Фото каплиці Боїмів – переможець фотоконкурсу на Львівщині

Журі щорічного міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам'ятки» обрало найкращі світлини

У рамках проєкту «Вікі любить пам'ятки», обрали найкращі світлини у номінації «Найкраще фото регіонів України» 2022 року. На Львівщині найкращим фото за оцінками журі стала світлина авторства Вадима Постернака – каплиця Боїмів отримує перемогу у регіоні. Це пам’ятка сакральної архітектури національного значення. 
Каплиця Боїмів, яка прикрашає Катедральну площу у Львові – це незвичайний зразок архітектури на межі пізнього ренесансу і північного маньєризму. Подібних будівель більше немає не тільки в Україні, а й по всій Європі. Це сімейна каплиця, в якій поховано 14 чоловік з родини Боїмів. Побудована вона в 1609-1615 роках, але до сих пір ведуться суперечки щодо імен архітекторів. За однією з основних теорій прообраз каплиці – краківська усипальниця Сигізмунда в замку Вавель, а проектував її Андреас Бемер, який раніше оформляв каплицю Кампіянів. Декором і внутрішнім вмістом імовірно займалися Йоганн Пфіштер і Ганс Шольц.
Загалом у списку пам’яток Львівської області 4964 об’єкти, за час проведення конкурсу сфотографовані вже 4157 (83%) пам’яток. 2022 року конкурсанти завантажили 889 світлин 375 об’єктів (із них 14 – завантажені на конкурс уперше). Цього року за перемогу у номінації змагався 52 автори, а з всього за час конкурсу – 683 учасники.
«Вікі любить пам'ятки» – щорічний міжнародний фотоконкурс. Учасники фотографують історичні пам'ятки і об'єкти культурної спадщини у своєму регіоні і завантажують їх на Вікісховище. Метою заходу є висвітлення культурно-історичної спадщини країн-учасниць.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8413 / 1.53MB / SQL:{query_count}