2023 рік: за воєнний шлях і проти перемовин

«Львівська Пошта» запитала львівських волонтерів, що для них стане повноцінною перемогою України у війні

Дев’ятий рік війни, понад 300 днів з часу повномасштабного вторгнення росії на територію України, звільнення міст і сіл, час тривог, атак ракетами та дронами. Незламні, нескорені та сміливі Воїни вдень і вночі тримають для нас небо, за що ми їм щодня дякуємо. Віримо і дякуємо Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному. У всіх українців єдине бажання – перемоги України! Дай Боже, аби 2023 рік став переможним! І нехай Воїни повернуться до своїх родин живі та здорові.
Нехай цей рік буде роком повернення. Повернення наших людей. Воїнів – до своїх родин. Полонених – до своїх домівок. Переселенців – до своєї України. Повернення наших земель. І тимчасово окуповані стануть назавжди вільними
У 2022 році українські військові звільнили 40% окупованих після 24 лютого територій та 28% від всіх окупованих земель, зазначив Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний.

З його слів, сьогодні українські військові продовжують стримувати противника на сухопутній ділянці протяжністю 3786 кілометрів, активна лінія фронту – 1500 кілометрів. Валерій Залужний повідомив, що торік понад 20 тисяч українських військових пройшли підготовку на території 17 європейських країн.

«Перемога – одне побажання для всіх українців. Нехай цей рік буде роком повернення. Повернення наших людей. Воїнів – до своїх родин. Полонених – до своїх домівок. Переселенців – до своєї України. Повернення наших земель. І тимчасово окуповані стануть назавжди вільними, – наголошує Президент України Володимир Зеленський. – Повернення до звичайного життя. До щасливих хвилин без комендантської години. До земних радощів без повітряних тривог. Повернення того, що у нас вкрали. Дитинства наших дітей, спокійної старості наших батьків. Щоб наші міста були вільні. Наші друзі – вірні. І щоб з’явилася наша головна цифра і головний успіх – 603 тисячі 628 кілометрів квадратних – площа незалежної України, як це було з 1991 року».

За офіційною інформацією, у полоні окупантів перебувають понад три тисячі українських захисників. Водночас близько 15 тисяч військових і цивільних вважаються безвісти зниклими. Про це повідомила Уповноважена президента з питань забезпечення прав захисників України Альона Вербицька. 
Загалом з полону країни-агресорки за 2022 рік вдалося звільнити 1596 осіб 
(зокрема 187 жінок), серед яких військові та цивільні українці. 31 грудня додому з полону повернулися 140 осіб, зокрема восьмеро жінок. За інформацією Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, це був 35-й обмін, додому повернулися 82 бійці Збройних сил України, 22 нацгвардійці, 15 воїнів з територіальної оборони, 11 представників Військово-морських сил та 10 військовослужбовців Державної прикордонної служби.
У 2022 році було 35 обмінів полоненими – звільнено звільнити 1596 осіб, зокрема 187 жінок
Офіцерський склад – 22 особи, рядовий і сержантський склад – 118, оборонці Маріуполя – 44, полонені з донецького напрямку – 48. Є звільнені, яких взяли в полон на луганському, харківському напрямках, а також у Київській області. Також обміняні та звільнені двоє захисників острова Зміїний, та один полонений із Запорізької АЕС. 
У групі визволених є двоє братів-близнюків, які потрапили в полон між Гірським та Золотим на Луганщині. Є сержант, чий 12-річний син написав листа до президента України, щоби допомогти звільнити батька, а також батько та син, які разом пішли служити до лав територіальної оборони.
«Львівська Пошта» запитала львівських волонтерів, що для них стане повноцінною перемогою України у війні. Відновлення територіальної цілісності України, повернення всіх окупованих територій разом з Кримом, повернення всіх полонених, а також розпад імперії – саме на цьому акцентують співрозмовники видання. І всі в один голос кажуть: за воєнний шлях і категорично проти перемовин з країною-агресоркою. Й додають, що перемога залежить від кожного з нас і вкрай важливою є згуртованість нації!

