Посіяла огірочки. Під злітною смугою...

Аеропорт у Львові будують коштом самих львів’ян

Аеропорт у Львові будують коштом самих львів’ян. Місцева влада досі не виділила землю для тих, на чиїх ділянках невдовзі постане злітно-посадкова смуга.

Ніхто не ставить під сумнів те, що Львову потрібен новий аеропорт. Члени кооперативу “Залізничник”, чиї землі є на території майбутньої злітно-посадкової смуги оновленого аеропорту, також змирилися з тим, що їм доведеться обміняти або продати свої ділянки. Щоправда, роботи в аеропорту вже давно почалися, а обіцяної землі львів’яни і досі не отримали. 

Після того, як Львів разом з іншими українськими та польськими містами виборов право проведення Євро-2012, насамперед заговорили про розширення аеропорту. Тоді ж стало зрозуміло, що доведеться “переселити” чимало земельних ділянок, які потраплять у зону будівництва нових терміналу та злітно-посадкової смуги. Серед інших і ділянки членів кооперативу “Залізничник” – там, де львів’яни раніше садили городину, невдовзі сідатимуть літаки. Однак, задекларувавши максимальну підтримку і швидке вирішення всіх земельних питань, влада досі цього не зробила. Тривалий час посадовці не могли навіть вирішити, куди ж перенести кооператив. Згідно з ухвалою міської ради від 21 жовтня минулого року, нові ділянки для кооперативу мають розмістити на вул. Кульпарківській – Проектованій. Проте ті депутати, які торік погодили цю ухвалу, цього року не надто квапилися надати їй чинності. Головний аргумент – мовляв, землі у Львові обмаль, а роздавати її для садово-городнього господарства взагалі безглуздо. Адже значно вигідніше її продати і отримати за це кошти в місцевий бюджет. Як альтернативу членам “Залізничника” хотіли запропонувати ділянки за межами міста, а саме в Пустомитівському районі. Однак така заміна власників ділянок не влаштувала.

– У 2009 році мерія обіцяла дати взамін рівноцінні ділянки з максимальним задоволенням потреб. Ми добре запам’ятали цю обіцянку і хочемо її виконання, – розповів “Пошті” Петро Петришин, адвокат, внук члена кооперативу Василя Лолика.

Урешті, після довгих дискусій, варіант із Пустомитами все ж відкинули, пообіцявши якнайшвидше вирішити проблему. Як з’ясувалося, поняття “якнайшвидше” для львівських посадовців розтягнене в часі. Адже будівельні роботи на території кооперативу вже ведуть, а люди й досі не мають на руках обіцяних актів про право власності на нові ділянки. Кілька членів кооперативу вирішили не гаяти часу і продати свої клаптики землі, чим зараз дуже задоволені. А от ті, хто чекає заміни, уже не на жарт перелякалися, бо міська влада, як то кажуть, і далі “тягне гуму”. Це при тому, що в ухвалі чітко прописані терміни виконання міською радою та обласною державною адміністрацією питань землевпорядкування та майнових питань. Серед іншого, в документі вказано, що видати державні акти на право приватної власності на землю членам СК “Залізничник” мали до 1 березня 2010 року. Надворі вже липень, однак, за словами Петра Петришина, досі жоден з членів кооперативу акта не має...

Але відсутність документів не стала на заваді будівельникам, які почали роботи ще наприкінці 2009 року. Першим від безконтрольного зведення водовідвідних споруд злітно-посадкової смуги аеропорту постраждав саме Василь Лолик. Йому знесли садовий будинок, знищили дерева і кущі та почали роботи на його ділянці. На відео, яке надав журналістці “Пошти” внук Василя Лолика, відзнято, як члени кооперативу намагаються захистити свої землі від техніки, яка уже добралася до меж ділянок. Вимогу Василя Лолика пред’явити дозволи на виконання будь-яких робіт або бодай представитися, підрядники просто проігнорували.

Натомість довести неправомірність взагалі будь-яких робіт на території, що перебуває у приватній власності, членам кооперативу виявилося нескладно. У серпні 2009 року інспекція Держархбудконтролю видала дозвіл ДП “Міжнародний аеропорт “Львів” на виконання будівельних робіт з реконструкції аеропорту. Але оскільки  працівники почали роботи на земельних ділянках кооперативу, а не на території аеропорту, то інспекція вже в листопаді 2009 року встановила порушення вимог Закону України “Про планування і забудову територій” та виданого дозволу на виконання будівельних робіт. Та ж інспекція видала приписи про припинення виконання будівельних робіт на земельній ділянці Василя Лолика.

Однак, попри заборону, роботи ніхто припиняти не планує. Будівництво аеропорту – пекуча проблема Львова. Питання в іншому – чому заміну земельних ділянок на обіцяну вул. Кульпарківську – Проектовану так затягнули? Віталій Троць, юрист департаменту містобудування Львівської міської ради, запевнив “Пошту”, що затримку викликали суто технічні моменти.

– При розгляді цього питання у депутатів були певні зауваження. Тому один чи два рази ми це питання переносили. Зараз ми виготовляємо необхідну документацію і водночас займаємося перенесенням садових будиночків та зелених насаджень, – додав Віталій Троць.

На щастя членів кооперативу, на останній сесії міської ради питання про надання державних актів на право власності новими ділянками пройшли перші погодження – хоч і повільний, але поступ. Проте ще не відомо, наскільки затягнеться подальша процедура. Люди все ж вірять, що незабаром у них на руках будуть довгоочікувані документи. Адже обіцянки, навіть найсолодші, без реального підтвердження нічого не варті.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8406 / 1.59MB / SQL:{query_count}