Євро-2012 без футбольних хуліганів

Міністерство внутрішніх справ України фактично завершило роботу над розробкою Єдиної інформаційної бази даних осіб, які скоїли правопорушення під час футбольних матчів. Як інформують у МВС, нині у цій базі зареєстровано понад 700 футбольних хуліганів.

Міністерство внутрішніх справ України фактично завершило роботу над розробкою Єдиної інформаційної бази даних осіб, які скоїли правопорушення під час футбольних матчів. Як інформують у МВС, нині у цій базі зареєстровано понад 700 футбольних хуліганів.

За повідомленням інформаційного центру "Україна2012", найбільшу загрозу під час ігор створюють не місцеві вболівальники, а іноземні футбольні фанати. Відтак, заради вдалого проведення Євро­2012, упродовж років, що передуватимуть чемпіонату, їх також будуть реєструвати. Міліціонери кажуть, що під час єврочемпіонату прохід цих осіб на українські стадіони буде обмежено. Також правоохоронні органи України здійснюватимуть обмін інформацією з поліцією інших країн­учасниць щодо осіб, які потенційно можуть зіпсувати футбольне свято іншим.

Сьогодні кожна країна - член Європейського Союзу - має Національний пункт футбольної поліції (NFIP), який уповноважений надавати іноземним правоохоронцям інформацію, що може попередити правопорушення під час футбольних змагань міжнародного рівня. До речі, спеціальна лабораторія при Дніпропетровському держуніверситеті внутрішніх справ наразі вивчає європейський досвід роботи національних центрів боротьби з футбольним хуліганством. Ці дослідження ознайомлять українських правоохоронців з досвідом їхніх колег, а також допоможуть знайти оптимальний шлях інтеграції України до європейських систем обміну інформацією про футбольних правопорушників.

Створення у МВС бази даних футбольних хуліганів та співпраця із закордонними колегами за системою NFIP дозволять попередити правопорушення на українських стадіонах під час матчів Євро­2012.

Суб'єктивний погляд

Василь Пісний,
начальник ГУ МВСУ у Львівській області:

Василь Рябошапко,
заступник начальника ГУ МВСУ у Львівській області з питань Євро­2012:

 - Звісно, що таку базу даних про футбольних хуліганів маємо і знаємо цих розбишак та дебоширів. Орієнтовно у Львові таких понад 100 осіб. Неодноразово були наради в МВС щодо питання безпеки під час Євро­2012, де були присутні й представники Львівщини. Власне один із моїх заступників, зокрема Василь Рябошапко, опікується питаннями безпеки під час організації та проведення у Львові Євро­2012. Тема футбольних хуліганів є на контролі підрозділу охорони громадського порядку. Також важливим є і обмін досвідом із поліцейськими з інших країн щодо таких горевболівальників, щоби ми мали певну інформацію. Львівські правоохоронці вже побували у кількох державах. На території ж стадіону порядок забезпечуватимуть стюарди. Головне завдання міліції під час чемпіонату - щоби вболівальники як місцеві, так і ті, що приїдуть до Львова, спокійно переглядали футбольні матчі, відпочивали у місті та поїхали задоволені додому. Зараз відслідковуємо, зокрема, й переписку фанів в Інтернеті.  - Роботи щодо підготовки до європершості нині вже дуже багато, а попереду ще більше. Ще не звітуємо собі, наскільки це серйозне питання. Європейський досвід для нас буде дуже важливим, бо до цього футбольного свята в плані безпеки футболістів та фанів треба підготуватися належним чином. Нещодавно провели вкрай корисні зустрічі з поліцейськими з Бельгії, адже ця країна спільно з Голландією проводили Євро­2000. Бельгійська делегація, яка приїздила до Львова у жовтні, розповіла нам про специфіку підготовки щодо безпеки. Рішення ж МВС щодо введення посади заступників керівників у чотирьох обласних управліннях міліції вважаю своєчасним. Відповідно, між цими містами буде налагоджено спів­працю, зокрема, і щодо бази даних про футбольних хуліганів. Також в ГУ МВСУ області створена постійна робоча група з питань підготовки до Євро, яку я очолив. До її складу входять відповідальні працівники низки служб, зокрема Інтерполу, підрозділу громадської безпеки. Будемо збиратися раз у два тижні. У планах й створення робочої груп з безпеки під керівництвом губернатора, куди входитимуть представники усіх силових структур області.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7955 / 1.58MB / SQL:{query_count}