Ірина Плахтій,
голова правління благодійного фонду «Із янголом на плечі», волонтерка:
– Перемога України – це відвойовані території, кожен метр і кілометр нашої землі, повернення всіх окупованих територій разом з Кримом і Донбасом. Зараз час відвоювати і Крим, і Донбас.
Я проти перемовин. Я за воєнний шлях. Я не вірю, що з окупантом можна про щось домовитися. Не можна! Немає жодної віри цим людям. Вони говорять одне, а роблять зовсім інше. І в цьому ми, українці, переконуємося щодня. Недарма є така фраза: «З паном – по-панськи, а з хамом – по-хамськи». 
Українці сильні та сміливі, сильні духом і волею, незламні та нескорені розуміють, що мають відвоювати свої землі. Це на нас агресор напав, на наших землях у нас хочуть відібрати наше. Так не буде. Про жодні переговори не може бути й мови! Хто прийшов з мечем, від меча має загинути. 
Щиро радію, що нація так потужно згуртувалася. Маємо щодня підсилювати це єднання, працювати та долучатися до допомоги Воїнам.
Зараз Україна є прикладом єднання для всього світу. І завдяки згуртованості, сміливості, незламності громадян світ звертає на нас увагу і допомагає у боротьбі проти агресора. Нам вірять і довіряють, нехай так буде й надалі. Ми показуємо світу, як потрібно єднатися навколо добра. Насправді це війна добра і зла. І Україна є тим добром, яке є для світу прикладом.
Ця війна – це випробування для України. Маємо щодня молитися задля перемоги України. Віримо в Бога. Коли разом будемо молитися, вірю, що Бог почує наші молитви.
Повноцінна перемога, коли Україна буде українською. Коли громадяни спілкуватимуться винятково українською. Це для мене дуже важливо.

Оля Тесляк,
волонтерка, власниця кондитерської «Крем & Джем»:
– Перемога, коли воєнним шляхом звільнимо всі українські території від окупантів. Це відвойовані повністю території України, зокрема й Крим. Кожен метр і кілометр нашої землі. Я за воєнний шлях. Я категорично проти перемовин, всіляких «договорняків». Спілкуюся з військовими, всі вони в один голос проти перемовин.
Не можна домовлятися з країною, яка є терористом. Не можна домовлятися з країною, яка постійно бреше, яка не дотримується жодних міжнародних угод. Згадаймо всі минулі роки і так звані перемир’я, коли агресор стріляв і вбивав людей.
Зараз українські захисники і захисниці, а вони мають потужну силу, силу волі та духу, налаштовані рішуче – лише на перемогу. Сила України у військових! У їхній силі, сміливості, мужності, відданості службі. У нас сильний Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний, в дії якого українці вірять. Наші військові гідно несуть службу. Вони є прикладом для світу. 
Зараз українці згуртовані як ніколи раніше. І ця єдність є надважливою. Якщо ми всі разом – нас не зламати. Зараз Україну так потужно підтримує світ, це також важливо у нашій перемозі над ворогом. Зараз не можна відступати ні на крок!
Казала, кажу і казатиму: перемога залежить від кожного з нас! Маємо всі разом допомагати бійцям на фронті. Щодня і щоденною працею. Бійці впевнені у нашій допомозі та підтримці. 
І ще. Повноцінна перемога буде, коли Україна буде українською. Коли громадяни спілкуватимуться українською!

Ірина Яремко,
волонтерка, власниця рієлторської компанії:
– Перемога – це відновлення територіальної цілісності України, повернення всіх окупованих територій разом з Кримом. Я тільки за воєнний шлях! Довіряю і дякую нашим захисникам і захисницям, довіряю Головнокомандувачу Збройних сил України Валерію Залужному! Віримо і допомагаймо нашим сміливим, мужнім і незламним Воїнам!
Жодних перемовин з терористом. Підписання якогось договору – це радше пауза, під час якої агресор може перегруповувати свої війська і знову на нас напасти. В ідеалі перемога – це розпад імперії.
Перемога – це повернення всіх полонених, військових і цивільних. Це дуже важливо! Також пам’ятаймо, як багато полягло наших бійців на полі бою – їхні тіла потрібно забрати і поховати по-християнськи.
Дуже важливим також є те, аби не залишилося колаборантів на звільнених територіях, аби не залишилося перефарбованих лисів, які підлаштовуються під будь-яку владу. 
Окрім цього, повноцінна перемога – це коли в Україні громадяни будуть говорити українською! Має бути жорстка політика держави.
Хочеш жити в Україні, – вчи мову, розмовляй українською, поважай її! Я не хочу чути мову ворога, зокрема й у Львові. Громадяни України також мають знати історію своєї держави! Правдиву історію.

