Шторм без попередження

Наслідки буревію, що пронісся Львовом пополудні у понеділок, 23 червня, важко переоцінити.

Марічка Ільїна
u01.jpg

Наслідки буревію, що пронісся Львовом пополудні у понеділок, 23 червня, важко переоцінити. З третьої години дня протягом двадцяти хвилин місто, затамувавши подих, подивлялося свавіллю природи. Попри те, що негода прокотилася п'ятьма областями, найбільших збитків зазнала саме Львівщина, залишившись без дахів, електроенергії, води. Декому довелося ремонтувати й власні автівки... Але це ніщо, порівняно з людськими життями, які забрала стихія.

П'ятеро загиблих, 37 травмованих та близько 50 млн збитків - такий результат понеділкової негоди на Львівщині.

Попри те, що ледь чи не перед кожною зливою синоптики оголошують штормове попередження, цього разу ніхто й не натякнув на негоду. Більше того, охрестити горе-дощ метеорологи досі не спромоглися: сильна злива, шквал, буревій? 

Наслідки несподіваної бурі підраховують досі. В області знесено понад 1000 дахів, побито 3 тис. м кв скла, повалено 147 електричних опор, пошкоджено одну трансформаторну підстанцію, знеструмлено 136 АТС. Сім електропоїздів з пасажирами  завмерли в очікуванні на годину. Лише у Львові стихія залишила по собі 1000 поламаних дерев та пошкодила 90 % електромережі. На дві доби місто паралізувало через відсутність електротранспорту. Для ліквідації наслідків буревію до роботи залучили майже тисячу  рятувальників.

 

Марічка Ільїна
u1.jpg

 

Подивитися на наслідки приїхала навіть Юлія Тимошенко. Візит прем'єрки міський голова Андрій Садовий назвав "компенсацією (!) за буревій". Окрім Львова, пані Тимошенко відвідала Яворівщину, де рятувальники фіксують пік руйнівних дій стихії.

 

Марічка Ільїна
u2.jpg

 

Найбільше її вразили... зруйновані цвинтарі, на відновлення яких прем'єрка також пообіцяла виділити кошти.  До речі, кошти на відновлення пошкоджень стихії  мають надійти сьогодні, щоправда, лише 22,7 млн грн, решту обіцяють надати пізніше, якщо, звичайно, буде така потреба. Сім'ям загиблих виплатять по 100 тисяч гривень з Держбюджету і додатково по 10 тисяч гривень з обласного, двом дітям, які втратили годувальників, буде виплачено по 300 тисяч гривень.

Окрім обіцяних грошей з резервного фонду Кабінету Міністрів, пані Тимошенко запропонувала ноу-хау - технології попередження таких стихійних лих. І попри те, що міністр з надзвичайних ситуацій у відповідь закинув суттєву вартість такого обладнання, прем'єрка запевнила, що на  попередження небезпечної ситуації фінансів треба значно менше, аніж на відновлення.

 

Марічка Ільїна
u3.jpg

 

Подібного розвою стихії у Львові не бачили вже півстоліття, і повернути місто до попереднього стану чиновники обіцяють не раніше, ніж через місяць. Між тим ліквідовувати наслідки поспішають не скрізь, адже синоптики припускають, що ситуація найближчі кілька днів може повторитися. До прикладу, мешканцям села Містки Пустомитівського району, які зателефонували в районну електростанцію з проханням відновити електропостачання, працівники РЕС повідомили, що наразі ще не проводитимуть робіт, адже очікують ще на один буревій, а виконувати одну й ту ж роботу двічі не збираються...

Ігор Мартинів
u4.jpg

 

Ігор Мартинів
u5.jpg

 

 

Ігор Мартинів
u6.jpg

 

 

Ігор Мартинів
u7.jpg

 

 

 

 

Ігор Мартинів
u8.jpg

 

 

 

Ігор Мартинів
u9.jpg

 

 

 

 

Ігор Мартинів
u10.jpg

 

 

 

Ігор Мартинів
u11.jpg

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8077 / 1.6MB / SQL:{query_count}