Громада міста дала добро для УКУ

Український католицький університет отримає пільгу від Львівської міської ради

Український католицький університет отримає пільгу від Львівської міської ради

Депутати ВО “Свобода” на вихідних обговорили з львів’янами питання, які  сьогодні розглядатимуть на сесії Львівської міської ради. Першим серед заявлених питань було  звільнення від сплати за оренду землі і земельного податку Українського католицького університету на суму майже 760 тисяч гривень. 

– До нас звернувся Український католицький університет як недержавний релігійний навчальний заклад з проханням звільнити його від сплати оренди землі та земельного податку. Цей ВНЗ має офіційний статус неприбуткового релігійного закладу. Він існує на пожертви від благодійників, фінансується з міжнародних фондів та коштів, отриманих від оплати за навчання. Крім того, зараз цьому навчальному закладу потрібна підтримка міста, оскільки тут розпочали будівництво нового студентського містечка. Зважаючи на те, що він не фінансується з держбюджету, для звільнення його від сплати за землю потрібна окрема ухвала сесії Львівської міської ради. Ми зустрічалися із керівництвом цього вишу, ознайомлювалися з його діяльністю. І можемо засвідчити якість навчання та роботи у соціальному плані, – розповів Руслан Кошулинський, голова фракції ВО “Свобода” у Львівській міській раді.

Щоправда, за словами Руслана Кошулинського, депутати не могли відразу проголосувати за надання пільги, оскільки під час її подання було порушення регламенту, а отже, прокурор міста  міг би опротестувати його як незаконне.

– На превеликий жаль, міський голова, напевно, забув про регламент і закон про місцеве самоврядування. Коли питання не пройшло в профільних комісіях і його немає  у порядку денному, то яке б воно не було, ухвалювати його не можна, – резюмував Руслан Кошулинський.

За його словами, депутати ВО “Свобода” чітко сказали, що це порушення, і попросили перенести це питання, допоки не буде проведено громадське обговорення та розгляд на профільних комісіях. Варто зазначити, що громадське обговорення цього та інших питань порядку денного – це власна ініціатива ВО “Свобода”. На  думку депутатів, жодне питання порядку денного не може бути ухвалене без обговорення з громадою. Громада дає рекомендації і вказівки, як голосувати з того чи іншого питання. Лише після цього депутати мають право прийти до сесійної зали чи у свої комісії і проголосувати.

– Громада висловилася позитивно щодо надання такої пільги для УКУ, і ми із задоволенням підтримаємо це  рішення  сьогодні на сесії міськради. Однак до депутатського корпусу звернулися Асоціація інвалідів, обласна організація товариства сліпих та низка інших організацій з проханням посприяти у  вступі та оплаті за навчання їхніх дітей у ВНЗ Львова. Тож ми від імені громади  будемо звертатися до всіх вищих навчальних закладів міста з проханням мінімізувати чи взагалі звільнити від оплати за навчання абітурієнтів, які успішно складуть іспити та належать до родин членів  цих організацій. Я знаю, що УКУ також сприяє таким дітям. Думаю, це правильно, коли громада, надаючи пільги, також буде просити ВНЗ Львова сприяти малозабезпеченим або дітям з родин, де є інваліди тощо, – резюмував Руслан Кошулинський. 

Серед інших важливих питань, які депутати обговорили під час зустрічі, було питання додаткового фінансування галузі освіти, правовий захист мешканців, справедливий розподіл премій та нагород, які надає місто, та інші. Загалом близько 90 питань порядку денного. Кожне з них представляли депутати профільних комісій. 
 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7554 / 1.56MB / SQL:{query_count}