Експериментуй – газуй!

Відтоді, як ціна бензину перетнула психологічний бар’єр у 10 грн, усе більше водіїв почали відверто економити на пальному, їздячи власними авто лише за потреби, про що свідчить статистика кількості проданого бензину з початку року.

Відтоді, як ціна бензину перетнула психологічний бар’єр у 10 грн, усе більше водіїв почали відверто економити на пальному, їздячи власними авто лише за потреби, про що свідчить статистика кількості проданого бензину з початку року. Як зекономити на пальному? Деякі водії почали жвавіше обговорювати можливість переходу на газову систему, мовляв, так дешевше. “Пошта” вирішила дослідити переваги і недоліки встановлення газобалонної апаратури в авто, адже як одних, так й інших більш ніж достатньо.
Загалом у машині, в яку встановлюють газобалонну апаратуру, кардинально нічого не змінюється. Зміни полягають у тому, що у розрив паливної магістралі вставляється електромагнітний клапан для відключення подачі бензину. Все решта залишається без змін. Іншими словами, газова апаратура є доповненням, яку можна у потрібний момент легко зняти і далі їздити на бензині. Саме це є головним аргументом для тих, хто розмірковує над відмовою від традиційного пального.
Чиста їзда
Спочатку про переваги. Автомобіль, який обладнали газовим балоном, є екологічно чистішим приблизно удвічі. “Машина на газі має кращу теплоту згоряння, яка припадає на одиницю маси. Це означає, що відбувається економія газового палива, одночасно зменшується навантаження на деталі”, – зауважує 40-річний автомеханік Василь Коваль.
Щодо безпеки такого пального, то фахівці не мають єдиної думки – на різноманітних форумах та блогах цю тему водії обговорюють найжвавіше. “Балони, в яких зберігається газ, мають великий запас міцності, оскільки за своєю конструкцією розраховані на високий тиск, що виключає їх руйнування в разі аварії, тоді як баки з бензином швидко деформуються, при цьому бензин, який вилився з бака, може зайнятися”, – розповів “Пошті” автомайстер Олег Турин.
Ще один аргумент на користь газу: в нього вище октанове число, аніж у бензину, та й машина їде тихіше. А газоповітряна суміш не змиває масляну плівку зі стінок циліндрів. “Газ полегшує роботу поршневих кілець, він не залишає відкладень у двигуні та не розріджує моторне масло”, – зауважує Василь Коваль.
– З досвіду можу сказати, що обладнані газовою апаратурою машини більш витривалі, – каже майстер Олег Турин. – У мене були машини, в яких десь удвічі менше було проблем з двигуном, бо при згорянні газу утворюється менше твердих часток, які зношують циліндри і поршні. Також довше служать масло і свічки – на газі вони повільніше втрачають свій ресурс.
Газ знищує двигун?
Є й такі автовласники, які шкодують про встановлення газового обладнання і нарікають на те, що ця апаратура вивела з ладу бензонасоси. “Є думки, що якщо у вас механічний бензонасос, то клапан відключення подачі пального можна поставити перед ним, тоді насос буде працювати “на суху” і зітре клапани. Або після нього, і в такому випадку насос буде постійно тиснути на закритий клапан, і з ладу вийдуть мембрани. Але це все дуже індивідуально”, – каже автомеханік Василь Коваль .
– У деяких машинах на газі бувають проблеми із запуском двигуна, – ділиться досвідом Олег Турин. – Автомобіль з інжекторним мотором завжди запускається на бензині. Що ж до карбюраторного двигуна, то тут є нюанси. Якщо машина експлуатується тільки в теплу пору року, то проблем немає. Натомість взимку бажано авто перевести на бензин.
Деякі водії стикаються також з тим фактом, що при газовому обладнанні в машинах погіршується динаміка розгону і починає “кульгати” потужність силового агрегата. Ще комусь не подобається неприємний запах газу. Щоб усунути цей дефект, потрібно раз на місяць зливати конденсат, який постійно утворюється. Також слід пам’ятати, що не можна заправлятися побутовим газом, бо він не призначений для цього. Небезпечно також заповнювати балон понад норму – може виникнути загроза вибуху.
“Одного разу в мене був клієнт, який нарікав, що газовий балон розгойдав вісь машини. Чоловік був переконаний що це через надмірну вагу, яку доводилося возити у багажнику”, – каже пан Олег. У будь-якому випадку доведеться змиритися з тим, що газовий балон у вашому багажнику забере чимало місця.
І останній мінус газового обладнання – прискіпливі автомобілісти кажуть, що ви ніколи не дізнаєтеся: скільки саме вам недолили газу і якої якості він був?   
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8448 / 1.57MB / SQL:{query_count}