Перемога залежить від кожного з нас

Де нині у Львові є потреба у волонтерах, хто і чим може допомогти

У перші дні після відкритого вторгнення російських загарбників дуже багато людей шукали і знаходили можливість допомагати хто чим міг. Хтось волонтерив на вокзалі, хтось у пунктах розселення, хтось допомагав сортувати одяг, а хтось плести маскувальні сітки… Тоді була велика потреба, але й було дуже багато охочих підсобити. 
Нині ситуація дещо змінилася. Багато людей повернулися до праці, але чимало втягнулися і стали частиками злагоджених команд, які працюють у певних напрямках. Як зазначають волонтери, потреби в допомозі зараз менші, але для тих, що воліють робити свій внесок у перемогу через волонтерську діяльність, ще є нагода долучитися.

Сортування ліків

Зокрема, зі слів представника Центру волонтерства та захисту Ігоря Зінкевича, на склад, що в Мурованому, дуже потрібні люди, які мають медичну освіту, та студенти медичних закладів для сортування медикаментів: що для тактичних аптечок, що для польових шпиталів, що для військових медичних центрів, а що для званого міксу для лікарень і медичних закладів, які надають допомогу цивільному населенню поблизу лінії вогню. Річ у тім, що допомога надходить з різних країн, і ті ж самі препарати по-різному називаються. 
Ті, що хочуть допомогти, можуть зателефонувати на номери контакт-центру: +38 (044) 350 91 37; +38 (093) 426 83 99 або сконтактуватися через сторінку Центру волонтерства та захисту у фейсбуці.

Комп’ютери та крісла-візки

А от у Центрі допомоги сім’ям учасників АТО, який працює з 2014 року, будуть раді тим, що добре знаються на комп’ютерах. Як розповіла «Львівській Пошті» Неля Васюта, керівниця центру допомоги сім’ям учасників АТО, нещодавно з Польщі привезли понад 50 комп’ютерів, які для потреб українського війська передав один із університетів. Невдовзі поїдуть по ще одну партію.
«Ми ці комп’ютери перевіряємо, ремонтуємо, за потреби доукомплектовуємо, встановлюємо відповідне програмне забезпечення, налаштовуємо. Тож потребуємо людей, які знаються на комп’ютерах і програмуванні та можуть нам допомогти довести цю техніку до належного стану, аби вона добре послужила нашим захисникам», – каже вона
З 2014 року тут плетуть маскувальні сітки, є злагоджена команда, великий досвід. І хоч рук для плетіння не потребують, але дуже потрібні тканини природних літніх кольорів. Є основа, є кому плести, але бракує тканин, бо хто що мав для цього щось придатне, вже виніс із дому. Тканини можна приносити в офіс центру на адресу: вул. Окружна 57а, кімната 402. 
«Також із 2014 року ми збираємо, ремонтуємо крісла-візки, які нам дають благодійники. Передаємо їх нашим пораненим захисникам, членам сімей військових, якщо виникає така потреба, адже трапляється, що їхні рідні теж хворіють, травмуються. Тож якби хто бажав прийти «покрутити» візочки, то ми його радо зустрінемо. Маємо комплектуючі, потрібні чоловіки, які могли б допомогти нам їх збирати. Нічого складного нема, достатньо навичок ремонту велосипеда і бажання допомогти», – пояснює Неля Васюта.
Аби допомогти з комп’ютерами чи кріслами-візками, телефонуйте на номер 098 953 29 83 (Неля Васюта).

