Гідно вшанувати Патріарха

Що, на вашу думку, стане належним вшануванням пам’яті Патріарха Йосифа Сліпого?  

Що, на вашу думку, стане належним вшануванням пам’яті Патріарха Йосифа Сліпого?

Під час звершення єпископської хіротонії, тобто введення новообраного єпископа на престіл, хор багатократно співає “Аксіос! Аксіос! Аксіос!”, що в перекладі на українську означає “достойний”, тобто гідний стати наступником апостолів, готовий, як і вони, свідчити свою віру та бути вірним до кінця. Своїм життям і служінням Патріарх Йосиф Сліпий засвідчив цю вірність.

Завтра, 17 лютого, виповнюється 120 років з дня народження Патріарха Йосифа. 2012 рік як церковна, так і світська влада, проголосили роком Патріарха Йосифа Сліпого. Заплановано проведення цілої низки заходів. 

Сьогодні “Пошта” запитує читачів, що, на їх думку, стане належним вшануванням пам’яті Патріарха Йосифа Сліпого?  

Андрій Садовий, міський голова Львова:

Мирослав Маринович, правозахисник, проректор Українського католицького університету:

- Патріарх Йосиф Сліпий - це, безперечно, надзвичайно велика і потужна постать. Я не думаю, що провівши один великий захід, ми достойно вшануємо Йосифа Сліпого. Маємо поглиблено вивчати історію життя цієї людини - велетня, переглядати фільми про нього. Варто перевидати його "Заповіт", який є унікальний по своїй глибині. Я хотів би, щоб кожен львів'янин міг ознайомитися "Заповітом" Йосифа Сліпого. Не потрібно проводити заходи задля галочки. Ми повинні заглибитися в пізнання цієї людини.Якщо хтось подасть свою пропозицію видати невеличку брошурку про Йосифа Сліпого на культурні проекти міської ради, то ми це фінансово підтримаємо. Він лежить тут, поруч із нами і охороняє наше місто. У своєму "Заповіті" він писав, щоб його перевезли до собору Св. Юра у Львові. Треба, щоб львів'яни молилися до Йосифа Сліпого, просили його благословення. Цього року ми повинні доторкнутися до величі цієї людини і це буде належним шануванням його пам'яті.
- Переймати ідеї - це завжди найкраще вшанування пам'яті. Для мене у цьому випадку є дуже важливим ще й те, що Йосиф Сліпий, як сказано у зверненні греко-католицької церкви, є нашим сучасником. Чи у питанні захисту прав людини, захисту нашої національної культури, націотворчих проектів, як-от Український католицький університет, як це згадує сам патріарх Йосиф. Окрім того і у вмінні підніматися над буденщиною. Він автор прекрасного звернення "Великого бажайте". Його "Заповіт", написаний кілька десятиліть тому, аж резонує з нашим часом. Отже, читати і резонувати на його думки - саме це сьогодні потрібно. Це і буде найкращим вшануванням.

Андрій Корнат, голова Львівської крайової організації Народного руху України, депутат Львівської облради:

Вікторія Листопадська, журналіст:

- Львівська крайова організація Народного руху України особливу увагу надає вшануванню визначних українських особистостей та наслідуванню їхніх ідеалів. Зокрема, 17 лютого 2012 р. випов­нюється 120 років від дня народження патріарха Йосифа Сліпого, який 18 років свого життя відбув у Сибіру. Власне рухівці пропонують відзначити згадану річницю низкою заходів, зокрема уроками пам'яті, конкурсами творів у школах та показом фільму "Патріарх". Конкурс творів на тему життя, діяльності та цінностей патріарха Сліпого серед старшокласників всієї Львівщини закінчиться у травні. Переможці конкурсу зможуть відпочити в оздоровчих таборах на півдні України та поїхати до садиби, де народився Йосиф Сліпий. Патріарх Йосиф Сліпий - є тією постаттю, на життєвому прикладі та цінностях якого нам, українцям, варто вчитися. Діяльність цієї особистості є для нас дороговказом, як треба діяти у складний час для української нації. Окрім того, з ініціативи НРУ у Верхов­ній Раді зареєстровано постанову про вшанування на державному рівні постаті патріарха Йосифа Сліпого та Івана Огієнка.
- Безперечно, Йосиф Сліпий є видатною постаттю не тільки греко-католицької церкви, а й цілого народу. Звичайно, численні заходи, які проводитимуться у його пам'ять - це добре, от тільки потрібно повністю зрозуміти усю вагу тієї праці, яку митрополит провадив протягом усього життя, а не робити якийсь захід для галочки. На мою думку, найкращим вшануванням пам'яті Йосифа Сліпого буде звичайна тиха молитва за його душу. 

Анатолій Бабинський, головний редактор часопису "Патріярхат":

- Особисто моя думка, що у відзначенні ювілеїв треба відійти від сценаріїв минулого з його протокольними заходами. Дуже б хотілось побачити щось нове, почитати щось нове про життя Патріярха. Я навіть маю конкретні пропозиції - перевидати працю всесвітньо відомого вченого Ярослава Пелікана, який присвятив Йосифу Сліпому свою книгу "Confessor Between East and West: A Portrait of Ukrainian Cardinal Josyf Slipyj", а також дуже гарно було б видати добротну багатосторінкову кольорову збірку фотографій Патріарха з відповідними історичними коментарями. Це речі, які залишаться надовго після святкувань і будуть добре сприяти поширенню інформації про нашого Патріарха. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8051 / 1.6MB / SQL:{query_count}