Валерій Веремчук,
керівник Народної Самооборони Львівщини, волонтер, депутат Львівської міської ради:
– Перемога України – це однозначно відновлення наших державних кордонів, зокрема повернення Криму та Донбасу. Окупація розпочалася з 2014 року з Криму. Згодом агресор окупував частину Донецької та Луганської областей. 
Це наша земля, ворог має бути знищений. Я за воєнний шлях. Я проти перемовин, адже це лише відтягування часу. Росія тероризує населення, міста, села. Перемовини – це шлях, аби агресор накопичив і перегрупував сили, і, як наслідок, готувався до нового нападу. Повноцінна перемога у цій війні – це коли росія зникне як імперія, має відбутися її розпад. Росія є загрозою не лише Україні, але всьому цивілізованому світу. 
Задля повноцінної перемоги України важливою є згуртованість українців. 2022 рік був роком потужного об’єднання громадян нашої країни. Маємо все робити, аби ця згуртованість була й у 2023-ому. Перемога – це справа кожного, тому вона залежить від кожного з нас – внеском, справою, словом, молитвою. Кожен має робити добре те, що вміє. Кожен має бути максимально ефективним на своєму місці, допомагаючи нашим воїнам і наближаючи перемогу.

Таня Турчина,
волонтерка, громадська діячка:
– Перемога України – це однозначно повернення всіх українських територій, зокрема Криму і Донбасу. Жодних поступок категорично немає бути! І про це щодня потрібно пам’ятати, адже наші незламні захисники та захисниці такою ціною боронять державу. Звісно, найбільша і остаточна перемога – це розвал росії, знищення росії як імперії. Якщо цього не буде, росіяни знову можуть напасти на Україну, це лише питання часу. 
Я за воєнний шлях і проти перемовин. А як можна домовлятися з агресором, який вбиває наших громадян? Домовлятися можна з розумними людьми, а не з неадекватними. Історично будь-яка угода, підписана з росією, не вартує того паперу, на якому вона написана. Спілкуюсь з військовими, вони кажуть, що про жодні перемовини не може йтися. Вже стільки воїнів загинули, дуже багато є травмованих і скалічених.
Військові певні: будь-які перемовини – це ніщо інше, ніж відтягування часу і накопичення сил окупантів. Нікому з наших бійців це заморожування війни не потрібне. Ніхто не хоче роками сидіти в окопах. Українські захисники налаштовані рішуче – йти вперед і звільняти наші землі від агресора! 
Переконана: кожен українець мав би долучитися до допомоги задля перемоги України. Не потрібно чекати, що хтось щось зробить за тебе, а потрібно самому долучатися. Завжди кажу, що перемога залежить від кожного з нас!
Ще один важливий акцент – в Україні громадяни мають говорити українською! Немає бути російської у державних установах, у школах. Хочеш жити і працювати в цій країні – будь ласка, поважай українську мову, вчи мову, розмовляй українською! 
Певна: має бути жорстка політика держави. Якщо це не контролювати на рівні держави, не підштовхувати до цього, матимемо ще велику частину тих, які й надалі казатимуть: «А какая разница? Не время». Дуже велика різниця! А коли, як не зараз час! Як їдете за кордон, хочете працювати і отримувати допомогу, ви ж йдете на мовні курси і вчите мову тієї країни, де живете. То чому в Україні люди не мають знати українську? Мають знати. 