Плетіння маскувальних сіток

Ще з 2014-го в Україні, зокрема у Львові, плетуть маскувальні сітки – при церквах, різних волонтерських центрах. У багатьох ця робота триває, як і війна, вже вісім років. Від початку повномасштабного вторгнення ця діяльність активізувалася. Сітки почали плести в школах, бібліотеках, гуртожитках, навіть просто неба. 
Із кінця лютого почалася ця робота і у Львівській національній академії мистецтв. Як розповіла «Львівській Пошті» координаторка Олеся Дацко, у перші тижні приходило дуже багато людей, нині ж рук бракує, адже багато хто повернувся до праці, переселенці, які теж долучалися, поїхали, а дехто втомився, має якісь свої обставини. Однак потреба в сітках не зменшилася. 
«Такого запиту на сітки, як зараз, ще не було. У всіх відомих мені точках, де їх плетуть, черга на сітки приблизно на два тижні. Тобто військові замовляють сітки заздалегідь, а ті, що приїжджають і хочуть узяти вже, це дуже велика випадковість, якщо пощастить знайти. Не один раз ідуть зі сльозами на очах, бо нема… Від маскувальних сіток залежать багато життів. У нас, наприклад, приходять плести сітку двоє дівчат. Вони звернулися з проханням про сітку для тата, який зараз на передовій. А в нас черга, тож ми запропонували їм сплести сітку самим. Вони приходять і плетуть, а ми даємо їм матеріали, підказуємо, як це треба робити», – розповідає волонтерка.
Олеся з колегами займається логістикою – знаходить основи, тканини. 
«Нам дуже допомагають друзі з Польщі, з Академії мистецтв ім. Владислава Стшемінського в Лодзі, зокрема з Інституту вбрання цього закладу. Особлива вдячність пані Ізабеллі Строняс, керівництву академії. В галереї вони тчуть сітки і передають нам матеріали та вже готові сітки. Вже більш ніж два місяці друзі поляки допомагають нам у цьому. Допомагають і з Кракова наші друзі-переселенці Ірина Вансаш та Зіновія Голубінка, передають нам обрізки тканин», – веде далі співрозмовниця. 
З її слів, у академії за трохи більше ніж два місяці уже сплели, якщо враховувати основу, яку придбали і яку нам подарували, квадратні кілометри маскувальної сітки. Ми закуповуємо основу в Харкові, фарбуємо тканини, але найбільша потреба нині – це руки і тканини, бо їх постійно не вистачає. 
«Ми теж фарбуємо тканини. І не тільки ми, дуже багато де вдаються до цього, бо набрати достатню кількість матеріалу відповідних природних кольорів важко. Натуральні тканини краще надаються до фарбування, синтетика погано фарбується, а коли склад різний – це завжди квест. В одній посудині можна фарбувати тканину разом – одна вийде коричнева, друга зелена, а третя червоняста чи навіть фіолетова», – каже волонтерка.
Сітки потрібні дуже різні, тож і вимоги до них різні: на артилерійську установку одна, на бліндаж друга. Там і щільність плетіння відрізняється, і тканини. 
«Хлопці хочуть плетені вручну сітки, бо вони набагато ефективніші, аніж промислові. Насправді зробити вручну сітку не дуже дешевше виходить, аніж купити готову, але наша надійніша. Хлопці дуже просять, аби тканини були натуральні. Чому? Бо синтетика нагрівається на сонці, і її видно в тепловізор, окрім того, вона легкозаймиста. І хоч бавовна теж горить, але не завдає таких збитків, бо синтетика плавиться і скапує. Хоча зі спеціальних тканин для військових, які теж не є натуральними, наприклад ті, з яких шиють «розвантаження», теж плетуть сітки. Вони мають перевагу в тому, що не намокають. Із них плетуть сітки переважно для дуже дорогої техніки. І для аеророзвідки просять саме такі сітки», – пояснює Олеся Дацко. 
Усі центри потребують тканини постійно і багато. Якщо є змога, діляться. Нещодавно друзі з Польщі передали багато обрізків військової тканини, то Олеся роздала їх у ще майже десять центрів, адже важливо, якнайшвидше сплести сітки і передати їх військовим.
«Приносьте тканини. Якщо є, природних кольорів. Зараз переважає зелений, захисний, а як ні, то пофарбуємо. Можна приходити й з дітьми. Війна ще не закінчилася, потреба в маскувальних сітках дуже велика, дуже багато наших захисників потребують, аби ми подбали про них, сплели для них з любов’ю захист від очей ворога», – каже Олеся Дацко. 
Щоби долучитися до плетіння маскувальних сіток у ЛНАМ (вул. Кубійовича, 38), зателефонуйте на номер 067 371 28 97 (Олеся Дацко).

