Знайти прихисток у місті Лева

У Львові облаштовують тимчасові модульні містечка для українців, які рятуються від війни. Також зведуть окреме тимчасове містечко для жінок при надії

Львів за час повномасштабної війни прихистив 200 тисяч людей, ставши найбільшим хабом для внутрішньо переміщених людей в Україні. «Люди продовжують прибувати. Багато людей не матимуть куди повертатися найближчими роками, тому потрібно збудувати тут житло. Закликаємо міжнародні організації допомогти в будівництві житла для вимушено переміщених українців», – зазначає міський голова Львова Андрій Садовий. 
Львів планує облаштувати три типи житла: тимчасові модульні містечка, які місто розпочало зводити цього тижня, дерев’яні будинки для вагітних та постійне житло.

Зі слів головного архітектора міста Антона Коломєйцева, у Львові облаштовують тимчасові модульні містечка для українців, які рятуються від війни. Містечко з 88 будинків зводять на вулиці Уласа Самчука біля бібліотеки «Сенсотека», що у Стрийському парку. Тут проживатимуть 350 людей. Розкласти модульне містечко планують до кінця цього тижня. Воно матиме 11 власних санвузлів, п’ять душових кімнат, їдальню, медпункт та магазин. Ці модульні будинки – допомога від польського уряду за сприяння Міністерства розвитку громад та територій. Загалом уряд пообіцяв передати Львову 300 модульних будинків.
«Ми забезпечимо тут охорону, прибирання, освітлення – все, що потрібно для нормального життя та обслуговування містечка. Будинки під’єднають до всіх мереж. І вже з наступного тижня заселятимемо людей, – каже Андрій Садовий. – Ми зобов'язані допомогти кожному українцю, який потребує підтримки. Багато приїжджає студентів, тому вибрали саме цю локацію – поруч Український католицький університет».
«Ми як університет будемо близько, подамо їм руку в цьому непростому для них часі. Можливо, хтось з них буде вчитися у нас. Для нас дуже важливо, щоб усі розуміли, що ми відповідальні один за одного», – зазначив отець Богдан Прах, ректор Українського католицького університету.

Модульне містечко для вагітних, які евакуювалися з небезпечних місць, планують розгорнути у районі вулиці Тракт Глинянський. Це будуть дерев’яні будинки хостельного типу, адаптовані для потреб сім’ї. У містечку зможе проживати до 160 людей. Тут буде передбачено окреме місце для візочків, для приготування їжі тощо. Сьогодні у Львові живуть 209 жінок, які очікують на народження дитини та рятуються від війни. За останні 40 днів у Львові народилося майже 200 діток внутрішньо переміщених українок.


Знайти роботу через Центр підтримки вимушено переміщених українців

У Львові до Центру підтримки вимушено переміщених українців звернулося понад дві тисячі людей, які рятуються від війни та знайшли тут прихисток. Послуги центру – юридичні консультації, допомогу щодо працевлаштування та державних соціальних виплат – люди отримують у телефонному режимі та онлайн.
Зі слів в.о. керівниці управління персоналом міськради Богдани Яремчук, найбільше звернень стосується працевлаштування. За такою допомогою очно звернулось близько 700 осіб, ще 300 – телефонували та отримали онлайн-консультації. «Якщо спочатку у центрі переважали вакансії робітничих професій, то зараз, до прикладу, є запити на посади менеджерів у сфері обслуговування, логістики. В одне з управлінь міськради ми працевлаштували бухгалтера», – каже Богдана Яремчук.
Адреса центру: вул. Князя Романа, 6; номер телефону: (050) 555-44-61. У понеділок – п’ятницю тут працюють з 10.00 до 18.00. У суботу – з 11.00 до 17.00. Неділя – вихідний.
фото: Олег Огородник, пресслужба
Львівської міськради (Роман Балук)
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8263 / 1.56MB / SQL:{query_count}