Договори з порушеннями

Депутати вимагають відкликати договори з ЛКП про надання комунальних послуг

Депутати вимагають відкликати договори з ЛКП про надання комунальних послуг

Комісія депутатської діяльності та законності рекомендувала виконавчим органам відкликати договори про надання комунальних послуг, які укладає ЛКП з мешканцями. Причина  –  у документах міститься низка суттєвих юридичних порушень. Водночас чиновники ратуші запевняють: договори відповідають тим, які затвердив Кабінет Міністрів України, і вносити в них зміни не можна.

– Одне з найбільших порушень – те, що в договорах зазначають різний розмір пені. Зокрема, він коливається від 0,1% до 3% (!) за кожен день протермінування оплати в той час, коли чинний, встановлений законодавством України розмір пені становить 0,01%. Також споживачі чомусь мають платити за  те, що водоканал чи теплоенерго перевірятиме акти-претензії, які споживач виставляє за неякісно виконані послуги. Хоча підприємства повинні робити це безкоштовно! При цьому терміни перевірки виконавцями фактів ненадання або неякісного надання споживачам послуг встановлені виконавцями односторонньо і становлять аж 2-3 доби, – зазначає Юрій Михальчишин, член постійної депутатської комісії депутатської діяльності та законності ЛМР.

За словами депутатів, у договорі на обслуговування будинків, споруд та прибудинкових територій також зазначено, що рішення виконкому про затверджений перелік послуг, їх споживчі характеристики та вартість додаються до договору. Однак жодного додатку до договорів львів’яни не отримали. Серед іншого в цьому договорі вказано, що у випадку ненадання або неякісного надання послуг споживач має право на перерахунок оплати. При цьому  упорядники “забули” сказати, що за таких умов споживач, згідно з Постановою КМУ № 529 від 20.05.2009 р., має право відмовитися від таких послуг. Як наслідок комісія вирішила рекомендувати виконавчим органам відкликати такі договори.

На численні порушення в таких договорах звернула увагу також ЛМО ПП “Громадянська позиція”, яка ще в січні скерувала міському голові Андрію Садовому свій проект договору про надання послуг із утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для розгляду та затвердження міськвиконкомом. Однак досі так і не отримала відповіді.

У ратуші своєї вини в тому, що договори містять численні помилки, не визнають. Олег Синютка, перший заступник міського голови Львова, запевняє: якщо в договорі вказаний неправильний розмір пені, то мешканець може звернутись у ЛКП і виправити розмір на правильний. Ірина Колодка, заступник начальника відділу економіки, планування, ціноутворення та житлової політики ЛМР, зазначила, що, згідно з ЗУ “Про надання житлово-комунальних послуг”, виконавець зобов’язаний підготувати споживачеві договір, відповідно до типового договору, затвердженого Кабміном.

– Ми не можемо змінювати істотні умови типового договору. Для  цього потрібно звертатись у Кабмін із проханням змінити типовий договір. Ми вже раз пробували це зробити. Зокрема, пропонували ввести поняття обов’язкових і необов’язкових послуг, які надає ЛКП. Однак нічого не вийшло, – резюмувала Ірина Колодка.
Тож наразі договори міняти ніхто не буде. Єдине, що можуть мешканці, якщо помітять неточності, – звернутись у ЛКП для їх виправлення.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7477 / 1.56MB / SQL:{query_count}