Харчі для захисників

Уже вісім років для потреб наших захисників працює Львівська волонтерська кухня. За ці роки тут набули великого досвіду в приготуванні смачних і поживних сухих сумішей. Серед них і борщ, і різноманітні супи, солодкі каші, і навіть голубці. 
Зі слів координаторки Львівської волонтерської кухні Оксани Мазар, щодня тут фасують по 500-700 пакетів сухих страв, які можна приготувати приблизно за пів години. Кожен пакет розрахований на 10 літрів води, тобто нагодувати ним можна з 20 людей. Якщо порахувати, то за добу тут готують страв на понад 10 тисяч осіб. А ще роблять суміші, які достатньо залити окропом і зачекати кілька хвилин. 
Також волонтери волонтерської кухні роблять для наших захисників енергетичні батончики, готують випічку, трав’яні чаї. А при церкві Ольги та Єлизавети плетуть маскувальні сітки, де теж дуже потрібні руки. Потрібні й продукти для приготування харчів для бійців.
«Якщо є бажання допомогти, зголошуйтеся. Роботу знайдемо. Найбільше потребуємо людей для оббирання овочів та плетіння сіток. Працює наша гаряча лінія, маємо свою групу у фейсбуці, тож можна долучитися і більше дізнатися про актуальні потреби. Багато людей допомагають нам з дому: сушать овочі, готують випічку. Хтось це робить зі своїх продуктів, а хтось бере їх у нас. Якщо потрібно, пояснимо, як сушити буряки, моркву, картоплю, варену квасолю та інше. Щодо випічки, то дуже багато передаємо бійцям медівників, вони добре зберігаються, смачні та поживні. Але для них потрібен мед (використовуємо переважно штучний, натуральний додаємо в імбирно-лимонні суміші), волоські горіхи, цукор, борошно, родзинки, олія. Передаємо й сухе печиво, яке може певний час зберігатися. Одне слово, роботи дуже багато, тож будемо дуже раді всім тим, що готові пожертвувати свій час і зусилля, аби наші захисники могли скуштувати доброї гарячої страви і не тільки», – каже Оксана Мазар.

Зокрема, нині Львівській волонтерській кухні потрібні:
родзинки, курага, чорнослив, фініки, інжир, фундук, волоські горіхи, арахіс, очищене насіння соняшнику та гарбуза; 
цукор, борошно, сіль, олія, сода, оцет;
крупи: рисова, гречана, вівсянка, пшенична, ячна, кукурудзяна (окрім перлової, бо її не використовують!), горох зелений і жовтий, горохові пластівці, квасоля;
овочі: буряк, морква, капуста, часник, цибуля, петрушка (корінь і зелень), селера, кріп;
томатна паста в пакетиках (70 г);
гриби: свіжі печериці, сушені печериці або лісові;
сушені яблука, грушки, шипшина;
свіжі овочі: помідори, солодкий перець;
яблука, лимони, апельсини;
натуральний і штучний мед;
спеції: куркума, карі, орегано, базилік, паприка, мелений перець – чорний і червоний, гвоздика, хмелі-сунелі, перець горошком – чорний і духмяний, кориця, імбир – свіжий та сушений мелений;
чай, кава, шоколад, шоколадні батончики, цигарки.
Адреса: м. Львів, вул. Просвіти, 4-а
Тел. гарячої лінії 098 630 69 70.
Щодня з 12.00 до 19.00.

