Час скарбів

За останній місяць було знайдено золото магараджів, невідому картину да Вінчі та найстарішу церкву Середньої Азії

За останній місяць було знайдено золото магараджів, невідому картину да Вінчі та найстарішу церкву Середньої Азії

Казкові підземелля Шрі-Падманабхасвамі

В Індії в підземеллях храму Шрі-Падманабхасвамі виявлено шість кімнат, вщерть наповнених золотими монетами, статуетками та посудом. У мас-медіа фігурують запаморочливі оцінки їхньої вартості – близько 22 мільярдів доларів США (!).
Храм Шрі-Падманаб­хасвамі був побудований у середині XVIII століття магараджею Мартгандом Вармою. Відтоді вельможі і прості люди приносили храму дорогоцінні подарунки, серед яких був і 30-кілограмовий золотий ідол Махавішну. Про те, що в Шрі-Падманабхасвамі зберігаються скарби, було відомо давно. Однак їх неймовірна цінність вразила всіх. Нині храм охороняє аж два батальйони солдат. А уряд думає, що йому робити з несподіваним скарбом.

“Рятівник світу” Леонардо

В Америці знайдено картину Леонардо да Вінчі “Рятівник світу”, яка вважалася втраченою. Справжність полотна підтвердили найвпливовіші експерти. Оригінальне зображення Леонардо багато разів перемальовували, зафарбовували і реставрували, тому картина була більше схожа на копію. Але після кількох років реставрації, коли всі зайві шари фарби зняли, під ними виявився оригінал Леонардо. За словами одного з фахівців, картина втратила колір, а також є не в ідеальному стані, але “справляє враження казкове”.
Леонардо написав “Рятівника світу” у 1506 – 1513 роках для короля Франції Людовіка XII. Але потім картина зникла до другої половини XIX століття, коли її придбав британський колекціонер сер Френсіс Кук. У 1958 році його спадкоємці помилково атрибутували картину учневі Леонардо Джованні Больтраффіо і продали її на аукціоні “Sotheby’s” за нещасних 45 фунтів стерлінгів.

Найстаріша церква Середньої Азії

Найстарішу з відомих досі церков у Середній Азії відкрив у Туркменистані італійський учений Габріеле Россі Осміда. Святиня була збудована між І і ІІІ століттями на території тодішньої Маргіанської Антіохії в оазі Мерв. Згідно з текстами IV та VI ст., християнство на цих теренах було поширене вже в апостольські часи стараннями св. Томи і його учнів.
Перша церква в Туркменистані була типовою спорудою для Сходу того часу. На її місці у V столітті свій храм збудували несторіани. У ХІІІ ст. церкву, як і саме місто, знищили монгольські орди Чингісхана.

ДО ТЕМИ

Найбільші скарби, знайдені за останні роки:

1985 рік – біля узбережжя Флориди американець Мел Фішер знайшов іспанський галеон “Nuestra Senora de Atocha”, що затонув у 1622 році. З дна було піднято близько 40 тонн срібних зливків та монет на загальну суму 450 мільйонів доларів.
1986 рік – на дні протоки Каттегат між півостровом Ютландія та Швецією данець Oгe Єнсен виявив нацистський підводний човен “U-534”. Капітанський сейф був забитий секретними документами, плівками й рукописними щоденниками найвищих діячів Третього рейху, включно із записами самого фюрера. На жаль, документи одразу вилучили спецслужби, тож їхній зміст точно не відомий. Однак було повідомлено, що на борту “U -534” була зроблена одна з найважливіших знахідок матеріалів фашистської Німеччини за увесь час після Другої світової війни. Зокрема, там можуть бути плани ватажків рейху укласти сепаратний мир, деталі відносин Німеччини з деякими державами, які дозволять по-новому поглянути на загальновідомі міжнародні події, списки помічників нацистів у Британії, Франції, США, а також креслення якоїсь секретної зброї.
2002 рік – біля берегів Шотландії британська геологорозвідувальна компанія “Subsea Explorer Ltd.” виявила затонулу флотилію Олівера Кромвеля. Вартість піднятого вантажу оцінюється у три мільярди доларів.
2003 рік – біля Флориди на затонулому чотири століття тому іспанському галеоні “Санта-Маргарита” виявили темно-зелений смарагд вагою понад 40 каратів вартістю більше мільйона доларів.
2003 рік – з дна Атлантичного океану піднято пароплав “S.S. Republic”, що затонув у 1865 році, маючи на борту 180 мільйонів доларів, призначених для відновлення південних штатів Америки після громадянської війни 1861 – 1865 років.
2005 рік – на острові Мас-а-Тьєрра (острів Робінзона Крузо) біля берегів Чилі знайдено золоті дублони, піастри та інкські статуетки на суму 10 мільярдів доларів.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7849 / 1.57MB / SQL:{query_count}