Не воювати з вітряками

На Вашу думку, які проблеми Львівщини має першочергово вирішити новий губернатор області Михайло Костюк?

На Вашу думку, які проблеми Львівщини має першочергово вирішити новий губернатор області Михайло Костюк?

Із призначення кожного нового голови Львівської облдержадміністрації громада краю сподівається на вирішення хоча б найгостріших проблем.

Шахти, підприємства гірничої хімії, повені, заборгованості зі зарплат, відсутність потужних інвесторів, спад економіки – це далеко не повний перелік проблем, які вже стали задавненими хворобами Львівщини.

Усі губернатори області з більшою або меншою мірою успішності намагалися побороти ці біди. Поза тим, комусь заважали політичні скандали, комусь уряд не виділив достатньо коштів аби позбутися бодай однієї з довгого списку проблем. 

Робота більшості очільників краю нагадувала боротьбу Дон Кіхота з вітряками. У підсумку область продовжує “хворіти” тими ж недугами, а люди мало вірять, що за їхнього керівництва щось зможе змінитися.

Призначення Михайла Костюка головою Львівської ОДА не є винятком. Новий очільник – нові надії. За місяць своєї роботи він ознайомився з регіоном, почав робити перші кадрові зміни.

Сьогодні “Пошта” запитує у своїх читачів про те,  які, на їхню думку,   проблеми Львівщини має першочергово вирішити новий губернатор області Михайло Костюк?

Василь Куйбіда, депутат Львівської обласної ради, фракція НРУ:

Зеновій Бермес, президент Асоціації роботодавців Львівщини, голова громадської ради при Львівській ОДА:

- Перше, що імпонує, це те, що голова облдержадміністрації прийшов, щиро оцінив ситуацію в області, висловився публічно щодо намірів своєї роботи, запропонував обласній раді співпрацю. Це імпонує. Я, звичайно, не сподівався почути такий діагноз справ у Львівській області, позаяк попередній голова ЛОДА подавав протилежну картину. Це вразило. Як і вразили мене поставлені головою ОДА завдання. Наприклад, повернути людей, які полишили свої домівки і поїхали за кордон в пошуках роботи. Це надзвичайно важке завдання.Якщо голова ОДА ставить собі таке завдання і відчуває в собі сили його реалізувати, певен, що він не просто так плескав язиком. Щиро вірю, що він тих людей поверне, а їх десятки тисяч виїхало з Львівщини. Це також може не подобатися, але, чесно кажучи, не бачу механізмів для реалізації цього завдання. То ж у мене ще більшу повагу викликає така заява першої особи. Він бачить як це зробити. Щодо того, що саме голові ОДА треба робити в області, то мені некоректно висловлюватися публічно. Якщо він вважатиме за потрібне проконсультуватися щодо важливих для львів'ян проблем, то я готовий до таких консультацій, бо добробут львів'ян є понад усе. Коли йдеться про нашу регіональну владу, а вона мусить відрізнятися від загальнодержавної, коли йдеться про регіональні інтереси, то я готовий до співпраці. Коли ж йдеться про загальнодержавний рівень, то тут не готовий до такої співпраці з чинною владою поки вона нищить нашу національну державу.    - Новий губернатор повинен створити в області статус регіону, який має сприятливий інвестиційний клімат. Має бути відновлена довіра до Львівщини іноземних інвесторів, вони повинні бути впевнені, що цей регіон не підведе. Це найкраще доведе, що ми маємо некорумповану владу, яка здатна нормально працювати. Ще одна важлива проблема - це підбір кадрів. Є також безліч проблем в освіті, медицині. Цим галузям потрібні не лише гроші, але й увага. 

Андрій Мацяк, генеральний директор театру ім. Марії Заньковецької:

Петро Жук, директор центру інформаційних проблем території Національної академії наук:

- Сміттєпереробний завод - питання номер один. Це надзвичайно важливо, адже тут йде мова про екологію, стан води, яку споживаємо, і людське життя загалом. Думаю, новий губернатор - та людина, яка вирішить цю нагальну проблему. Щодо театру ім. М. Заньковецької, то він є у нормальному стані, майже усі гостроаварійні ділянки ліквідовано. Однак зауважу, що мова йде лише про театр, а не будівлю, у якій він є. Коли у держави з'явиться бажання зайнятися усією спорудою, то ми про це поговоримо окремо. А наразі саме проблема переробки сміття є життєнеобхідною і потребує негайного вирішення.
- Вирішити проблеми області одразу складно. Розпочати треба вирішувати ті проблеми, які найбільше потребує населення. Це проблеми доріг, зайнятості  і цін. За нашими соціологічними опитуваннями це три основні проблеми, які найбільше непокоять людей Львівщини. Мені відомо, що в Михайла Костюка є певні ідеї, як вирішити проблему доріг. Якщо буде просування в цьому напрямку, це буде сприяти успішній роботі губернатора. Є ще дві проблеми важливі для населення, які вирішуються ще довше - проблеми медицини і освіти. Населення важає, що стан медицини і освіти незадовільний. Із цим важко не погодитися. Істотне покращення роботи цих сфер дало б одразу позитивний імпульс діяльності нового губернатора. Населення почне сприймати і співпрацювати з новим керівником області. 

Ростислав Слав'юк, професор, завідувач кафедри банківської справи Львівського інституту банківської справи Університету банківської справи НБУ:

- Питання цікаве і дуже актуальне. Михайло Костюк казав, що буде вирішувати земельні проблеми в області. За його словами, він є противником продажу землі. Це потрібно впорядкувати. Потрібно виділяти більше коштів на фінансування різних соціальних програм. Я передбачаю, що з початком 2012 року у нового очільника Львівщини з'явиться багато проблемних питань, пов'язаних із Євро-2012. Думаю, що губернаторові буде непросто вирішити ці питання. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7650 / 1.61MB / SQL:{query_count}