Знайдено батьківщину прибульців?

Астрономи виявили за межами Сонячної системи 50 нових планет, причому одна з них може бути придатна для існування життя, повідомив американський журнал «Astronomy & Astrophysics». Команда науковців під керівництвом Франческо Пепе вважає, що атмосфера цієї планети схожа на земну, оскільки складається з кисню, вуглекислого газу та азоту.
До того ж учені впевнені, що над поверхнею нової планети є достатня кількість хмар для існування природного бар’єру проти випромінювання сусідньої зірки і підтримки води на поверхні у рідкому стані. Водночас астрономи кажуть, що тамтешня атмосфера «нагадує російську лазню з надлишком гарячої пари». «Там страшенно душно й гаряче. Землянам, поза сумнівами, там було б дуже некомфортно», – розповідає науковий співробітник Інституту Макса Планка в Німеччині Ліза Кальтенеггер. Однак інші типи життя, за її словами, там можливі, а живі істоти (якщо вони, звісно, там є), швидше за все, менші за людину, оскільки тяжіння на планеті в 1,4 раза більше, ніж на Землі. Нова планета має масу в 3,6 раза більшу за Землю. Вона обертається навколо свого сонця, що розташоване в сузір’ї Вітрила на відстані 35 світлових років від Землі. Рік там триває всього 60 днів, оскільки орбіта планети знаходиться близько від місцевої зірки, яка до того ж на 1800 градусів холодніша за наше Сонце. Температура на поверхні нової планети може коливатися від 26,5 до 44 градусів Цельсія за величезної вологості. Назву «планеті прибульців» ще не придумали, наразі вона фігурує в реєстрі під позначкою HD85512b.
«Astronomy & Astro­physics» нагадує, що це вже друга знайдена науковцями планета за межами Сонячної системи, на якій теоретично можливе життя. Першу подібну планету відкрили в 2007 році. Вона є на відстані 20 світлових років від Землі й має назву Gliese 581d.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8368 / 1.53MB / SQL:{query_count}