Час пересідати на ровер!

На Вашу думку, які наслідки для людей матиме підняття ціни на бензин?Протягом останніх років в Україні, зокрема у Львові, помітно збільшилась кількість автомобілів. Дехто взагалі не уявляє себе без “залізного коня”. Кожен мешканець нашого міста щоденно користується різними видами транспорту.

На Вашу думку, які наслідки для людей матиме підняття ціни на бензин?

 

Протягом останніх років в Україні, зокрема у Львові, помітно збільшилась кількість автомобілів. Дехто взагалі не уявляє себе без “залізного коня”. Кожен мешканець нашого міста щоденно користується різними видами транспорту. Від швидкості, якості й ціни перевезення залежить багато: чи їстимемо ми свіжі харчі, чи читатимемо газети, чи ходитимемо на роботу, навчання, відпочинок. Отже, транспорт є важливою складовою нашого життя. Відповідно, якщо ціна на бензин зросте, то це подорожчання відчують не лише водії і власники машин, але й пересічні громадяни. Люди стурбовані, що ціна на пальне суттєво підвищиться. Натомість влада запевняє, що бензин цієї осені не подорожчає. Тож кому вірити? Адже бензин може
стати дорожчим уже завтра!
Сьогодні “Пошта” запитує своїх читачів, які наслідки, на їхню думку, для людей матиме
підняття ціни на бензин?

 


Олексій Антипович,
керівник соціологічної групи “Рейтинг”:

– Звичайно, негативні наслідки. Підвищення ціни на бензин ми вже спостерігали. Власники автомобільного транспорту реагують на стрибок цін по-різному: хтось менше їздить, більше користується громадським транспортом тощо. А ось нинішня влада з цього приводу плюсів не отримає.

 


Андрій Мазуркевич,
водій:

– Ну, певно, що негативні. Оскільки сьогодні ціна його висока, враховуючи те, що заробітні плати в Україні низькі, можна сказати, мізерні. У більшості людей, які працюють. А ще той фактор, що якість пального далеко не відповідає європейським вимогам. Але, якщо і підвищиться ціна на бензин, машин від того не стане менше. У нас таке вже було. І  автомобілів на вулицях Львова не поменшало. Я б сказав, навпаки, їх стало більше. Хто іздив на авто, їздитиме й далі.

 

Максим Поваляшко,
інженер лабораторії служби доріг:

– Передусім піднімуться ціни на більшість товарів та послуг. Адже до споживача усе доходить через доставку чи то в магазин, чи то на базар, чи у будь-який офіс і склад. І у ціні кожного продукту закладено вартість його доставки чи перевезення. Якщо ціни підвищаться ще й на дизпаливо – це відіб’ється на вартості всього урожаю, який збирають технікою, що працює на дизпаливі. І ще можуть підвищити вартість транспортних перевезень і на міських, і на міжміських маршрутах.

Олег Мицик,
юрист:

– Наслідком, безперечно, будуть зайві витрати. Адже висока ціна на бензин є  непомірною порівняно з прибутками, які отримують люди в нашій країні. На Заході, наприклад, ціни на бензин приблизно однакові з вітчизняними, але там зовсім інший характер заробітних плат.

Володимир Літвінов,
водій:

– Вважаю, що за умови  чергового підвищення ціни на бензин автомобіль мати невигідно. Пальне сьогодні й так не дешеве! Нині на машинах здебільшого їздять лише забезпечені люди. Від власного автомобіля особисто я вже давно відмовився – продав його. А сьогодні машину не купував би, навіть якби мав на неї гроші. Передусім через дорогий бензин.

Назар Мартинюк,
юрист, автовласник:

– Чергове підвищення цін на бензин призведе до ще глибшого утвердження в свідомості людей гасла влади про “покращення життя вже сьогодні”. Навряд чи поменшає автотранспорту на дорогах, бо, якщо в тебе є машина, то ти в будь-якому разі на ній їздитимеш і, відповідно, заправлятимеш. Я особисто, без потреби користуватись машиною не буду. Внаслідок підвищення цін на нафтопродукти також неодмінно зростуть надприбутки нафтотрейдерів. Абсурдним залишається тільки те, що в Україні ціна на бензин абсолютно не залежить від світових цін на нафту, бо, коли в світі вона падає, в Україні може зростати. Пора брати приклад із європейців і пересідати на велосипеди та малолітражки.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3941 / 4.01MB / SQL:{query_count}