Сміттярок на Львівщині меншає

Державна екологічна інспекція області прийняла дев’ять рішень про призупинення захоронення відходів на сміттєзвалищах

Державна екологічна інспекція області прийняла дев’ять рішень про призупинення захоронення відходів на сміттєзвалищах. Підставою для прийняття рішень була відсутність дозволів та лімітів на розміщення відходів, відсутність системи захисту ґрунтових вод, вилучення та знешкодження фільтрату.

За словами інспекторів, призупинення експлуатації сміттєзвалища – чи не єдиний дієвий спосіб боротьби проти зухвалого поводження зі сміттям. Щоправда, навіть після призупинення діяльності на територію декілька разів приїжджають екологи, аби накласти штрафи на тих, хто все-таки сміття за звичкою вивозить на заборонене місце. 

Загалом протягом 2010 року Державна екологічна інспекція у Львівській області провела  787 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства у сфері поводження з відходами та отруйними хімічними речовинами.

Інспектори склали 717 протоколів про адміністративні правопорушення, до адміністративної відповідальності притягнули 519 посадових осіб і громадян на понад 222 тисячі гривень, стягнули штрафів на 176,917 тисячі гривень. До ключових проблем Львівщини зараховують експлуатацію Львівського полігону твердих побутових відходів, не вживають заходів для зберігання та утилізації імпортованих з Угорщини ДП “Спецсервіс” та ТзОВ “ОСМА-Ойл” гудронних залишків відходів та виготовлених з них модифікаторів, не вирішене питання утилізації кислих гудронів ВАТ “Львівський дослідний нафтомаслозавод”, органи місцевого самоврядування не вживають заходів щодо ліквідації твердих відходів нафтопереробки (гудронів), які знаходяться на території Борщовицького лісництва, на землях Дублянської міської ради Жовківського району та Гамаліївської сільської ради Пустомитівського району.

Також, на думку інспекторів, органи місцевого самоврядування не вживають достатніх заходів щодо виконання завдань обласної програми поводження з твердими побутовими відходами на 2007– 2015 роки,  зокрема  впровадження системи роздільного сортування відходів, сміттєсортувальних та сміттєпереробних комплексів, ліквідації несанкціонованих звалищ тощо.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8372 / 1.54MB / SQL:{query_count}