Тест для влади

На вашу думку, чи посадять Юлію Тимошенко до в’язниці?

На вашу думку, чи посадять Юлію Тимошенко до в’язниці?

Сьогодні мала б закінчитися більш ніж двомісячна судова епопея у “газовій справі” екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко. Суддя Печерського районного суду Родіон Кірєєв має оголосити вирок головній опозиціонерці. Яким буде цей вирок, можна хіба здогадуватися та робити власні припущення. Засудять, виправдають чи декриміналізують? Усі три варіанти, зважаючи на різні обставини, можливі. Більш-менш зрозуміло одне – мотиви цієї резонансної справи радше політичні, ніж дійсно кримінальні. 

Сьогодні “Пошта” запитує у читачів, чи, на їхню думку, посадять Юлію Тимошенко до в’язниці?

                  Юрій Шведа, доцент кафедри політології ЛНУ ім. І. Франка, кандидат політичних наук:
               Андрій Любка, поет:
- Усі учасники цього судового процесу програли. У більшому програші влада, яка організувала цей процес і намагалася переслідувати свої ідеї, пов'язані із участю в наступних парламентських та президентських виборах, позбуваючись конкурентів. Я переконаний, що в цьому процесі превалювали лише політичні мотиви. Очевидно, що у даному питанні, як і у всіх решта, влада нічим розумним не вирізнилася. Вона загнала себе у пастку. Сьогодні це питання перестало бути внутрішньополітичним і набрало міжнародного резонансу. У перемовинах України із США, зі Заходом загалом питання Юлії Тимошенко стало одним з питань, яке виноситься на порядок денний і є індикатором ставлення влади до опозиційних сил. Організувавши цей політичний процес, влада не розраховувала на такий резонанс. Хоча це неважко було спрогнозувати, якби у владі були фахівці політичного прогнозування. Також завдано удару іміджу самої Тимошенко, показавши її у непривабливому світлі. Але той негатив, який у цій справі здобула собі вся українська влада, перекреслює негатив Тимошенко. Яке б рішення не було, але влада однозначно програє.   
- Я думаю, що 11 жовтня тільки почнуть зачитувати вирок. Уже точно не пам'ятаю, але, здається, у справі Зварича висновок суду читали чотири дні. Така ж ситуація буде і з Тимошенко. Для чого це владі? Завтра до Печерського суду прийде багато людей, сотні активістів "Батьківщини" з регіонів, і це буде натовп справді ідейних людей, які готові боротися за Юлію Володимирівну. Але якщо вирок читатимуть кілька днів, вони втомляться, змокнуть і змерзнуть, тож частина роз'їдеться, і сила опору буде меншою. Що ж до суті, то я впевнений, що, на жаль, ЮВТ отримає 7 років ув'язнення. Потім, можливо, статтю декриміналізують, і "добрий цар" Янукович підпише ці зміни до закону, таким чином випустивши Тимошенко на волю. Режиму вкрай необхідно закріпити за Тимошенко статус "винної", але завдяки цьому вона й стане наступним президентом.

 

          Володимир Цибулько, політолог:
              Марічка Назаркевич, культуролог:  
- Як на мене, у влади достатньо часу й мотивів, аби тримати Тимошенко в ізоляторі хоча б до висновків Венеційської комісії щодо виборчого законодавства. Склалася досить вигідна позиція, а тому поспішати із вироком, думаю, не будуть. Швидше, влада гратиме не просто на затримання процесу, а саме на спробу видати політичних опонентів за силу, яка прагне ввести країну у безлад. А декриміналізувати статті влада якщо і захоче, то тільки ті, які у перспективі зможуть стосуватися її ж самої. Основне ж завдання влади не зводиться до того, аби посадити Тимошенко: її треба завести на такі манівці, де вона б остаточно маргіналізувалася як політик. Врешті, судовий процес - це процес маргіналізації політика Тимошенко. Тим більше, що оточення самої екс-прем'єрки сприяє цьому процесові. Хоч Юлія Володимирівна - тонкий гравець, який здатен на багатоходівки, частина її оточення ускладнює ситуацію. Це вже фактично розпочалася боротьба за місце у списках. Нинішній день для частини бютівців може стати своєрідним фальстартом виборчої кампанії. І влада намагатиметься перевести інформаційній супровід саме у таку площину: порятунок лідера - початок кампанії. - Тимошенко, можливо, й буде сидіти, але чи надовго вона там затримається? Чесно кажучи, трохи дивно, що її справи йдуть поганенько, адже вона сильний горішок, хороший оратор. І її команда теж не із слабких, але не дружить вона з владою нашої держави, і це основна причина початку даної справи. І це далеко не підтримка чи осуд певної зі сторін.
                Ярина Мелень, адміністратор  Палацу культури ім. Гната Хоткевича:
- Побояться. Тимошенко в такому разі стане мученицею-героїнею, а українці, як відомо, народ жалісливий. Тимошенко за ґратами - занадто сильний суперник і надто велика загроза нинішній владі. Влада проведе показові виступи, а пізніше просто тихенько закриє справу.
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7923 / 1.6MB / SQL:{query_count}