У пошуках інвестора

Міська рада шукає інвестора. Впевнені заяви міських посадовців про те, що в них кілька іноземних фірм, які хочуть фінансувати будівництво стадіону до Євро-2012, переросли у несміливі твердження, що будівництво  проплатить почесний президент ФК "Карпати", народний депутат Петро Димінський.

Міська рада шукає інвестора. Впевнені заяви міських посадовців про те, що в них кілька іноземних фірм, які хочуть фінансувати будівництво стадіону до Євро-2012, переросли у несміливі твердження, що будівництво  проплатить почесний президент ФК "Карпати", народний депутат Петро Димінський.

За словами Остапа Процика, начальника управління інформаційної політики та зовнішніх відносин Львів­ської міської ради, переговори з Петром Димінським вже перейшли в юридично-договірну площину, і зараз в Ратуші сподіваються, що він стане одноосібним інвестором проекту. Однак поки що сторони не обговорювали ні конкретних умов угоди, ні суми, яку готовий інвестувати пан Димінський. Нагадаємо, за попередніми розрахунками, будівництво стадіону обій­деться у 85-100 млн євро.

"Для міста була б корисною участь "Карпат" у цьому проекті. Наразі ми виконували усі роботи самі, оскільки маємо певні часові зобов'язання перед УЄФА і досі їх чітко дотримувались. Якщо "Карпати" долучаться, то їм буде вже легше - адже проект стадіону фактично готовий, і це дуже якісний проект", - заявив міський голова Львова Андрій Садовий.

Цікаво, що пропозиція стати інвестором нової спортивної арени у Львові надійшла від Петра Димінського ще рік тому. Однак тоді міський голова активно від неї відмовлявся, аргументуючи це тим, що львівський стадіон ми побудуємо за іноземні кошти. Але якщо ще рік тому міська рада могла на рівні домовлятися з ФК „Карпати" про участь у будівництві арени, то вже зараз посадовцям, очевидно, доведеться приймати умови керівництва футбольного клубу. Однак в Ратуші, намагаються цього не визнавати. За словами Остапа Процика, щоб не бути заручником одного інвестора, посадовці розглядають інші варіанти: можливість часткового фінансування будівництва стадіону ФК "Львів" (який недавно ввійшов до Прем'єр-ліги), або будівництво за кредитні гроші (!). Йдеться про можливість взяти мільярд гривень в кредит в Укрексім­банку.

Проти стадіону "в борг" виступає частина депутатського корпусу. За словами депутата Володимира Гірняка, якщо взяти цей кредит, місто змушене буде щомісяця протягом п'яти років віддавати по 35 млн грн.

"Місто просто не має таких грошей. Крім того, ці гроші мають йти на інші потреби: дороги, школи, садочки тощо. Тому є інший варіант - домовитись про фінансування з Петром Димінським. Поки що міський голова веде ці переговори кулуарно. Але депутати в будь-якому випадку мають затвердити майбутню інвестиційну угоду. Наступного тижня ми матимемо зустріч з паном Димінським," - сказав Володимир Гірняк. 

Якщо будівництво таки проплатить Петро Димінський, Львів приєднається до інших українських міст, де стадіони будують за гроші місцевих олігархів, які є власниками футбольних клубів. Так в Донецьку інвестором нового стадіону є ФК "Шахтар" (почесний президент Ринат Ахметов), в Дніпропетровську - ФК "Дніпро" (Ігор Коломой­ський).

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9550 / 1.55MB / SQL:{query_count}