Перший спільний

Палеонтологи відкопали “батька” усіх ссавців

фото: laverdadnoticias.com
Науковці знайшли у Африці ймовірного спільного предка усіх ссавців. На території Мозамбіку у відкладах пермського періоду палеонтологи виявили залишки ящера, якого назвали “батьком” усіх ссавців або щонайменше їх найближчим спільним родичем. Знахідку описують у статті, опублікованій в журналі PLoS One. 
Вважається, що теплокровні прародичі сучасних ссавців виникли в кінці пермського або ж на початку тріасового періоду в той час, як вимерли великі ящери. Однак історія еволюції ссавців у цей період досі залишається загадковою.
Вчені з Інституту науки імені Гюльбенкяна (Португалія) виявили нову ланку в еволюційному процесі під час розкопок, які почалися ще у 2009 році на берегах озера Ньяса (між Мозамбіком і Танзанією). Палеонтологи знайшли добре збережені залишки невеликого звіроящера. На цьому місці залягають породи, які сформувалися ще наприкінці пермського періоду, тобто майже 256 мільйонів років тому.
За допомоги мікро­комп’ютерного томографа науковцям вдалося просвітити череп і відновити його тривимірну структуру. З їх слів, цей зліпок допоміг з’ясувати те, як виглядав мозок звіроящера, а також проаналізувати структуру мікроскопічних кісток в його вухах. Останнє і є дуже важливим для вивчення ранньої еволюції ссавців. На основі зібраних даних науковці підготували атлас черепа ящера, на основі якого планують продовжити вивчення процесу появи перших ссавців.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7607 / 1.53MB / SQL:{query_count}