Майбутнє “Арени Львів”

На Вашу думку, що потрібно зробити, аби “Арена Львів” не пустувала, а стала багатофункціональним елементом інфраструктури міста?

На Вашу думку, що потрібно зробити, аби “Арена Львів” не пустувала, а стала багатофункціональним елементом інфраструктури міста?

Через півроку після Євро–2012 державна влада згадала про “Арену Львів” і занепокоїлася, чому ж красень-стадіон простоює. Про це говорили зокрема під час робочої поїздки до Львова віце-прем’єр-міністра України Костянтина Грищенка.

Львівська футбольна арена, за його словами, має виконувати багато функцій і використовуватися для різноманітних культурних заходів, ділових зустрічей, фестивалів та концертів. Він також наголосив, що використання стадіону особисто контролюватиме, а “уряд максимально сприятиме вирішенню цього питання”.

За словами Костянтина Грищенка, нині головна проблема – це переведення  футбольного клубу “Карпати” на стадіон “Арена Львів”. Обласна та міська влада з керівництвом “Карпати” за тиждень мають обговорити переїзд. 

Нагадаємо, як писала “Пошта”, стадіон на майже 35 тисяч місць побудували спеціально до чемпіонату Євро–2012, він відповідає усім вимогам УЄФА. На “Арені Львів” відбулися три матчі фінальної частини Євро–2012. 

Чим запам’ятався для львівського стадіону минулий рік, окрім Євро–2012? Так, “Арена Львів” стала місцем святкування весілля, відбулися кілька форумів, зокрема економічний і туристичний. Там також провели  “автомобільний” день та конгрес медиків. А ось найближча подія, проанонсована безпосередньо на сайті стадіону, – концерт співака Дзідзя. Він запланований аж на 18 травня! 

Нині “Пошта” запитує читачів, що, на їхню думку, потрібно зробити, аби “Арена Львів” не пустувала, а стала багатофункціональним елементом інфраструктури міста? 

Вардкес Арзуманян, львівський ресторатор:  

Дмитро Сосновський, головний тренер збірної України з боксу:

- Щодо стадіону "Арена Львів", треба, по-перше, завершити розпланування та забудову всієї прилеглої території, як передбачалось у генплані міста. Наскільки мені відомо, планувалася забудова торгівельно-офісних приміщень, розважальних центрів, ресторанів тощо. Сьогодні не можна встановлювати певну орендну плату для тих операторів, які б хотіли там провести якийсь захід, зокрема спортивний. Зараз головним завданням керівництва "Арени Львів" є створення таких умов, за яких у львів'ян з'явиться звичка ходити саме туди, звичка на все хороше та видовищне. Але це відбудеться не одразу, на це потрібні роки. - Я б хотів, щоб "Арена Львів" працювала, як колись стадіон "Дружба" (нині стадіон "Україна" - "Пошта"). Останній, коли я був тренером дитячо-юнацької школи з боксу, був відкритий цілодобово, і я міг водити дітей на стадіон. Якщо ж "Арену Львів" будували, щоб провести там три матчі Євро-2012, тоді це гроші, закопані в землю. Такий великий стадіон повинен бути відображенням здоров'я нації, тому "Арена Львів" мала б стати багатофункціональною для спорту. Там же велике приміщення, там же можна не лише у футбол грати. Взимку на "Арені Львів" треба заливати льодові майданчики. Можна зробити і платні секції, аби стадіон окупився. "Арена Львів" має працювати з ранку до ночі. 

Микола Кміть, бізнесмен, екс-губернатор Львівщини:

Андрій Худо, бізнесмен:  

- Стадіон "Арена Львів" проектувався під футбол. Тому головне завдання -  домовитися з футбольним клубом "Карпати" про співпрацю. Без футболу "Арена Львів" ніколи не стане прикрасою Львова. Її власникам треба усвідомити, що утримання футбольної споруди в сучасних умовах - це величезні видатки, в тому числі і сплата податків, тому потрібен компроміс. - Для досягнення мети насамперед треба наполегливо працювати! Бо де газда не ходить, пшениця не росте! Потрібно концентруватися передусім на концертній діяльності - цей стадіон пристосований до проведення концертів. На Західній Україні таких місць більше немає. Також потрібно розвивати інфраструктуру навколо. Можна побудувати трасу для гонок. Коли є події, може розвиватися і ресторанний та івентовий бізнес. Треба залучати інвесторів, які можуть забезпечити на цій території драйв.Буде драйв -  буде все живе!


Юрій Залізняк, доцент кафедри нових медій ЛНУ ім. І. Франка:

Марія Чубата, заступник директора ЛКП "Агенція з підготовки м. Львова до чемпіонату Європи з футболу 2012":

- На власний сором, мушу визнати, що ще жодного разу не був на "Арені Львів". Але те, що я бачив, ті, відгуки, що я чув, і те, що підказує здоровий глузд, складається в таку картину: для повноцінного використання цієї споруди варто перетворити її на центр, довкола якого може розростатися інша спортивно-розважальна, готельна, торгівельна інфраструктура. Для цього варто довести до ладу всі під'їзні шляхи, впорядкувати рух на них, дозволити використовувати звичайним людям парковання, щоб люди мали куди виїхати з міста хоч на цілий день, аби цікаво, корисно та різноманітно провести час. Там мають функціонувати секції для дітей, мають проводитися благодійні змагання... Якщо зробити "Арену Львів" доступною і цікавою для всіх, то ділові, спортивні та інші заходи будуть доповненням цього, урізноманітнюватимуть будні на стадіоні, а не вряди-годи змушуватимуть охоронців витрушувати порох із замків "новобудови задля одного турніру". - Для того, щоб "Арена Львів" не пустувала, а стала місцем проведення різноманітних заходів, потрібно залучити і державу з фінансуванням, і теперішній менеджмент стадіону, і, звісно, місто (футбольні клуби та організаторів заходів). Тут можна проводити найрізноманітніші заходи, адже на території стадіону є розвинена інфраструктура. Зрозуміло, щоб стадіон добре функціонував, потрібен футбольний клуб, матчі. Проте менеджмент клубу ФК "Карпати" якось по-своєму підходить до вирішення цього питання. Загалом на стадіоні відбувається багато подій, про які просто не знають пересічні громадяни. Ще у листопаді тут проводили міжнародну конференцію "Перемагай з Левом". Перед цим - декілька великих всеукраїнських медичних конференцій, чемпіонат світу з важкої атлетики серед майстрів.

Максим Баландюх, фотограф, викладач львівської Школи фотографії ім. Дієґо Марадони:

Ірина Магдиш, блогер:

- Треба віддати його представникам менш популярних видів спорту, громадським організаціям у безкоштовне використання або використання за символічну плату. Бо заробити на ньому, принаймні я так вважаю, не вдасться. Я був там досить давно, невдовзі після відкриття, але вже тоді виходили боком незначні проблеми, і було помітно, що будували стадіон швидко, тож під час експлуатації він швидко зношуватиметься.  - Треба було ще на етапі проектування мати чіткий план використання "Арени Львів" після Євро. Тепер же треба насамперед розбудувати транспортне сполучення й інфраструктуру довкола. А взагалі це питання має бути предметом не опитування громадян, а серйозної роботи фахівців-економістів. Нас же не питали, коли будували, то чому зараз запитують?

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7444 / 1.65MB / SQL:{query_count}