Залишився лише економічний Нобель

Майже добіг кінця 110-й нобелівський тиждень.

Майже добіг кінця 110-й нобелівський тиждень.

Учора в Осло Норвезький нобелівський комітет представив володарів премії миру за 2011 рік. Ними стали президент Ліберії Еллен Джонсон-Серліф, активістка жіночого ліберійського руху за мир “Women of Liberia Mаss Action for Peace” Леймах Гбові та єменська захисниця прав жінок Таваккул Карман. Премія присуджена за їхню “ненасильницьку боротьбу за безпеку жінок і за їхнє право на повноцінну участь у миротворчій роботі”.
Тепер залишилося дочекатися понеділка, коли стане відомий лауреат премії з економіки, яку заснував в 1968 році шведський держбанк у пам’ять про Альфреда Нобеля. Поза тим нагадаємо про вже оголошених переможців. Нобелівську премію з літератури цього року отримав Тумас Транстремер, який вважається найвизначнішим шведським поетом XX століття. Премія з хімії за відкриття квазікристалів дісталася Деніелу Шехтману з університету Хайфи. Нобелівський комітет відзначив, що ізраїльтянин “зумів повністю змінити уявлення хіміків про тверді тіла”. Премія з фізики присуджена за роботи у сфері космології – вивчення Всесвіту. Нагороду поділять американські науковці Сол Перлмуттер, Адам Райсс і австралієць Браян Шмідт за відкриття зростання швидкості розширення Все­світу, зроблене ними в процесі вивчення далеких наднових зірок. Нобелівську премію з фізіології та медицини присудили за роботи з вивчення активації вродженого імунітету. Лауреатами стали Брюс Бойтлер (США), Жуль Гофман (Люксембург) і канадець Ральф Штайнман. Останній, на жаль, 30 вересня – напередодні оголошення Нобелівським комітетом підсумків – помер від раку. 
Церемонія вручення премій звикло відбудеться у Стокгольмі та Осло (де вручатимуть Премію миру) 10 грудня – у день смерті їхнього засновника Альфреда Нобеля. Сума винагороди традиційна – 
10 мільйонів шведських крон (мільйон євро).

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8743 / 1.53MB / SQL:{query_count}