Хліб наш насушний…

Яку частину свого бюджету ви можите заощадити на купівлю
побутової техніки або відпочинок?

Ситуація, коли всі зароблені гроші витрачають на харчі, житлово-комунальні послуги і такий-сякий одяг, відома більшості українських сімей. Надто малі зарплати або безробіття – ось причини цієї проблеми, яка за двадцять років незалежності України переросла у хронічну хворобу. Жодна влада за свою каденцію так і не зуміла подолати бідність українців, які все більше зубожіють. Безгрошів’я змушує людей тотально економити кожну копійку, відмовляючись від таких елементарних речей, як відпочинок, купівля нової побутової техніки, витрати на  оздоровлення.
Сьогодні “Пошта” запитує читачів, яку частину свого бюджету вони можуть заощадити на купівлю побутової техніки або відпочинок?

Оксана Яковець,
заступник начальника управління праці та соцзахисту ОДА:
– Мої витрати на великі покупки прогнозовані та заплановані. Побутову техніку не купую так часто, і через це можу собі, за потреби, це дозволити. Полегшує ситуацію доступне кредитування. Наприклад, зараз виплачую кредит, бо придбала молодій доньчиній сім’ї всю необхідну їй побутову техніку на досить велику суму. Вже наприкінці літа відкладатиму гроші, щоб наступного року відпочити. Доходи не великі, але дозволяють мені за рік часу заощадити на достойну відпустку.

Олег Іваночко,
менеджер з персоналу:
– Якщо буду дуже економити півроку, то, можливо, дозволю собі відпочинок у Болгарії або куплю новий телевізор. Як і в решти українців, у мене зарплата не встигає за зростанням цін на товари і послуги. Щодо структури моїх витрат, то на їжу йде близько 50% доходу, на оплату житлово-комунальних послуг – 35%, решта грошей витрачаю на транспорт, одяг. Таким чином можливості заощадити хоч якісь кошти немає. Про такі речі, як охорона здоров’я, мова не йде взагалі.

  Микола Крупей,
підприємець:
– Дотримуюсь думки – хто добре відпочиває, той добре працює! Щодо бюджету на відпочинок – 30-40% піврічних заощаджень. На цьому економити не варто! Дедалі доступнішим стає відпочинок за кордоном і все більше розчаровують національні місця відпочинку. Хотілось би, звичайно, підтримати національні компанії, проте часто-густо ціна різко розходиться із сервісом.

  Зоряна Гаргас,
безробітна, мама двох дітей:
– Наразі я і через центр зайнятості, і самостійно намагаюся знайти роботу, тому щось відкладати для нашої родини, де працевлаштований тільки чоловік, неможливо. Намагаємося так використовувати кошти, щоб вистачало на найнеобхідніше. Маю надію, що коли знайду роботу, ситуація поліпшиться. Однак, на мою думку, навіть з двома зарплатами мало яка сім’я з дітьми може відкладати кошти на побутову техніку чи відпочинок, для цього здебільшого потрібен ще додатковий заробіток.

Ростислав Коваль,
львів’янин:
– Не завжди вдається заощаджувати, тому часто на допомогу приходять різноманітні кредити на побутову техніку. І коли настає час купувати щось для дому – достатньо зробити перший внесок, а після того сплачувати частинами. Це найпростіший спосіб, бо часто виникає бажання потратити ці гроші на щось інше. Щодо відпочинку, то це окрема тема, і тут, як не крути, треба заощаджувати протягом цілого року. В середньому в місяць треба відкладати до 30% сімейного бюджету, щоб через рік вистачило на новий холодильник і відпочинок.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7640 / 1.56MB / SQL:{query_count}