Безпека понад усе!

На вашу думку, на що потрібно звернути увагу батькам, аби дитина не травмувалася?

 На вашу думку, на що потрібно звернути увагу батькам, аби дитина не травмувалася? 

Нещасні випадки вдома й на вулиці — одна з головних причин травматизму, а то й смертності дітей.Умови, безпечні для дорослого, стають пасткою для недосвідченого малюка. Ми навіть не підозрюємо, наскільки відрізняється сприйняття дорослого й дитини, як ми по-різному бачимо, відчуваємо, переживаємо. 
Тримати дитину в безпеці, не піддаючи ризику – справа не легка, але батьки повинні цим займатися, щоб не допустити до летальних випадків. Вони мають бути завбачливими та вживати відповідних застережних заходів. Найкраще постійно тримати дитину в полі зору, не залишати її надовго саму. Також варто пояснювати дитині всі правила поведінки в різноманітних ситуаціях, навчити, як поводитися у критичних обставинах. 
Сьогодні “Пошта” запитує читачів, на що, на їхню думку, потрібно звернути увагу батькам, аби дитина не травмувалася?
               Світлана Добровольська, керівник прес-служби УДАІ МВСУ у Львівській області:   Оксана Блавацька, головний спеціаліст відділу кадрів Львівської міськради: 
- Насамперед, так само, як батьки привчають дітей чистити зуби чи застеляти ліжко, треба систематично вчити дитину основних правил безпеки. Вдома батьки мають постійно нагадувати дітям: "обережно, бо горить вогонь!", "обережно, бо горнятко гаряче!". Так само і на вулиці - треба застерігати дітей: "обережно, тут їздять машини!", "тут не можна переходити вулицю!". Це систематична робота батьків, яку треба проводити з дня в день, з року в рік. У дитини має до механізму виробитись система дотримання правил безпеки. Адже, якщо це закладено батьками в дитинстві, людина буде дотримуватись правил безпеки і надалі. - Я вважаю, що потрібно вибирати безпечне місце для прогулянок, оскільки передбачити, куди дитина захоче піти, майже не можливо. Також дуже важливо, щоб батьки безпосередньо брали участь у грі, адже важко контролювати процес пересування дитини, наприклад, на майданчику. В іншому випадку вона може вибрати собі таку форму та спосіб проведення ігрового часу, який може бути не зовсім безпечним для неї.
         Людмила Ліб, інспектор сектору моніторингу та профілактичної роботи УДАІ м. Львова:

               

   Галина Курій, домогосподарка:  

- Є кілька факторів на дорозі, які можуть травмувати дитину: раптовий вихід на проїжджу частину, вихід з транспорту, який зупинився, перехід у невстановленому місці тощо. Тому основний момент, на який батькам потрібно звернути увагу - чи готова дитина самостійно приймати рішення та брати участь у дорожньому русі. Адже діти є різні, одні, наприклад, в 11 років можуть моментально концентрувати увагу та самостійно приймати правильні рішення, а є й такі, що цього робити не можуть - вони розсіяні та неуважні. У такому випадку батьки повинні супроводжувати дітей і вчити поводитися на дорозі, адже відповідальність за них несуть саме вони.
- Ті, хто готується стати батьками, повинні розуміти, що з народженням дитини всі їхні погані звички і неуважність мають зникнути. Більшість дітей травмуються, дістають опіки саме через неуважність батьків, їхню недбалість. Не можна залишити у доступних для дітей місцях гострі, скляні предмети, сірники, електричні прилади. Розетки у будинку повинні бути закриті спеціальними кришками, бути розташовані на не доступній для дитини висоті. Найголовніше, коли дитина починає розуміти, треба постійно з нею розмовляти і пояснювати, що може трапитись, якщо невміло поводитися з електрикою, газом чи гострими предметами. 

                       

Анжела Супрунович, учитель Львівської лінгвістичної гімназії:

Віра Капрусь, педіатр, заступник головного лікаря з охорони материнства і дитинства 4-ї міської клінічної лікарні:
- Єдиною та головною передумовою безпеки дітей є увага батьків. Якщо ж дитина на певний час залишається без нагляду, потрібно зробити її місце перебування якнайбезпечнішим. Маленьку дитину потрібно залишати на середині ліжка і обов'язково, щоб на ліжку були обмежувачі. Передусім батькам варто звертати увагу на меблі з гострими кутами, а якщо меблі невисокі, я б не радила тримати на них скляні та гарячі речі, від філіжанок з кавою до гарячих прасок. Також цікавим місцем для дітей є розетки, тому потрібно, щоб вони були закриті. Одне з найнебезпечніших місць у квартирі - балкон, тому батьки зобов'язані обмежити доступ дитини до нього. Не можна на столі залишати ніяких "ласощів", а це таблетки, сиропи тощо. І ще моя порада батькам - горщики з квітами варто ховати в недосяжні для дітей місця, адже вони їх не тільки можуть перекинути, але й спробувати на смак. - Пильнувати за дитиною батьки повинні від самого їхнього народження. У перші місяці потрібно слідкувати, щоб маля, наприклад, не впало з візочка. Багато небезпечних моментів криється і у трішки старшому віці - коли дитина починає ходити, батьки мають дивитися, щоб дитя ні за що не перечепилося, не брало зайвого в руки, не дотягувалося до гарячих страв на столі. Коли дитина йде в садок, відповідальність лягає не лише на батьків, а й на вихователів, які повинні постійно слідкувати за ними як у приміщенні, так і на вулиці. Не забувайте наглядати за дітьми і у шкільному віці, адже незабаром почнеться зима - під час катання на санках та лижах діти можуть також сильно травмуватися. Загалом, що пильнішими будуть батьки, то менше буде травм у дітей.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7985 / 1.62MB / SQL:{query_count}