Царице Миру, молися за нас!

У церкві на Сихові віряни до 15 квітня можуть помолитися перед однією з мандрівних статуй Фатімської Богородиці

До Львова з Фатіми на прохання владики Ігоря Возьняка, архиєпископа-митрополита Львівського УГКЦ, привезли одну з мандрівних статуй Фатімської Матері Божої.
Фатіма – це містечко в Португалії, де на початку ХХ століття відбувалися об’явлення Діви Марії, під час яких вона серед іншого звістила закінчення Першої світової війни, ще одну велику війну та мучеництво Церкви у ХХ столітті. Богородиця просила про покаяння і навернення, про щоденну молитву на вервиці, особливо просила молитися за навернення росії та присвятити цю країну своєму Непорочному серцю. 
Зі слів кардинала Йозефа Ратцінгера, майбутнього Папи Бенедикта XVI, варто усвідомити, що будь-які приватні об’явлення не змінюють і не доповнюють загальне Боже об’явлення, дане нам 2000 років тому через Ісуса Христа. Вони покликані лише допомогти його краще зрозуміти.

Мандрівні статуї

Нині Фатіма є одним із найбільших паломницьких центрів у світі. Статую, яку вшановують у каплиці, спорудженій на місці об’явлень Пресвятої Богоматері у Фатімі, вирізьбив 1920 року скульптор Жозе Феррейра Тедінь на вказівку Лусії – однієї з трьох дітей, яким об’являлася Пресвята Богородиця. Під час найбільших урочистостей цю статую увінчує золота корона, в яку вмонтована куля, що пронизала тіло Папи Івана Павла ІІ під час замаху, який був скоєний 13 травня 1981 року на площі Святого Петра у Ватикані. Святий Іван Павло ІІ подарував цю кулю на знак вдячності Пресвятій Богородиці за порятунок його життя.
Перше паломництво Фатімської статуї відбулося 1945 року, невдовзі після закінчення Другої світової війни. Один парох у Західному Берліні запропонував, щоби статуя Фатімської Матері Божої відвідала всі європейські столиці та єпископати Європи аж до кордону з Росією. Згодом, щоби задовольнити численні прохання вірян усього світу, були виготовлені й посвячені ще декілька копій першої мандрівної статуї. Загалом їх є 13-ть. У 2000 році було прийняте рішення залишити першу мандрівну статую у Фатімському санктуарії, який вона залишає у виняткових випадках, як, для прикладу, на Всесвітні дні молоді. Мандрівні копії статуї побували в 64 країнах, у деяких навіть кілька разів, несучи послання миру та Божої любові.

Молімося за мир

Нині у Львові, на Сихові, в церкві Різдва Пресвятої Богородиці перебуває 13-та статуя. Отець Карлос Кабесіняс, ректор санктуарію Пресвятої Богородиці у Фатімі, під час Святої меси в наміренні припинення війни в Україні наголосив, що молитва за мир – це місія санктуарію у Фатімі, що звідти щоденно линуть молитви за припинення війни в Україні та навернення росії.
Під час урочистої зустрічі статуї Богородиці митрополит Ігор Возьняк зазначив, що це велика подія для нашого міста, і подякував усім причетним за сприяння в тому, аби ми мали змогу молитися перед Богоматір’ю за мир в Україні. 
«Богородиця прибула до Львова, щоби ми молилися, благали про закінчення війни, кінець убивств, які вчиняють російські військові. Молімося за навернення російського люду, покритого духовною темнотою. Молімося, щоб Господь змилувався над ним і над нами!» – закликав митрополит Ігор.

Перебуватиме статуя в храмі на Сихові до 15 квітня. Кожен охочий може помолитися перед нею в церкві з 7.00 до 20.00. Також щодня тут відбуваються богослужіння і молитовні практики, звернені до Богородиці (про розклад можна довідатися на сторінці парафії у фейсбуці). 
Як розповів «Львівській Пошті» сотрудник храму отець Василь Білаш, нині заклик Богородиці до навернення дуже актуальний.
«Богородиця просила про навернення – як особисте кожної людини, так і цілих народів, особливо просила про навернення росії, бо інакше її злоба розповзеться по всьому світу. І ми вже бачимо ті метастази. Російська пропаганда отруювала і європейських політиків, які підігравали росії та закривали очі на агресію щодо України і щодо інших народів. Цей заклик до навернення стосується всіх людей і всіх народів. Це означає повернення до Бога, до Божих заповідей, до моральних цінностей, які вчать не обманювати, не закривати очі на зло, бо якщо зло не покаране, то воно прогресує, поширюється, зважується на ще більші злочинства», – пояснює священник.

«Під твою милість прибігаємо…»

У п’ятницю, 25 березня, Папа Франциск присвятить Україну та росію Непорочному серцю Марії. З проханням про такий акт до нього 2 березня звернувся єпископат Римо-католицької церкви в Україні. Папа Франциск виголосить молитву ввечері 25 березня, на свято Благовіщення, в базиліці Святого Петра під час покаянного богослужіння, початок якого запланований на 18.00 за київським часом. Те ж саме цього дня зроблять усі єпископи світу. Кардинал Конрад Краєвський, як спеціальний посланець Папи, зробить це у Фатімському санктуарії. Папа-емерит Бенедикт XVI теж приєднається до цієї молитви, однак приватно. 
«Українські католики від початку російської агресії у 2014 році просили здійснити цей акт як необхідну умову для запобігання розгортанню війни і всіх небезпек, які надходять з Росії», – прокоментував новину Блаженніший Святослав, глава УГКЦ. 
«Поручаємо Непорочному серцю Марії всі наші страждання та надії на мир в нашій багатостраждальній країні», – додав він.
Варто нагадати, що посвята України Богоматері є давньою християнською традицією. Свого часу князь Ярослав Мудрий віддав народ Київської Русі під опіку Пресвятої Богородиці. Відновив цю посвяту в Зарваниці 1995 року світлої пам’яті Мирослав-Іван кардинал Любачівський. Акт посвяти України під покров Пресвятої Богородиці відбувся 6 квітня 2014 року в усіх храмах УГКЦ в Україні та за кордоном. 23 жовтня 2016 року Блаженніший Святослав посвятив Україну Непорочному серцю Марії у Фатімі.