Андрій Салюк,
громадський діяч, керівник волонтерської ініціативи «Львівський Лицар»:
– Війна закінчиться тоді, коли закінчиться московія. Нашою перемогою буде те, що розвалиться російська федерація як держава. Саме це дасть нам надію та сподівання, що той північний сусід більше не буде на Україну нападати. Виведення військ агресора з території України, зокрема з Криму, – а інший варіант ми навіть не розглядаємо, – це відтермінування на п’ять чи десять років. І згодом вони можуть знову нападати на нас. Московія має бути знищена. Якщо цього не станеться, для нас завжди буде небезпека. 
Поза тим, попри наші великі втрати, попри біль і горе, ми, українці, найсильніші за всі понад 300 років, що маємо війну з московією. Ми зараз маємо потужну підтримку світу і мусимо поставити крапку у цій понад 300-літній війні. Інакше будуть воювати наші діти і внуки. Ця імперія має вмерти, має розвалитися, і лишень тоді зможемо говорити, що матимемо спокій.
Також важливо, що зараз українці є згуртовані. І це потужне об’єднання! Завжди якась частина була під однією державою, інша – під іншою. Нас роздирали внутрішні чвари, нас роздирали так звані псевдосоюзники, які шукали своєї вигоди. Москаль, як ми знаємо, дуже хитрий і підступний. І, на жаль, вони мають своїх людей, які гризуть Україну зсередини, як ті щури. Подивіться, скільки буває, скажімо, різноманітних інформаційних «вкидів» – і українці гризуться як наслідок.
Також важливою є справжня українізація України. Україна має бути українською! У всьому світі є державна мова. І так має бути в Україні. Ми шануємо і поважаємо всіх громадян, які шанують і поважають нашу державу. Є ще багато роботи на мовному фронті. 
Загалом ми, українці, мусимо згуртуватися і бути єдиним кулаком! Віримо і дякуємо не лише Збройним силам України, але й бійцям Національної гвардії, прикордонникам, поліціянтам, працівникам ДСНС. Дякуймо і підтримуймо всіх тих, хто зараз на обороні України.

93% українців вірять у перемогу України у війні

60% опитаних громадян не підтримують переговори з росією – навіть заради порятунку життів

У перемогу України у війні вірять 93% українців. Серед тих, хто вірить у перемогу України, 39% вважає, що ця перемога настане до літа 2023 року. 22% роблять ставку на перемогу через один-два роки, а ще 20% вважають, що перемоги можна досягти найближчими місяцями. Такими є результати опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучерева спільно з соціологічною службою Центру Разумкова за підтримки програми MATRA з 13 по 21 грудня 2022 року.
«Українське суспільство після всіх злочинів окупантів просто не вірить у те, що росія здатна йти на тверді та тривалі мирні домовленості. Більшість українців (60%) вважає, що переговори про мир з росією неможливі навіть заради врятування життів, бо росія однаково не дотримується домовленостей. Думку про те, що заради збереження життя наших військових, цивільних, полонених та депортованих варто вести переговори з росією про припинення війни, поділяють 23%. 17% опитаних не змогли визначитися із своєю позицію стосовно цього питання», – зазначає виконавчий директор Фонду «Демократичні ініціативи» Петро Бурковський.
Абсолютна більшість (54%) українців вбачає перемогу у вигнанні російських військ з усієї території України та відновленні кордонів станом на січень 2014 року. Ще 22% вважають, що на цьому не можна зупинятися і треба домагатися повного знищення російської армії та розпаду рф зсередини. Поступитися певними частинами окупованих територій в обмін на припинення бойових дій і вважати це перемогою готові 18% опитаних. Із них 8% готові поступитися лише АР Крим, 6% – територіями, окупованими до 23 лютого 2022 року, і 3% – усіма територіями, які станом на сьогодні окуповані армією рф.
Припинити війну, навіть якщо російська армія втримається на територіях, окупованих після 24 лютого 2022 року, готові 7% населення західних та південних областей України. Нижчі вимоги до завершення війни висувають також і менш заможні верстви населення, порівняно з більш заможними. 
62% опитаних вважають, що війна може припинитися лише у разі перемоги. 26% респондентів, на противагу, готові піти на поступки росії, якщо це допоможе досягнути миру. Порівняно з жовтнем, частка українців, які вважають неприйнятними будь-які поступки рф, зросла на 4%.
Найбільшу готовність йти на поступки продемонстрували мешканці півдня (35%) та сходу (39%). Із них 16% на півдні та 12% на сході вважають, що заради миру варто йти на будь-які компроміси. Найважливішою воєнною подією року для 39% українців стала оборона Маріуполя. Для 37% опитаних однією з найважливіших подій на фронті стало звільнення Херсона. Замикає трійку лідерів найважливіших воєнних подій року звільнення Чернігівської, Київської та Сумської областей – її назвали 33% респондентів.
Опитування методом face-to-face проводили у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях – лише на тих територіях, що контролює уряд України та на яких не тривають бойові дії). Опитано 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8505 / 1.74MB / SQL:{query_count}