Дорога оковита

Чи будете менше купувати алкоголю через його подорожчання?Українців чекає подорожчання алкоголю – уряд переглянув мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на лікеро-горілчану продукцію.

Чи будете менше купувати алкоголю через його подорожчання?

Українців чекає подорожчання алкоголю – уряд переглянув мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на лікеро-горілчану продукцію. Як зазначив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Вадим Копилов, мінімальна роздрібна ціна півлітрової пляшки горілки збільшиться на 45% – із майже 18 до 26 грн. А мінімальна ціна пляшки тризіркового коньяку об'ємом півлітра зросте майже на 27% – із 26 до 33 грн. Мінімальна ціна пляшки вина об'ємом 0,7 літра зросте на 50% – із 12 до 18 грн.
«Це дозволить зменшити тіньовий ринок і захистити людей від підробленої і нерідко небезпечної для здоров'я лікеро-горілчаної продукції», – певен прем’єр-міністр України Микола Азаров. Із проханням підвищити мінімальну роздрібну ціну на горілку раніше до уряду звернулися її провідні виробники в Україні. Як зазначають в асоціації «Укргорілка», необхідність перегляду рівня мінімальних цін викликана подорожчанням основних складових, що формують виробничу собівартість лікеро-горілчаних напоїв.
Чи менше питимуть громадяни, коли пляшка оковитої стане коштувати більше, невідомо. Поза тим, як стверджують експерти, кожен десятий українець, який систематично вживає спиртне, стає алкоголіком. Так, Україна опинилася п’ятою в рейтингу найбільш питущих у світі – її випередили лише Чехія, Угорщина, Росія та Молдова. Ті ж фахівці кажуть, що причина цього – брак культури споживання напоїв.
Сьогодні «Пошта» запитує читачів, чи будуть вони менше купувати алкоголю через його подорожчання?

 

 Андрій Іванчишин, спеціаліст відділу сім'ї і молоді Львівської міськради:
– Алкоголю я багато не вживаю, тому купляю лише при потребі, наприклад, до святкового столу чи як подарунок. Вважаю, алкоголь повинен бути дорожчий,  але якість повинна відповідати ціні. Хотілося б вірити, що при збільшенні вартості на такий товар, зменшиться попит на нього серед підлітків.

Інна Мануїл, економіст претензійної роботи:
– Мабуть, купуватиму. Проблем із алкоголем не маю, купую лишень задля необхідності: свята, вечірки, дні народження… Прикро, що доведеться витрачати зайві кошти, але подорожчання – позитивне нововведення, адже зменшить вживання алкоголю серед молоді.

 


Оксана Літинська, вчителька танців:

– Зростання цін на алкоголь мало вплине на те, скільки я його купуватиму, адже майже не вживаю спиртного. На роботі я отримую масу драйву та позитивних емоцій, тому мені добре й без алкоголю. Однак незабаром планую відсвяткувати весілля, і зростання цін на алкоголь суттєво відіб’ється на бюджеті.

 


 Ярина Михайлишин, студентка, журналіст:
– Вживаю алкоголь не надто часто, тому його подорожчання суттєво не вплине на мій гаманець. Вважаю збільшення роздрібних цін лише позитивним нововведенням. Тих, хто вживає його зрідка, це вбереже від дешевих неякісних підробок, а тих, хто справді має проблеми з алкоголем, лише додатковий раз вмотивує їх позбутись.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8211 / 1.56MB / SQL:{query_count}