Львівські трамваї виготовлятимуть вже цьогоріч

Львівська міська ра­да планує цього ро­ку зробити перший крок до виробництва львівських трамваїв.

Львівська міська ра­да планує цього ро­ку зробити перший крок до виробництва львівських трамваїв. За словами Анд­рія Садового, міського голови Львова, у міському бюджеті-2011 на ці цілі закладуть 17 млн грн. Випускати трамваї місто планує на базі комунального підприємства “Львів­електротранс”.

Нагадаємо, що ідея створення вітчизняного трамвая не нова. В Україні є чотири міста, які через специфічність колій мають проблеми з оновленням рухомого складу трамваїв: Львів, Вінниця, Житомир та Євпаторія. Львів купував уже користовані трамвайні вагони за кордоном, однак цей спосіб оновлення парку не виправдав себе. Тож міськрада звернулася до групи конструкторів, колишніх працівників ЛАЗу, і вони безкоштовно розробили модель сучасного трамвая для Львова.

Як вже раніше писала “Пошта”, йдеться про створення спільного підприємства на основі трамвайного депо  № 1 на вул. Городоцькій. За  словами Володимира Шевчука, заступника мера з питань інфраструктури та просторового розвитку, згідно із пропонованим проектом, львівський трамвай має коштувати близько  мільйона євро, що на 40% дешевше, ніж закордонний аналог (2-2,5 млн євро).

Загалом, за підрахунками посадовців міської ради, виготовлення документації, закупівля обладнання, облаштування приміщень і виготовлення пілотного зразка трамвая коштуватиме 5,2 млн євро. Вагон складатиметься з деталей українського виробництва – кузов, крісла та інше. Однак деякі деталі купуватимуть за кордоном – ходову частину та систему електрокерування.

На думку чиновників, таке підприємство буде корисним для міста, адже тут можна не тільки виготовляти трамваї, але й створити потужну ремонтну базу для їх утримання і капітального відновлення старих машин. Клієнтами може стати і решта міст, в яких є вузька трамвайна колія. Загалом в Україні є 350 вагонів для вузьких колій, які відслужили 35 років та потребують заміни чи оновлення.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7839 / 1.54MB / SQL:{query_count}