із допомогою інтернету глобальні питання - трамваями не їздять. Електротранспорт користується найбільшою популярністю серед студентів і пенсіонерів. Першим інтернет потрібен для того, аби "зайти ВКонтакти", а для чого потрібен другим? Запитання, думаю, риторичне.Часто, заходячи у львівський трамвай, виникає єдина бажання - бути невагомим, аби, не дай Боже, не торкнутися ногами брудної підлоги, а руками - поручнів... Зате ми в зоні Wі-Fі! Як у тому анекдоті: "Зате ми гарно співаємо..."А кондуктори... Пригадую, як було їдеш у п'ятницю опівдні або у понеділок зранку трамваєм, бажано, аби це була "одиничка", "дев'ятка" або "шістка", - ти волею-неволею віриш, що мало казкового у казці про рукавичку. А тут ще де не взялася дебела пані ... І найболючіше... Можливо, це меншою мірою стосується маршрутних автобусів та тролейбусів, але я не пригадую жодного(!) трамвая у Львові, котрий би курсував бодай двічі на день по одному маршруту, і був пристосований для осіб із особливими потребами!  

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8418 / 1.67MB / SQL:{query_count}