Потреба іміджу

На вашу думку, чи потрібна промоція Львову? 

На вашу думку, чи потрібна промоція Львову?

Щороку кількість туристів у Львові зростає, відповідно, збільшуються й фінансові надходження до міста. І хто б що не казав, у цьому є й заслуга промоційної кампанії нашого міста, яка відбувається вже кілька років поспіль.

Поза тим, цього року промоція древнього міста Лева під загрозою, адже на це депутати міської ради виділили трохи більше як шість тисяч гривень. Ці кошти витратять на підтримку промоційного та офіційного сайтів Львова та послуги дизайнера. А де взяти фінанси на промоційну літературу, участь у різноманітних міжнародних та всеукраїнських заходах, на рекламу тощо, не відомо.

Сьогодні “Пошта” запитує своїх читачів, чи потрібна, на їхню думку, промоція Львову? 

 

Василь Куйбіда, депутат Львівської облради, екс-міський голова Львова: 

Сергій Кіраль, начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міськради:

- Звичайно, треба мати стратегію розвитку міста, розуміти, яким ти хочеш бачити місто, наприклад, через 50 років. Відповідно, маючи той образ, розвивати місто. Твої сьогоднішні тактичні кроки мусять бути підпорядковані отій стратегії, бо інакше ти марнуватимеш у довготерміновій перспективі ресурси. Якщо у тій стратегії є передбачено формування міста як туристичного центру, то зрозуміло, що треба розповідати про місто і не лише в межах України. Треба творити оцю привабливість, яка б привела людей до твого міста. Якщо ти розвиваєш своє місто як науковий центр і покладаєшся винятково на ресурси регіону, то й великої промоції не треба. Хоч однаково потрібно привабити розумних людей принаймні з цієї території. Якщо ти мислиш не тільки тим світом, що бачиш у вікні, і хочеш, щоб до твого міста приїхали найкращі науковці (це, якщо ти звужуєш свої дії до якоїсь певної галузі), то ти мусиш допомагати творити імідж наукового центру як мінімум у межах держави, а краще й за її межами. Місто потребує творення відповідного іміджу або, як кажуть, промоції. Якщо місто є ще й туристичним центром, то це конче необхідно! Звичайно, що шість тисяч гривень на такі заходи можуть тлумачитися тільки як політична підтримка радою того напрямку, але не як фінансове забезпечення. Депутати мали на увазі, що кошти треба шукати поза бюджетом, залучаючи до цього господарчі структури, які на тому мають зиск, коли йдеться про туризм.  
- Промоція Львову потрібна, як вода рибці для того, щоб вона вижила. Бо Львів позиціонує себе як великий туристичний, культурний та освітній центр. Ми маємо позитивну динаміку, адже щороку кількість туристів у нашому місті збільшується завдяки промоції. Це участь у великих туристичних виставках, прес-тури, якісна промопродукція, а ці речі, звісно, безкоштовно не робляться. Якщо ми припинимо це зараз, Львів ризикує залишитись на узбіччі туристичних та бізнесових потоків. Адже є прямий зв'язок між брендом міста та увагою з боку інвесторів, бо якщо про місто не говорять, то звідки про нього мають дізнатися інвестори. І та річ, про яку говорять деякі люди, що Євро-2012 є автоматичною промоцією Львова, не є аргументом. Якщо розібратися, у Львові відбудуться тільки три матчі і гратиме лише одна топ-команда - збірна Німеччини. Я та багато фахівців вважаємо, що ефект від чемпіонату з футболу потрібно підсилити додатковими заходами, які б дозволили передати світові не лише інформацію про матчі, але і про Львів, щоб можна було відчути атмосферу Львова, щоб журналісти розповідали і про акції в нашому місті.

Євген Глібовицький, журналіст, керівник консалтингової компанії pro.mova, член Унівської групи:

Олег Березюк, директор департаменту "Адміністрація міського голови" Львівської міськради:

- Кошти на промоцію можуть бути як панацеєю, так і розтринькуванням. Багато залежить від розуміння того, що ми рекламуємо. Добре і правильно, коли місто підтримує себе комунікаціями, рекламує себе. Адже це приваблює до Львова капітал, талановитих людей і нові можливості, яких досі не було. Багато залежить від змісту кампанії, від того, що ми будемо рекламувати.Промоція може бути ефективною або неефективною. У мене таке враження, що Львів занадто агресивно просуває себе як туристичне місто, а недостатньо просуває себе як інтелектуальний центр, із розвиненим програмуванням, дизайном, фінансовими та консалтинговими послугами для бізнесу. Ми розвиваємо себе дуже однобоко. В нас ліва рука росте швидше, ніж права, а про ноги ми час від часу просто забуваємо.  - Це риторичне запитання на кшталт, чи потрібні людині вода та повітря. Промоція є необхідною частиною будь-якого процесу, чи це товар, чи це людина, чи це місто, чи це країна. Від іміджу залежить дуже багато. Без сумніву, це лише складова великого процесу, бо лише тоді, коли за якісним іміджем іде якісна суть, перемога забезпечена. Я гадаю, що протягом шести років ми пробували балансувати між одним і другим. Львів має величезну суть для багатьох націй та народів, кожен у Львові може знайти себе, але, на превеликий жаль, не всі це знають. А їхнє знання робить нас сильнішими, бо, приїжджаючи до Львова, вони залишають тут свої якісні емоції та матеріальні цінності.  

Тарас Возняк, культуролог, політолог, головний редактор  культурологічного журналу "Ї":

Отар Довженко, медіа-критик:

- Без сумніву, Львову потрібна промоція, як і будь-якому іншому місту. Навіть Парижу вона потрібна. Промоція для Львова - це можливість побачити культурні скарби, які є в музеях та на вулицях, відчути його атмосферу, відпочити, не побоюся цього слова, в абсолютно європейському та комфортному місті, яке є унікальним як для цілої України, так і для значної частини Центральної Європи. Окрім цього, у нас є ще рекреації в Карпатах, а Львів - це свого роду трамплін.
- Як на мене, промоція дуже потрібна, особливо в містах-мільйонниках України: Одесі, Донецьку, Дніпропетровську, Харкові - і взагалі на внутрішньому ринку. Це маразм, що досі безліч людей у країні вірять, що у Львові б'ють і вішають на стовпах за вживання російської мови. В Україні - імідж гостинного, цивілізованого, толерантного міста, "Європи лайт" для тих, хто не має змоги виїхати за кордон, але хоче чогось такого. У який спосіб цього досягнути - це вже питання для серйозних медитацій.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7974 / 1.63MB / SQL:{query_count}