Головне, аби відкрили!

Як ви ставитеся до помпезного відкриття стадіонів до Євро-2012?

Як ви ставитеся до помпезного відкриття стадіонів до Євро-2012?

Минулої суботи в Києві офіційно відкрили НСК „Оліпійський”. З одного боку, подія вагома й потрібна і для України, і для майбутнього футбольного чемпіонату Європи, що відбуватиметься в нашій країні. З іншого –  після того, як усі дифірамби щодо нової арени пролунали, в інтернеті з’явилися відгуки про саме дійство. І вони, звичайно, неоднозначні. Так, більшість вважає найголовнішим позитивом те, що відкриття таки відбулося. Однак українців шокувало шоу, чимось схоже на те, що відбувалося свого часу на “Донбас Арені”. Багато хто спостерігав за дійством, розмірковував над тим, що гроші (а їх надали меценати) можна було скерувати і на буденніші та потрібніші речі, а не на гонорар Шакіри (зазвичай за свій виступ співачка бере півмільйона доларів).

Іншим негативним моментом був поспіх, із яким відкривали стадіон. Як наслідок – чимало учасників дійства відзначило, що на 100% „Олімпійський” ще не готовий. І будівельний порох, якого було предостатньо, про це яскраво свідчить.

У суботу, 29 жовтня, відбудеться відкриття і „Львівської арени”. Ті, хто уважно стежить за будівництвом цього об’єкта, ще досі скептично ставляться до того, що стадіон здадуть вчасно. Нині, як стверджують будівельники, спорудження львівського євро­стадіону на завершальному етапі. 

 “Сьогодні загальна готовність арени становить 86%, а також завершуються архітектурно-будівельні роботи адміністративного корпусу. Працюємо дуже інтенсивно, щоби вже найближчим часом львів’яни на власні очі змогли побачити, наскільки цікавим є об’єкт, а також оцінити його стильний дизайн і комфортність”, – зазначив у коментарі zaxid.net директор із будівництва стадіону та об’єктів інфраструктури ДП “Західінфрапроект” Володимир Карпяк.

Досі майже нічого невідомо і про шоу, яке відбудеться під час відкриття арени у Львові. Подейкують, що співатиме Анастейша (гонорар якої не менший, ніж у Шакіри), також тривають переговори з Русланою. 

А до відкриття залишилося трохи менше трьох тижнів... 

Сьогодні “Пошта” запитує у читачів, як вони ставляться до помпезного відкриття стадіонів до Євро-2012? 

 
                      Валерій Веремчук, депутат Львівської міськради, фракція НРУ:
                            Микола Кміть, голова відділення Національного олімпійського комітету України у Львівській області:
- Немає нагальної потреби у таких помпезних святкуваннях. Та розуміємо, що, на жаль, рішення з цих питань приймають державні органи. Кошти на добудову об'єктів Євро-2012 йдуть із державного бюджету, який наповнюється податками кожного громадянина. Сьогодні, коли все ще залишаються серйозні проблеми, пов'язані з тим же Євро, зокрема й фінансування ремонту доріг у Львові, слід було б ці кошти спрямувати на розв'язання проблем такого роду. Окрім того, святкування за участю далеких від України зірок... Я - прихильник наших виконавців і думаю, що, якщо вже святкувати, то можна було б організувати цей захід, запросивши українських співаків. Тому й упевнений, що це не зовсім правильне використання коштів.
-  У наш час кошти потрібно вкладати туди, звідки буде віддача. Якщо помпезне відкриття стадіону збільшить кількість туристів, то це дуже позитивно. Імідж, піар нашої держави. Має бути реальний бізнес-план відкриття стадіону. Потрібний також відповідний меседж, наприклад, що відкрився один із найкращих стадіонів Європи тощо.
 
Андрій Котельник, боксер:
 Інна Сагайдак, студентка:  
- Відкриття стадіону має бути пишним. Адже це арена європейського рівня, там відбуватимуться матчі Євро-2012. Нашому місту такого стадіону бракувало так само, як і хорошого спортивного палацу. Сподіваюсь, невдовзі його збудують. У Львові майбутнє відкриття стадіону - це подія року.
- Звичайно, життя не слід перетворювати на прозову байку з параноїчним переконанням у тому, що існує щось важливіше, доречніше, вартісніше чи змістовніше. Свято вириває з метушливого життя принаймні один день - на радість і легковажне ставлення до майбутніх проблем. Та чи кожен з нас, відчуваючи нестачу в одязі, необхідність погашення кредиту чи гігантські дірки у сімейному бюджеті, святкуватиме, до прикладу, власний День народження з найдорожчим шампанським у найпомпезнішому ресторані? Суспільство чудово усвідомлює власну нікчемність і цинізм чиновників, коли, принижене побутом і злиднями, спостерігає святковий феєрверк над власною головою. Та й вічне пояснення "немає грошей" (на лікарні, школи, пенсіонерів і дороги) вщент руйнується під сумою гонорару черговій суперзірці, що танцює під фонограму на черговому стадіоні.
 
Галина Кравець, вихователь:                          Оксана Микитин, журналіст:
- Загалом такі помпезні відкриття стадіонів до Євро-2012 - це викидання грошей на вітер. Просто так потрапити на відкриття пересічний громадянин не може. І це виглядає, як закрита вечірка для можновладців за кошти простих громадян. Замість того, щоб витратити ці гроші на пишні святкування, ліпше добудували б дороги.  
- Думаю, це непогана ідея, що все відбувається урочисто. Ми, українці, представляємо таким чином нашу країну. Буде, мабуть, якась трансляція. В цьому відкритті ми виступаємо як нація і мусимо пам'ятати, що світ зверне на це увагу. Зрештою, всі країни мали помпезність, коли готувались до свого Євро. Єдине, щоб не було занадто, бо, якщо помпезно та ще й забагато цієї пафосності, то це вже несмак, а ми ж не такі... Все має бути в міру, скромність - і помпезність також.
 
                         Григорій Семенчук, поет:                              Максим Детинченко, студент:  
- Ставлюсь із абсолютим розумінням. Бо нашій владі подобаються шикарні та  пафосні речі з комуністичним душком. Все це виглядає, як відкриття московської Олімпіади. Лише Шакіра не вписується у загальний відеоряд. Ну, а те, що "Олімпійський" загорівся під час відкриття, вже насторожує і викликає певні думки.
- Це викликає певну іронію, адже стадіони ні у Львові, ні в Києві не готові до відкриття. Проте їх відкривають у зазначені терміни, що не може не нагадувати епоху комунізму, коли все мало бути вчасно або ніяк. Проте байдуже, чи якісно, головне - помпезність.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7819 / 1.64MB / SQL:{query_count}