Що означає присвячення Непорочному серцю Марії

Що потрібно знати про цей акт, пояснили в Catholic News Agency.
*Що означає «присвятити»? «Присвятити» чи «ввірити» означає особливим чином виділити певну особу – або націю – для святої мети. Присвячення – це довіра, а також звернення до Бога. Це звернення до Бога в наших особливих потребах. Такий акт здійснюється не вперше. У минулому кілька понтифіків уже присвятили Церкву та весь світ Марії. Папа Пій ХІІ присвятив увесь світ Непорочному серцю Марії 31 жовтня 1942 року, а святий Іван Павло ІІ поновив це присвячення 13 травня 1982 року, 25 березня 1984 року і 8 жовтня 2000 року. Він навчав, що, присвячуючи себе Богородиці, ми приймаємо її допомогу в повноті жертвування себе Христу.
*Чому здійснюється цей акт присвячення? Діва Марія під час своїх об’явлень у Фатімі просила про це, а ще просила молитися за навернення росії, бо інакше зло пошириться усім світом, спричиняючи війни та переслідування Церкви. Щоправда, були суперечки, чи відповідали здійснені присвячення проханню Марії. У 1989 році сестра Лусія в своєму листі підтвердила, що святий Іван Павло ІІ задовольнив у 1984 році прохання Марії про присвячення росії, саме з цим присвяченням і пов’язують розпад СРСР. Нинішній контекст жорстокої війни в Україні є підставою знову звершити цей акт присвяти.
*Що таке Непорочне серце Марії? Непорочне серце Марії – це об’єкт особливого почитання в Католицькій Церкві, бо воно символізує її досконалу волю, виражену в її згоді: «Нехай станеться за словом твоїм». Серце Марії зазвичай зображують із сімома ранами та мечем, що його пронизує. 
*Чому саме 25 березня? Благовіщення – велике Богородичне свято, яке часто вважали днем особистої присвяти Діві Марії. Саме в цей день Марія висловила свою згоду.
*Як саме проявиться це навернення? Щодо цього немає жодної конкретики. Богослови радять молитися і довіритися Богоматері, посилювати свою віру, однак не відволікатися надмір на чудеса, а надто одержимих їх ігнорувати. 

Отець Орест Фредина, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці:
– У нашому храмі, як і в багатьох інших, ми безнастанно молимося за мир в Україні, за мир у всьому світі, молимося за наших воїнів. При храмі діє спільнота Всесвітнього апостольства Фатіми. Ми молимося до Богородиці про заступництво і вчимося у неї правильно дивитися на світ. Її серце такою мірою сповнене благодаттю і чистотою, що саме через неї Слово Боже стало Тілом і замешкало між нами. «Радуйся, благодатна, Господь з тобою», – промовляємо ми в молитві, тому й почитаємо її Непорочне серце, тобто без жодного гріха, серце Матері, яке прощає нас грішників. Бо через нас і задля нас була пролита кров її Сина. Вона співстраждає за нас із Христом і стає для нас Матір’ю. Любов завжди перемагає. Ця статуя, що прибула до Львова з далекої Фатіми, є видимим знаком того, що ми уважні до закликів Богородиці, до її прохання про щоденну молитву на вервиці. Що ми розуміємо, що молитвою можна зупинити злобу та ненависть: і в своєму серці, і в середовищі навколо. І нині, в такий непростий час, ми молимося за мужність та відвагу наших воїнів і за те, як казав один чоловік, щоби, борючись із сатаною, не осатаніти, а зберегти світло в своїх серцях. Є багато розповідей про паломництва миру цих статуй, зокрема і в країни, де була дуже напружена ситуація, а навіть війна. Є свідчення, що після такого паломництва настав мир у Південній Кореї та в Хорватії. Цього тижня Папа присвятить Непорочному серцю Богородиці росію та Україну. Бог покликав його бути провідником християн і молитися за весь світ. І він молиться. Мені, як і кожному нині, важко зрозуміти, як це все має статися. Молюся за кожного з наших воїнів, пишаюся ними, але також намагаюся по-божому дивитися на тих, котрі, посягнувши на нашу землю, нерозкаяними відходять з цього світу. Наші захисники, навіть якщо про Бога не чули, стоять на боці справедливості, на боці світла, захищають жінок, дітей, усіх нас. Як колись гарно сказав Роман Шухевич, ми воюємо не тому, що когось ненавидимо, а тому, що дуже любимо свою землю, своїх жінок і дітей, любимо свободу і мир. Тому наша мета світла і стояння світле, а ті, що приходять, якщо дивитися по-людськи, отримують по заслугах, але якщо в контексті вічності, то це пропащі. Нині такий час, що не конче добре збиратися численно, та водночас не можна не єднатися в молитві, бо ми є свідками чуда. Бо хоч ми й свободолюбні, благородні, великодушні, але стоїмо перед такою великою ордою. Саме тому нам треба молитися, черпати ту світлу й непереможну силу з Неба, щоби всім разом зі світлими душами відстояти нашу незалежність, нашу Україну, щоби вона після перемоги була справді чистою, щоби в ній усім було добре.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7487 / 1.65MB / SQL:{query_count}