100 днів політичного піару?

Сьогодні Львівська обласна рада нагадує англійську королеву – має представницькі функції без реальних овноважень

Сьогодні Львівська обласна рада нагадує англійську королеву – має представницькі функції без реальних повноважень

За сто днів своєї роботи Львівська обласна рада шостого демократичного скликання не продемонструвала ані фахового опонування владі, ані напрацювання цільових програм, які б мали прийняти в області. Натомість депутати вдало перетворили раду на політичну трибуну. Таких висновків можна дійти після круглого столу на тему: “Аналіз перших кроків та рішень Львівської обласної ради”, який відбувся учора у Львівському прес-клубі. У заході взяли участь заступники голови ЛОР п’ятого скликання Микола Горинь та Роман Ілик, політолог Ігор Марков і депутат обласної ради минулого скликання Валерій Калинюк. Круглий стіл збігся зі сотим днем роботи чинної облради.

Звичайно, 100 днів при владі – це надто короткий термін, аби оцінювати роботу обласних депутатів. Учасники дискусії погодилися із цим. Микола Горинь зазначив, що велику підтримку на виборах до Львівської міської та обласної рад отримало ВО “Свобода”. Відтак і очікування людей від нового складу ЛОР також чимале.

Немає опонування владі 

“Політика, яку вона (ВО “Свобода”) провадить, – це серйозний наступ на всі попередні політичні сили, які були в облраді. Проблема – яку позицію їм зайняти у організації влади, щоб основною метою була не обласна, а Верховна Рада”, – наголосив Микола Горинь.

Важко поки що сказати, у якому напрямі працюватиме Львівська облрада. Микола Горинь зазначає, що поки рада не запропонувала жодної серйозної програми для Львівської області. Ба більше – екс-депутат каже, що обласна рада досі не продемонструвала реального опонування виконавчій гілці влади.

Роман Ілик, голова ЛОО ВО “Батьківщина”, також стверджує, що поки облрада не продемонструвала навіть намірів здійснювати якісь реформи або сприяти розвитку бізнесу. Натомість ЛОР вирішила списати 250 тисяч гривень боргу за оренду приміщень Львівською ОДА і встановила орендну плату в розмірі 1 гривні за усі приміщення. Отже, політична сила, яка домінує в обласній раді, пішла на поступки владі.

Послідовною політикою такий крок назвати важко. Тим паче, якщо згадати  історію зі звільненням від орендної плати за землю Українського католицького університету. За логікою подій, якщо ВО “Свобода” у Львівській міській раді оголосило, що питання звільнення УКУ від орендної плати обговорено і вирішено на громадських слуханнях, то чому не піти тим самим шляхом у питанні звільнення від орендної плати ЛОДА?

“А потім ми говоримо, що не маємо де взяти гроші на добудову пам’ятника Бандері. Ось ці гроші лежать. Керівництво Львівської обласної ради уявило себе нині англійською королевою – вони покладають квіти, ходять між цвинтарем і пам’ятником, оцінюють політичну ситуацію в країні й при цьому усунулися від проблем регіону”, – додав Роман Ілик. “Все це нагадує концерт на замовлення однієї з політичних сил”, – резюмує Роман Ілик.

У цьому контексті варто згадати хоча б два учорашні рішення облради – вимога відставки міністрів МЗС – Костянтина Грищенка та міністра освіти і науки Дмитра Табачника. Подібні звернення депутатів до Президента можна назвати щонайменше смішними, вартими уваги гумористичного журналу, а не найвищого представницького органу області. Хіба це є компетенцією місцевого самоврядування? Хіба в області немає нагальніших проблем та справ?! Видається, що відповіді на ці питання є очевидними навіть для школярів.

Без програм розвитку

Другою складовою роботи облради є бюджет області. “Бюджет Львівщини перетворився на касу виплати зарплат і обов’язкових платежів. Разом із тим, на 10 – 20% зменшені контрольні цифри фінансування усіх галузей. Реально ми маємо фінансування на Львівщині на 9 – 10 місяців цього року”, – підкреслив Роман Ілик. Він відзначив, що бюджет розвитку Львівщини 2011 року становить 6 мільйонів 100 тисяч гривень. Торік ця цифра сягала 50 мільйонів гривень. У той же час бюджет розвитку Дрогобича становить 18 мільйонів гривень!

У 2010 році на обласні  цільові програми було передбачено  фінансування близько 140 млн грн. У 2011 – 14,5 млн грн. Це в десять разів менше, ніж минулого року.

Обласна рада цього року не прийняла Програму забезпечення  дітей-інвалідів області життєво необхідними препаратами замісної терапії на 2007 – 2011 роки”, Обласну цільову  програму “Стратегія подолання материнської і дитячої смертності у Львівській області на 2007 – 2011 роки”, Програму розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини у Львівській області на 2008-2011 роки і навіть Програму розвитку освіти Львівщини на 2009-2012 роки! Окрім того, суттєво зменшено фінансування низки інших важливих для регіону програм.

Звичайно, є ймовірність, що обласні обранці таки схаменуться і приймуть усі важливі й необхідні для розвитку краю програми. Але теперішні реалії не дають надій, аби стверджувати це зі 100-відсотковою впевненістю.

Очікування громади

Утім не варто так негативно оцінювати роботу ра­ди. Екс-депутат Валерій Калинюк каже, що раді минулого скликання теж не бракувало політичних інтриг і протистояння. Крім того, рада п’ятого скликання за сто днів роботи прийняла таку ж кількість рішень – 61, що й ЛОР під керівництвом Олега Панькевича.

Так чи інакше, але очікування жителів Львівщини від роботи ЛОР були і поки що залишаються дуже потужними. Передусім йдеться про соціально-економічний аспект розвитку регіону: залучення інвестицій, створення робочих місць, підтримку малого бізнесу тощо. Але сьогодні громадськість не бачить кроків у цих напрямах. Натомість з’являються завідома неефективні рішення про вимоги звільнити тих чи інших міністрів, що схоже на полювання на слонів із рогаткою в руках, а не на конструктивну роботу. А чи не такої “роботи” треба сьогодні чинному уряду і Президенту?

Поки обранці в облраді вправляються в ораторському мистецтві, балаканині й прийнятті порожніх рішень, влада впевнено робить свою справу і ніхто не може їй ефективно протидіяти. Бо не вміє або не хоче. 

До теми:

Згідно з соціологічним дослідженням, яке наприкінці лютого провела соціологічна група “Рейтинг”, майже 60% львів’ян поки що ніяк не змогли оцінити і діяльність голови облради Олега Панькевича. Позитивно (переважно “скоріше позитивно”) оцінюють діяльність голови облради 15% львів’ян, негативно – 23%. Діяльністю його попередника – Мирослава Сеника – були задоволені 25% львів’ян, незадоволені –  43%.

Петро Колодій,
перший заступник голови Львівської облради:

– Прикро чути такі коментарі. Відразу видно, що люди, які коментують роботу керівництва облради й самої ради, самі не володіють інформацією. Я не хотів би виправдовуватися, але через декілька днів ми будемо звітувати про сто днів діяльності облради. І запрошуємо всіх на наш звіт. Там громада зможе почути про всі наші справи, задати питання про те, що цікавить у роботі ради, і оцінити депутатську працю. Сто днів – це недовгий термін роботи, але зроблено справді багато, і про це розкажемо. А люди, які хочуть коментувати, могли би прийти в облраду, довідатися – вся інформація відкрита.
 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7902 / 1.62MB / SQL:{query_count}