Третій підземний

Підземний паркінг у Львові будуватиме фірма без відповідного досвіду?

Підземний паркінг у Львові будуватиме фірма без відповідного досвіду?

У міській раді визначили інвестора, який будуватиме підземний паркінг на розі вулиць Стефаника та Коперніка у Львові. Ним стало ТзОВ "Річ девелопмент". Попри радість чиновників, які вже рахують майбутні мільйонні інвестиції, депутати називають інвестиційний конкурс незаконним і вже звернулися до Служби безпеки України з проханням перевірити інвестора.

Як уже писала "Пошта", на початку вересня цього року посадовці та депутати міської ради визначили інвесторів будівництва підземних паркінгів на вулиці Вітовського (навпроти входу до парку культури) та площі Петрушевича. Підземні стоянки на площі Петрушевича будуватиме ТОВ "ІЛ Лев", а на вул. Вітовського - ТОВ "ІЛ Вест".

Якщо плани чиновників втіляться, то до 2012 року паркінги таки постануть. До того ж часу має з'явитися і третій паркінг на розі вулиць Стефаника та Коперніка. Саме його будівництво спричинило шквал суперечок і в кабінетах Ратуші, і серед львів'ян. Ба більше, ідею будівництва там "домівки для авто" не схвалили на громадських слуханнях. Але оскільки думка громади є лише дорадчою для посадовців, то вони її послухали, але, як завжди, вирішили посвоєму. Цього тижня чиновники таки визначили інвестора, який фінансуватиме будівництво суперечливого паркінгу.

Окрім підземної стоянки, переможець, ТзОВ "Річ девелопмент", запропонував збудувати наземний торгово­розважальний центр. Загальна вартість інвестицій має становитеме дев'ять мільйонів євро.

- Це був не конкурс, а повна профанація, адже порушено основні умови конкурсу, - переконана Віра Лясковська, депутат Львівської міської ради та член комісії із визначення найкращого інвестиційного проекту з права будівництва підземних багаторівневих паркінгів. - Конкурс оголошували суто на будівництво підземного паркінгу, а попередній проект інвестора передбачає будівництво чотирьох надземних поверхів і бізнесплан розрахований з їх врахуванням. Більше того, громадськість чітко висловилася проти будівництва паркінгу на цій ділянці, адже тут є багато ризиків. Будівництво цієї автостоянки не врятує центр від машин, а навпаки, завантажить його і створить ще більше проблем.

Водночас Андрій Павлів, директор департаменту містобудування, запевняє, що говорити про будьякий проект зарано, адже інвестор ще не отримав дозвіл на проектування і не провів геологічні та археологічні дослідження на ділянці. Поки що комісія нібито визначила лише фірму, яка здатна профінансувати це будівництво.

- Ми поставили чітку вимогу інвестору - там можна будувати лише підземний паркінг і жодної наземної частини. Там має залишитися площа, - запевнив "Пошту" пан Павлів.

Чиновник також пообіцяв, що проект будівництва паркінгу обов'язково винесуть на громадські слухання. Щоправда, є сумніви, чи дослухаються до думки громадськості... Водночас депутати, які не згідні з рішенням комісії, громадських слухань, не чекають і вже звернулися до Служби безпеки України. За словами Віри Лясковської, вона має великі сумніви щодо надійності самої фірми­інвестора і просить правоохоронців її перевірити.

- Інвестор представив нам фірму­забудовника - "Квартал плюс". Це фірма, яка має досвід лише в будівництві житла і до того ж має сьогодні велику кредиторську заборгованість. Та й сама фірма­інвестор викликає у мене багато запитань.

За інформацією з Інтернету, ПП "Будівельна фірма "Квартал Плюс" будує елітний житловий комплекс на вул. Винна гора у Винниках.

Якщо ж найближчим часом силовики не зреагують на звернення депутатів, то вже незабаром на ділянці, де, за планами посадовців Ратуші, має постати паркінг, почнуться геологічні та археологічні дослідження.

Суб'єктивний погляд

Олег Осаульчук,
директор Рятівної археологічної служби:

Михайло Наконечний,
голова правління ВАТ "Геотехнічний інститут":

- На всіх трьох ділянках, де планують будувати паркінги, потрібні археологічні дослідження, оскільки це територія історичної забудови. Спершу треба провести розвідкові роботи, щоб з'ясувати, потрібні масштабні розкопки чи лише нагляд. Щодо ділянки на розі вулиць Стефаника та Коперніка, тут може бути забудова XVIII - XIX ст., окрім цього, не виключено, що можуть бути рештки навіть давньоруських поселень. Однак наразі це лише гіпотези.

- Поки що є лише попередні геологічні дослідження ділянки, які робили, коли планували будівництво підземного трамвая. Детальніше геологічні умови ще треба вивчати. Сьогодні є багато різних технологій, які насправді дорого коштують, але дозволяють будувати фактично в будьяких умовах. Принциповим у будівництві паркінгу на розі вулиць Коперніка і Стефаника є те, щоб його будувала іноземна компанія, яка має відповідний досвід. Наші компанії не вміють і не зможуть цього зробити.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7519 / 1.59MB / SQL:{query_count}