Учені вирахували щастя

Глобальна мережа соціологів "World Values Survey" дійшла висновку, що в Данії живуть найщасливіші люди у світі. 

Глобальна мережа соціологів "World Values Survey" дійшла висновку, що в Данії живуть найщасливіші люди у світі. 

Більшість пострадянських країн виявилися наприкінці списку серед 97 країн. У більшості з них негативний бал, який означає, що опитаних, які невдоволені своїм життям, більше, ніж тих, хто задоволений.

Так, Росія посідає 88-ме місце в списку, а відразу за нею йде Грузія. Замикають список Україна (93-тє), Білорусія, Молдова, Вірменія та Зімбабве, яка виявилася на останньому, 97-му місці.

У Данії індекс щастя становив 4,24. Відразу за нею у верхній частині списку йдуть Пуерто-Рико, Колумбія, Ісландія і Північна Ірландія. США посіли 16-те місце. 

Глава команди дослідників, політолог університету Мічігана Рональд Інглхарт, каже, що найщасливішою країною Данію роблять демократія, суспільна рівність і мирна атмосфера всередині країни. "Врешті, головним визначальним чинником щастя є те, наскільки люди вільні у своєму виборі того, як прожити своє життя", - сказав Інглхарт. 

Дані останніх трьох досліджень - 1995-1997, 1999-2002 і 2007 років - соціологи об'єднали для надійності результату. Тішить, що тенденція останніх років засвідчує, що в цілому світ стає щасливішим.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9038 / 1.52MB / SQL:{query_count}