Зустрічають, підтримують і консультують

Досвід Львівщини у проєкті «Медико-психологічна допомога» масштабуватимуть на інші області України

Вже рік на Головному залізничному вокзалі Львова з ініціативи Львівської ОВА та у співпраці з партнерами й волонтерами працює «Медико-психологічна допомога». Волонтери надають прибулим першу медичну, психологічну, інформаційну підтримку. Підказують, де можна знайти житло, отримати їжу та одяг, консультують тих, хто хоче виїхати за кордон.
Проєкт розпочався з роботи волонтерів, серед яких – психологи та медики, у перші дні війни. Вони зустрічали людей з евакуаційних потягів та надавали загальну першу допомогу. Пізніше проєкт масштабувався, його підтримали Львівська ОВА та міжнародні благодійні організації, що дозволило відкрити у кожному районі області консультативно-координаційні центри допомоги ВПО.
Під час візиту на Львівщину перша леді Олена Зеленська ознайомилася з роботою команди волонтерів на Головному залізничному вокзалі Львова. Розповіли про роботу проєкту «Медико-психологічна допомога та консультативно-координаційних центрів кураторка проєкту, радниця начальника Львівської ОВА Галина Бордун, член робочої групи МПД, координатор проєкту «Психічне здоров’я для України» Орест Сувало та учасники проєкту. Участь у зустрічі взяли також профільний заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко та т.в.о. директора департаменту соціального захисту населення ЛОВА Роман Андрес.
Перша леді подякувала волонтерам за небайдужість і наголосила, що досвід Львівщини у реалізації проєкту, який також включає діяльність консультативно-координаційних центрів для ВПО, треба масштабувати на інші області України і її команда буде всіляко цьому сприяти.
«Львівський вокзал – ворота до порятунку. Із початку повномасштабної агресії саме сюди приїжджають наші люди з усієї країни – щоб залишитися чи їхати в евакуацію далі. Щодня тут приймають по два евакуаційні потяги Укрзалізниці. Щоб допомогти новоприбулим адаптуватися та визначитися, що робити, просто на вокзалі працює проєкт «Медико-психологічна допомога». Він об’єднав медиків, психологів і волонтерів. Вони зустрічають, стабілізують, годують, консультують, допомагають із проживанням або подальшим маршрутом, бо координуються з гуманітарними спільнотами, що вирушають із вокзалу до Євросоюзу. Щоб надати допомогу всім, тут працюють цілодобово. Серед волонтерів чимало ВПО, які по собі знають, як важко їхати з дому в невідомість. Найстаршому з тих, хто приходить сюди допомагати безкоштовно, 73 роки. Була рада познайомитись і поспілкуватись із цими небайдужими людьми. Щодня вони пропускають через себе сотні чужих доль, історій і багато болю. Самі кажуть: якщо після спілкування з ними розгубленість і біль війни меншають, це означає, що вони працюють недаремно, – зазначила Олена Зеленська. – Вірю, скоро цим самим шляхом ці самі люди повертатимуться додому».

«Дякую волонтерам на чолі з Галиною Бордун за важку щоденну працю, яка дає великий результат. За цей рік ви перетворили вокзал на острівець надії для тисяч і тисяч українців. Дехто з вчорашніх евакуйованих сьогодні уже стоїть у ваших лавах та допомагає іншим. Це дуже промовисто свідчить про атмосферу у вашому колективі і про його місію», – акцентує очільник Львівщини Максим Козицький.
Він також закликав приєднуватися до лав волонтерів проєкту «Медико-психологічна допомога». «Львівщина залишається єдиною областю, яка щодня приймає евакуаційні потяги. Тому, якщо ви студент-медик, психолог або лікар і готові допомагати нашим землякам з інших областей, заповніть форму. Навіть один день чергування – це важлива допомога», – наголосив керівник області.

При центрах можна отримати психологічну підтримку, юридичну консультацію, адресну фінансову допомогу, скерування до лікаря тощо. ВПО можуть зареєструватися на консультацію, заповнивши анкету за посиланням.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8787 / 1.56MB / SQL:{query_count}