Який вигляд матимуть меморіальні таблиці воїнам у Львові

Таблицю можна встановити на освітньому закладі та на будинку, в якому мешкав Герой

У Львові затвердили типовий зразок меморіальної таблички для вшанування пам’яті захисників, які загинули в російсько-українській війні. У мерії розповіли подробиці щодо вигляду та порядку встановлення меморіальних таблиць загиблим воїнам.
Зі слів головного архітектора Львова Антона Коломєйцева, є два формати меморіальної таблиці. Вона може бути виготовлена з різних матеріалів. «Ми розглядаємо метал з лазерною висічкою на ньому або ж оргскло. Є уніфікований стандарт надписів, інформації, яка подається на таблиці. Взірець розробляли спільно працівники управління архітектури та урбаністики та архітектурної компанії AVR, яка займалась одним з прототипів: підбором матеріалів, розмірів шрифтів та технологією виготовлення. Низку меморіальних табличок відповідно до взірця вже було виготовлено та встановлено, а деякі ще зараз встановлюють. Ми розглядаємо формат портрета Героя в стилістиці – він буде однаковим за підходом на всіх таблицях: маємо чорно-біле зображення у разі друку на оргсклі. Такі уніфіковані таблиці можуть бути розміщені поруч одна з одною у разі, якщо в одній школі навчалося кілька Героїв, адже таблиці одного взірця добре поєднуються між собою і будуть достойно виглядати біля входу в навчальний заклад», – розповів начальник управління архітектури та урбаністики Львівської міської ради Антон Коломєйцев.
Вартість таблиці, яку друкують на оргсклі та кріплять на нержавні гвинти, становить близько 6 тис. грн. Вартість таблиці, яку висікають на металі, – близько 20 тис. грн.
Зі слів Євгена Бойка, керівника департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради, усі питання, пов’язані з пам’яттю та вшануванням наших військовослужбовців, дуже ретельно обговорює та опрацьовує робоча група з меморіалізації, до складу якої входять представники різних експертних середовищ: депутати, науковці, історики, військовослужбовці та інші фахівці. Усі рішення, пов’язані з вшануванням наших захисників, зокрема й щодо меморіальних таблиць, ухвалюють на засіданні робочої групи. 
«З кожною родиною, яка втратила рідну людину на війні, місто зустрічається. Ми є на етапі комунікації під час організації прощання та похорону, під час вирішення всіх питань, пов’язаних з виплатою матеріальних допомог та пільг, і також під час питання увіковічення пам’яті Героїв. Ми сьогодні маємо вже вісім взірцевих таблиць нашим Героям, сім з яких вже встановлені. З кожною родиною ми безпосередньо комунікуємо, супроводжуємо й допомагаємо зібрати пакет документів. Зараз маємо близько 60 заявок щодо встановлення меморіальних таблиць на школах, всі вони опрацьовуються в управлінні освіти. До тих чи інших дат, присвячених нашим Героям, будемо відкривати ці таблиці», –  розповів Євген Бойко.
20 жовтня 2023 року виконавчий комітет затвердив порядок встановлення меморіальних таблиць захисникам України. Таблицю можна встановити на освітньому закладі та на будинку, в якому мешкав Герой.
Меморіальні таблиці на комунальних установах Львова встановлюватимуть коштом бюджету міста. А на житлових будівлях з ініціативи фізичної особи – за кошт заявника.
Меморіальна таблиця на фасаді школи:
– родина звертається до школи; 
– школа готує документи та подає заяву з пакетом документів у ЦНАП;
– управління архітектури та урбаністики готує рішення виконавчого комітету;
– школа організовує виготовлення та забезпечує встановлення меморіальної таблиці затвердженого взірця;
– школа визначає та узгоджує дату відкриття меморіальної таблиці.
Меморіальна таблиця на фасаді будинку:
– родина готує документи та подає заяву з пакетом документів у ЦНАП або в Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій, який реєструє пакет документів у ЦНАПі;
– управління архітектури та урбаністики готує рішення виконавчого комітету;
– родина організовує виготовлення та забезпечує встановлення меморіальної таблиці затвердженого взірця;
– родина визначає та узгоджує дату відкриття меморіальної таблиці з Центром надання послуг учасникам бойових дій.
Пакет документів:
– біографічна довідка про особу та фотографія;
– кольорові світлини фасаду школи (будинку) та пропонованого місця розташування меморіальної таблиці (фото подаються або роздрукованими розміром 10 см x 15 см, або на носії інформації у форматі JPEG);
– лист-згода балансоутримувача (ОСББ, управляюча компанія, власник) будинку, на якому пропонується встановити меморіальну таблицю, щодо можливості встановлення меморіальної таблиці (цей пункт не стосується таблиці на школі);
– висновок управління охорони історичного середовища щодо можливості встановлення меморіальної таблиці у разі її розміщення на фасадах будинків у межах історичного ареалу міста, території ЮНЕСКО та на будинках-пам’ятках архітектури.
Термін підготовки рішення – до 30 днів. Термін виготовлення таблиці – до 30 днів.
Контактні номери телефонів:
– (067) 962-83-25, (032) 254-61-16 – Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій; 
– (032)297-59-74 – управління архітектури та урбаністики Львівської міської ради.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9327 / 1.57MB / SQL:{query_count}