Нагальна потреба в оновленні

На Вашу думку, чи реально молодим політикам пройти до нового парламенту у жовтні 2012-го? 

На Вашу думку, чи реально молодим політикам пройти до нового парламенту у жовтні 2012-го?

Із кожними наступними виборами українці сподіваються, що нові народні обранці зможуть зробити щось краще для життя держави. Хтось вірить, що їхній голос вплине на ситуацію в країні і йде голосувати, інші – просто ігнорують і не виконують свого громадянського обов’язку. У підсумку всі нарікають на те, яка в державі погана влада, забуваючи при цьому, що саме завдяки їм було обрано таку владу.

Загальна апатія серед громадян спричиняє те, що від виборів до виборів влада практично не оновлюється. У ВРУ та місцевих органах самоврядування ротація депутатів майже не відбувається – влада застигла на місці, депутати різних рівнів здебільшого займаються лобіюванням своїх особистих інтересів і не згадують про обов’язки перед громадою.

Про появу нових або молодих облич говорити досі не доводилося. Утім, змішана виборча система, за якою мають відбутися парламентські вибори, цього року дає надію, що ВРУ таки оновиться. Сьогодні є запит на громадських лідерів із незаплямованою політикою чи криміналом репутацією, моральних авторитетів. Як свідчить історія минулого року соціальні виступи українців зумовили появу таких лідерів. Але чи стане вибір українців далекоглядним і виваженим – покаже час. 

Сьогодні “Пошта” запитує у читачів про те, чи реально молодим політикам пройти до нового парламенту у жовтні 2012-го?

Дмитро Видрін, політолог:

Олексій Антипович, керівник соціологічної групи "Рейтинг":

- Можуть потрапити, якщо йтимуть по "мажоритарці". Я завжди казав, що мажоритарні округи є не лише політичним інструментом, а й "демографічним": як правило, саме звідси з'являються молоді політики. Гадаю, що за будь-яких обставин десять-п'ятнадцять молодих, може й, ще не зовсім свідомих політиків таки потраплять у наступний парламент. Чи випадково, чи завдяки обставинам, чи за рахунок нових стратегій, чи особистих хитрощів... Та при цьому вони матимуть шанси створити нову атмосферу. Так, як це було в останньому складі парламенту Радянського Союзу, коли з'явилася відносно невелика група (Демократична платформа), що визначала новий політичний, моральний чи й психологічний клімат. Так що - шанси є. - Хотілось би сказати, що реально, тому що все в наших руках і виборці далеко не дурні люди. Але, говорячи про українські реалії, перемогу на  виборах-2012 будуть отримувати люди, які, по-перше, мають велике фінансове забезпечення, а, по-друге, перемогу будуть отримувати люди, які відомі широкому загалу з позитивної точки зору. Така боротьба між позитивним ставленням та фінансами і буде відбуватись на цих виборах. Щоправда, є ще третій підхід до голосування - це голосування за "менше зло", де відкриваються можливості для молоді. Насправді ж, можна говорити лише про одну нову політичну силу, яка уособлює в собі молодість, силу, та все, що за собою тягне бренд Віталія Кличка. Будемо сподіватися, що в цій команді є справді молоді та перспективні політики передусім, а не спортсмени. Але, відверто кажучи, молоді боротися зі старими політиками, які мають певні можливості та досвід, буде тяжко.

Олег Пінчук, скульптор:

Ярослав Рущишин, член Комітету підприємців Львівщини:

- Усе залежить від того, чи діючі політики готові перестати займатися демагогією і піти на контакт із людьми. Держава робить усе, аби нові політики просувалися вперед, бо ж, окрім обіцянок, від них нічого не дочекаєшся. Народ зневірився, і тепер потрібно шукати нові методи впливу на людей, аби вони все ж пішли на вибори. Усі ті політики, що збираються йти до влади, нам відомі й ми знаємо на що вони здатні. Молоде покоління політиків має бути іншим - не тільки обіцяти, але й виконувати.
- Так, на мою думку, це цілком реально. Вже є попит, щоб це були нові політики, а нові політики - це, як правило, молоді політики. Для цього треба бути активним у політичній діяльності, мати своє кредо, мати підпримку не лише своєї партії, але й суспільства.

 

Володимир Подгорнов, президент українського фонду "Громадська думка":

- Для цього потрібно мінімум 500 тис. доларів, а оптимально - 2 млн  доларів. Маю на увазі собівартість виборчого округу. Туди входять витрати на працівників, членів комісій тощо. Щоб пройти треба 2 млн доларів, за такої умови будь-хто з молодих харизматичних політиків на мажоритарному окрузі може перемогти. Щодо списку, то все залежить від того, як домовляться, але там уже ціни інші - від 5 до 10 мільйонів доларів. Хто має такі гроші, може навіть не напружуватися. Подати свої реквізити - і ти в парламенті. Ті, хто не має таких грошей, повинен "сідати" в соцмережі і переконати своїх прихильників, молодь, студентів, що він не вискочка, а людина, яка готова працювати. Він буде бавити їх різними обіцянками в соцмережах, програмами, фото, смайликами. І, можливо, ці люди, якщо він їх збере в певному регіоні, безплатно зроблять роботу. Скажімо, хтось виготовить для нього поліграфічну продукцію за власний рахунок, хтось - безкоштовно буде працювати в комісіях і буде захищати результат цієї людини. Хоча є оптимістичний варіант, що може справді з'явиться нова популяція політиків, які створюватимуть партії, члени яких будуть впливати на своє керівництво. Лише при такому ідеальному варіанті, прийдуть нові політики. Але, мені здається, що це буде не на цих виборах. Вважаю, що рада, яка буде обрана цьогоріч, буде недовговічна. Вона протягне максимум рік-півтора. Люди зрозуміють, що нам усім вигідно мати нормальних політиків, а не таких, яких маємо і обираємо. До нас прийдуть завсім інші люди, ми будемо самі фінансувати їх передвиборчу компанію, але й будемо від них вимагати, щоб вони працювали на нас.  

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8051 / 1.62MB / SQL:{query_count}