Кому нагороду?

Експерти Reuters склали список основних претендентів на Нобелівську премію

У список претендентів на Нобелівську премію 2013 року, який склали експерти Thomson Reuters, увійшов хімік Валерій Фокін та “прабатько” “частинки Бога” Пітер Хіггс.
Thomson Reuters робить власні прогнози на основі цитованості вчених у науковій літературі та кількості написаних ними робіт, а також з урахуванням наукових галузей, що можуть заслужити схвалення Нобелівського комітету.
Виходець із Россі Фокін може отримати премію за досягнення у галузі “клік- хімії”, що дозволяє дуже швидко, немов “клацнувши”, синтезувати нові речовини практично без утворення побічних продуктів, інформує РІА Новости.
Експерти агентства також пророкують, що кандидатами на премію у газузі хімії можуть стати американський вчений Брюс Еймс (за створення тесту для перевірки токсичності та мутагенності різних речовин) та Пол Алівісатос, Чад Міркін і Надріан Зіман (за створення нанобіотехнологічних методів, що дозволяють збирати різні конструкції з молекул ДНК).
 До теми                                      
Торік Нобелівську премію в галузі медицини та фізіології отримали Джон Гердон та Сіньє Яманака за роботи, що стосуються стовбурових клітин і клонування тварин.Вищою науковою нагородою у галузі фізики були відзначені Серж Арош та Девід Уайнеланд за вивчення взаємодії світла з матерією. За досягнення в галузі хімії премією нагородили Роберта Лефковіца та Браяна Кобилку за вивчення роботи рецепторів живих клітин.
У галузі фізики лауреатами можуть стати британський вчений Пітер Хіггс та його колега з Бельгії Франсуа Енглер, теоретичні роботи яких передбачили існування бозона Хіггса – частинки, що відповідає за масу всіх елементарних частинок, останнього складового елемента основної фізичної теорії – Стандартної моделі. Зазначимо, що торік агентство не вважало Хіггса основним претендентом на премію.
Крім того, вищою світовою науковою нагородою можуть бути відзначені роботи з вивчення екзопланет і надпровідників на основі заліза. Кандидатами на премію з медицини є вчені, які відкрили аутофагію – “самопоїдання” клітинами своїх частин, зокрема в умовах голодування, і фахівці з молекулярної біології, які вивчали процес метилування ДНК (приєднання метильних груп CH3), що впливає на роботу генів, вважають у Thomson Reuters.
Експерти не виключають, що вирушити до Стокгольма по нагороду може американець Денніс Слеймон, результати роботи якого дозволили створити ліки від раку грудей – герцептин.
Нобелівський тиждень розпочнеться в понеділок, 7 жовтня, у Стокгольмі. В цей день оголосять лауреатів премії в галузі фізіології та медицини.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2707 / 3.98MB / SQL:{query_count}