Карати жорстко!

На вашу думку, яким має бути покарання для чиновників-хабарників?

На вашу думку, яким має бути покарання для чиновників-хабарників?

Мало не щодня чуємо про гучні затримання хабарників, зокрема, міліціонерів, голів сільських та селищних рад, чиновників різних рівнів. 
У цьому списку є і vip-затримані, яким правоохоронні органи інкримінують хабарництво. Водночас навіть резонансні затримання не стримують ласих до грошей посадовців! Ті все беруть і беруть!  
Вище ж керівництво вимагає від силовиків зруйнувати піраміду зловживань у регіоні, зокрема йдеться про більш наступальну боротьбу з проявами хабарництва. “На нарадах за участі правоохоронців вимагаю не обмежуватися дрібними затриманнями хабарників, а робити акцент на тих, хто є на вершині цієї піраміди і зловживань владою”, – свого часу наголошував “Пошті” очільник області Михайло Цимбалюк.  
Тим часом кожен шостий українець вважає допустимим страчувати державних чиновників за хабарі в особливо великих розмірах. Про це свідчить опитування, яке провів у жовтні Інститут ім. Горшеніна.
Сьогодні “Пошта” запитує у читачів, яким, на їхню думку, має бути покарання для чиновників-хабарників?
 
 
                                                                                         Михайло Павлів, перекладач:  
Михайло Картрук, ІТ-спеціаліст:
- На мою думку, чиновник, який бере хабарі, не може далі працювати на державу та її громадян. Покарання для хабарників має бути якомога суворішим. Штрафувати людей, які звикли брати хабарі, немає сенсу, адже це їх спосіб життя, звичка, від якої вони не можуть і не хочуть відмовитись. Можливо, смертна кара зупинила б затятих хабарників або довічне позбавлення волі. - Покаранням для чиновників-хабарників, на мою думку, є повна конфіскація майна. А за кричущі злочини - навіть смертна кара. Я повністю підтримую Китай у цьому. Там покарання для державних службовців є на порядок вищі, ніж для простих громадян. 
 
Андрій Кокотюха, письменник: Марта Ковальчук, студентка:
- При якості нашого правосуддя поодиноким порядним професійним чиновникам можуть підкинути хабара і покарати за це. Мені здається - і це серйозно! - державних службовців треба позбавляти зарплат, якщо на їхній ділянці робота не виконується. Наприклад, є надмірна бюрократизація  реєстрації бізнесу. Один такий сигнал - і все, мінус зарплата і неможливість звільнитися, поки ситуація не буде виправлена. За таких умов буде все одно - братиме чиновник хабарі чи ні. Якщо він не буде працювати, це хлібне місце займе хтось інший. - Варіантів покарання за хабарництво є безліч. Скажімо, позбавлення права обіймати державні посади, однозначно позбавлення волі, призначення мінімальної пенсії, зрозуміло, без урахування пільг для колишніх держслужбовців тощо. Але щодо смертної кари, то я проти цього. Розглядати варіант позбавлення життя, гадаю, варто хіба що у виняткових ситуаціях.
 
                                  Мар'ян Слабінога, студент:   Євген Кузик, лікар-інтерн:
- Вважаю, що подібний злочин є зрадою інтересів держави та народу, тому покарання для таких чиновників має бути якнайсуворішим. Зрозуміло, це має бути позбавлення посади і конфіскація майна, набутого за час перебування на цій посаді, а також позбавлення права обіймати будь-які державні посади взагалі, що мало б подіяти не стільки в плані "очищення" посад від хабарників, скільки просто як фактор залякування. Але головне - це дієва система розслідування подібних злочинів, виголошення вироків та їх приведення у дію, оскільки у нас "хочуть, як краще, а виходить, як завжди", а в подібних справах суб'єктивні чинники та втручання просто не допустимі.
- Вважаю, що вилучення майна та ув'язнення - дієвий та максимально оптимальний варіант покарання. Я не прокурор, а лікар, то ж судити не маю права. Що стосується смертної кари, то ставлюся до цього різко негативно. Переконаний, що відновлювати її у країні не потрібно, оскільки довічне ув'язнення є достатнім покаранням.
 
Алла Садовник, студентка:
- За законодавством України, хабарники, які вимагали суму у 4 тис. разів більшу за неоподаткований мінімум доходів громадян, можуть попрощатися з волею на 12-15 років. Окрім того, передбачена конфіскація майна і заборона кілька років обіймати певні посади. Тому найбільшим покаранням для чиновників-хабарників, як на мене, стане дотримання судами та правоохоронними органами українського законодавства.
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7901 / 1.61MB / SQL:{query_count}