Відмовитися від поганих комунпослуг

“Громадянська позиція” закликає мешканців Львова відмовитися від неякісних послуг ЛКП

“Громадянська позиція” закликає мешканців Львова відмовитися від неякісних послуг ЛКП. Спільно з юристами вони розробили інструкцію, де чітко розписано, як мешканці Львова можуть захистити свої права. Згідно з нею, першим кроком на шляху до зниження квартплати має стати самоорганізація мешканців. Щоправда, за словами Теодора Дяківа, заступника голови ЛМО політичної партії “Громадянська позиція”, міська влада постійно ставить перепони мешканцям  у реалізації права самим вибирати.

– До нас  часто звертаються мешканці, які незадоволені послугами ЛКП і хочуть відмовитися від них. Однак у ЛКП ігнорують їхні звернення або відповідають, що це неможливо. При цьому причини відмови щоразу інші: “потрібні підписи усіх мешканців”, “ЛКП не може самостійно змінювати перелік послуг”, “зараз це неможливо зробити”. Остання відмовка, яка звучала від працівників ЛКП, є те, що змінити тариф можна лише, коли його коригують у всьому місті. Хоча, відповідно до ст. 6 Закону України “Про засади  державної регуляторної політики у сфері господарської політики”, споживачі окремого будинку  мають право  ініціювати перегляд переліку замовлених у виконавця послуг на будь-якому етапі взаємовідносин сторін, –  запевняє Теодор Дяків.

При цьому він каже, що тепер це набагато легше зробити, ніж раніше, оскільки вже є результати. Він навів приклад 70-ти будинків, які торік  досягли зниження квартплати через відмову від  частини послуг, які надає ЛКП.  Мешканка одного з таких будинків на вул. Науковій, 116, пані Ганна, розповіла, що завдяки тому, що вони відмовилися від таких послуг, як прибирання сходових кліток, прибудинкових територій і поточного ремонту під’їзду, їхня квартплата знизилася з 1,38 грн за кв. м до 47 коп. 

– Рішення міськвиконкому від  26 листопада 2010 року, яким затверджено тарифи для цих сімдесяти будинків, стало показовим для всіх мешканців Львова. Вперше для всієї України у Львові є такий прецендент. Тобто ми повільно, але цілеспрямовано ламаємо думку, що протистояти ЖЕКам неможливо! – переконаний Анатолій Забарило, керівник міського осередку  “Громадянської позиції”. 

Щоб активізувати громадян, “Громадянська позиція” спільно з юристами  також підготувала відповідну форму заяви, з якою мешканці можуть прийти у ЛКП і скористатися своїм правом на виконання якісних  і необхідних конкретному будинку послуг. Мешканці погоджують між собою перелік послуг, які вони замовляють у ЛКП, пишуть заяву, скеровують її в ЛКП, реєструють. До переліку додають 50%+1 заяву від мешканців будинку  про відмову від певних послуг. Після чого ЛКП має  проінформувати про це міськраду й укласти з мешканцями нові договори про надання замовлених послуг. “Якщо він відмовляється, то після завершення місячного терміну від дати реєстрації заяви, споживачі можуть оплачувати тільки замовлений перелік послуг”, – наголошує Теодор Дяків. Якщо ж ЖЕК висуне претензії і станеться так, що він подасть до суду, тоді в суді мешканець подає копію своєї заяви. “І однозначно правда буде на його боці”, – упевнений Анатолій Забарило.

На всіх етапах реалізації прав та інтересів споживачів ініціативна група будинку може звернутися по консультацію до Львівського осередку політичної партії “Громадянська позиція” за адресою: Львів, просп. Шевченка,12.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8320 / 1.55MB / SQL:{query_count}