Поділіться кров’ю і отримайте квиток на культурну подію

У місті Лева до 7 березня триватиме акція «Наповнення». Долучайтеся!

Цього тижня у Львові стартувала акція «Наповнення»: заклади культури міста пропонують відвідування вистав, виставок, концертів та екскурсій як подяку за донорство крові для військових і цивільних. Гасло акції – «Наповни банк крові – наповнюйся культурою!». Акція триватиме два тижні (до 7 березня). Однак організатори не виключають, що проєкт буде продовжений.

«Наповнення» є ініціативою Інституту стратегії культури, що втілюється спільно з Львівською міською радою, Першим медичним об’єднанням Львова та міськими інституціями культури. Ця акція є відповіддю культурної спільноти Львова на непрості виклики часу і має на меті звернути увагу громадськості на нестачу запасів у Банку крові та мотивувати ставати донорами крові для військових.

«У інформаційному просторі нерідко є повідомлення про потребу здачі крові. Звичайно, постійно актуальним такий запит залишається для військових. Водночас крові потребують цивільні пацієнти. Тому ми в спільноті культури подумали, що нині, коли наші ресурси – волонтерські чи грошові – можуть бути певною мірою вичерпані, є речі, доступні для втілення чи не кожному/кожній. Серед них – донація крові. Це спосіб допомогти комусь із тих, що її потребують, а для донора – долучитися до спільної справи, до підтримки іншого. Ми з колегами з різних інституцій подумали, що можемо дякувати людям за їхній внесок, запросивши на наші події в межах «Наповнення», – зазначила Юлія Хомчин, ідейниця акції та директорка Інституту стратегії культури.
Серед закладів культури, які пропонують донорам завітати на їхні події: театри «І люди, і ляльки» та «Слово і голос», театр Лесі Українки, театр Леся Курбаса, Перший театр, Львівський театр ляльок; Львівський органний зал і музичний майданчик «Нижній зал»; музей «Територія терору», Музей Соломії Крушельницької, Музей Станіслава Людкевича, Дім Франка, Музей народної архітектури і побуту, а також «Я Галерея» у Львові, засновнику якої Павлові Гудімову належить ідея назви проєкту. 
«Після озвучення ідеї акції мені на думку швидко спав варіант назви для неї. Наповнення має подвійне значення: з одного боку, мовиться про наповнення банку донорської крові, а з другого – це метафора духовного наповнення. Чудовий бонус вдячності від культурних інституцій донорам», – сказав він.
Тож донор/донорка матиме з чого вибирати. Це різні формати – вистава, виставка, концерт, у деяких інституціях підготували подарункові видання та готові провести екскурсію. Важливо також, що чи не всі квитки є на двох, а то й на більшу кількість осіб, як-от квитки на дитячі вистави в Театр ляльок.
«Наші захисники дивують увесь світ своїм завзяттям та бойовою майстерністю. Щодня до лікарень прибувають поранені, і їм ми теж можемо допомогти врятувати життя, здавши кров. Потреба в донорській крові лишатиметься стабільно високою аж до перемоги. В цей же час донорської крові потребують цивільні, що постраждали від воєнних дій. Не скасувала війна й планові, неургентні операції, онкологічні захворювання, ускладнені пологи. В Україні завжди існував дефіцит донорської крові, а зараз ця проблема стала особливо гострою», – пояснив Юліан Голик, директор ВП «Лікарня Св. Пантелеймона».

Аби долучитися до акції «Наповнення», потрібно:

підготуватися до донації крові. Уважно прочитайте абсолютні й тимчасові протипоказання до донорства крові та переконайтеся, що вам можна здавати кров. За декілька днів перед донацією важливо дотримуватися певних правил харчування. Усі подробиці тут: https://www.donor.ua/pages/category/1
прийти в Міський банк крові Першого медичного об’єднання Львова на вул. Миколайчука, 9. Для кровоздачі донору потрібно мати зі собою паспорт та ідентифікаційний код (якщо ID-картка, то довідку про місце реєстрації). Забір крові відбувається за попереднім записом. Телефонувати можна на номери : +38 (066) 018 09 19 або +38 (067) 118 09 19;
після донації волонтери на локації вручать донору флаєр «Наповнення»», і він зможе обрати з переліку заклад культури і подію, яку хоче відвідати. Одна донація – один флаєр. Залежно від події флаєр може передбачати відвідування більш ніж для однієї особи. На флаєрі будуть вказані обрані дата і подія, і надалі це стане вхідним квитком на культурний захід;
при відвідуванні обраної події обов’язково потрібно пред’явити флаєр «Наповнення».
фото: ЛМР

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8609 / 1.57MB / SQL:{query_count}