Здійснімо мрію

Працює задля перемоги і потребує нашої допомоги і благодійний фонд «Здійснити мрію». Нині найбільше зусиль тут докладають для допомоги військовим і тим, що поблизу лінії вогню.
«Зараз ми стараємося придбати для військових ті речі, в яких вони мають найбільшу потребу. Це переважно кевларові шоломи, тепловізори, прилади нічного бачення, літній одяг для військовослужбовців, щоб вони мали змогу переодягнутися, натільна білизна, шкарпетки. Дуже важливо вчасно реагувати на ті запити, а тому нам часто доводиться звертатися до людей задля підтримки коштами, які щедро долучаються до спільної благодійної діяльності. Нині триває збірка коштів для придбання тепловізора і автомобіля. Сумарно це майже 5000 євро. Тож просимо долучатися за змоги, аби щонайшвидше наші захисники отримали потрібне!» – розповіла «Львівській Пошті» керівниця фонду Уляна Флишко. 
Крім того, до фонду надходять запити від цивільного населення з територій, які зараз перебувають під обстрілами, про допомогу продуктами. Тож тут пакують харчові набори (цукор, борошно, крупи, консерви, макарони, печиво, чай, кава тощо – те, що дасть змогу протриматися якийсь час). 
«Маємо добре налагоджену співпрацю з волонтерами Гуляйполя, що в Запорізькій області. Ми багато разів передавали для тамтешніх жителів продуктові набори. Дякуємо Богові, що хлопцям вдавалося довозити і поіменно роздавати ці набори на територіях, де залишися переважно старенькі люди, які не мали змоги виїхати. Там зараз обстріли, багато хто залишився без житла, тож гуртується у вцілілих будинках. Там дуже велика потреба в допомозі, як і на тимчасово окупованій Херсонщині: люди не можуть купити продукти, бо там запровадили валюту загарбників», – пояснює співрозмовниця. 
І каже, що гуманітарну допомогу надають благодійники з Польщі, Німеччини, Італії. 
«Ми дуже вдячні кожному, хто нам допомагає: очільниці представництва БФ «Здійснити мрію» у Польщі Марії Іванюк, Іванові Леху, який займається питаннями філії нашого фонду в Гданську, та Лідії Гаврилович у Вроцлаві, Михайлу Якиміву в гміні Радимно, а також Роману Далибожику із Варшави та Христині Потапенко з Кракова, а ще Юрію Пилипіву, волонтерові, представнику компанії міжнародних перевезень, який допомагає, гуртуючи перевізників для благодійних внесків та закупівлі необхідних речей для потреб ЗСУ! Щира дяка й Марціну Колесінському та його команді, яка діє як представництво БФ «Здійснити мрію» в Німеччині. Вони вже передали в Україну понад 100 тонн гуманітарної допомоги. В перший день вторгнення я зателефонувала Даниїлові Меньшикову, начальнику Львівської митниці, і попросила, щоб він допоміг з перевезенням вантажу. Тоді були перші п’ять бусів із Німеччини, і він не тільки допоміг швидко все доправити, а й надав склад на Городоцькій, 369. Крім того, ми ввійшли у гуманітарний штаб Львівської митниці, завдяки чому змогли вийти на значно більші обсяги допомоги», – веде далі благодійниця.
Є чимало людей, готових допомагати українцям. Проте зараз велика потреба в тих, що могли б узяти як попутній вантаж хоча б частину того, що потрібно доправити в Україну. 
«Нині під Варшавою очікує на перевезення 18 палет вантажу. Ми вже тиждень шукаємо водіїв, які зголосилися б перевести цей вантаж до Львова. Ще один вантаж є в Кракові, вантаж зі збірки Нюрнберга в Німеччині. Біля Мілана теж є три тонни вантажу. Можливо, хтось найближчим часом їхатиме в Україну і матиме місце в машині, аби забрати вантаж і доправити його до Львова, на Городоцьку, 369. Звідти ці вантажі заберуть волонтери. Просимо водіїв, які могли б розвозити ті вантажі по Україні туди, де є найбільша потреба», – каже Уляна Флишко.
«Також маємо потребу в людях, які допомогли б розвозити по Львову продуктові набори для підопічних нашого фонду. Адже наші підопічні нікуди не поділися, і дуже важливо, аби нині вони не залишилися сам на сам зі своїми проблемами та потребами. Передусім це люди з інвалідністю, обмежені у пересуванні, самотні громадяни похилого віку, багатодітні одинокі матері, сім’ї, у яких є неповносправні діти. Ми формуємо пакуночки, які можна розвезти на велосипеді, на електроскутері чи електросамокаті за певними адресами. А оскільки пальне зараз проблема, то будемо вельми вдячні тим, що зголосяться здійснити мрію людей, які потребують допомоги!» – наголошує Уляна Флишко. 
Охочих допомогти просять телефонувати на номери: +38 097 673 05 99 (Оксана Якимів), +38 097 232 90 68 (Уляна Флишко). Також можна сконтактуватися через вайбер-групу «Здійснити мрію» або через фейсбук-сторінку фонду.
Реквізити для допомоги коштами:
Установа банку: ПриватБанк,
МФО банку: 305299,
отримувач платежу ФЛИШКО УЛЯНА МИХАЙЛІВНА. 
IBAN: UA453052990000026004031002786.
Рахунок отримувача: 26004031002786.
Валюта карти: UAH.
РНОКПП отримувача: 2971611664.
Призначення платежу: Поповнення рахунку ФЛИШКО УЛЯНА МИХАЙЛІВНА.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8228 / 1.72MB / SQL:{query_count}