Віримо в перемогу, допомагаємо людям

У ці дні Церква не тільки возносить молитви за справедливий мир в Україні, а й допомагає війську та потребуючим

Із початком повномасштабної війни Росії проти України у Львівській архиєпархії УГКЦ чимало парафій об’єдналися для допомоги військовим та вимушеним переселенцям. Чи не при кожному храмі нині охочі активно допомогти можуть долучитися до служіння. При багатьох храмах збирають кошти, формують продуктові набори, сортують зібрану гуманітарну допомогу, плетуть маскувальні сітки, печуть пряники, ліплять вареники, роблять все можливе, а іноді й неможливе для наших славних захисників. Одна тільки парафіяльна громада села Басівка за три дні війни зліпила і передала на фронт понад 250 відер вареників!

При Святоюрському соборі

Пункт збору допомоги потребуючим унаслідок війни діє й при Святоюрському комплексі. Цей центр допомагає двом категоріям людей – військовим і біженцям. Для військових організатори передають допомогу через військових волонтерів, зокрема, за посередництва військового капеланства ЛА. Найбільша потреба серед наших воїнів є у медикаментах, зокрема кровоспинних, протибольових таблетках і джгутах. 
Щодо переселенців, то центр координує свою роботу з районними адміністраціями. Зі слів директорки Фундації духовного відродження Олени Карнаух, по різних закладах у спортзалах облаштовують місця для прийому біженців. Від них був запит на матраци і подушки там, де нема ліжок. Є також люди, які змогли взяти зі собою небагато речей. Вони потребують одягу, засобів особистої гігієни і продуктів харчування.
При Святоюрському центрі допомоги періодично виникає потреба у волонтерах. З актуальною інформацію про стан допомоги та про потреби можна ознайомитися на офіційних сторінках Фундації духовного відродження у фейсбуці та інстаграмі, а також за номером телефону: 068 228 21 60.

«Карітас-Львів УГКЦ»

Також у цей час активно працює Благодійний фонд «Карітас-Львів УГКЦ». Через цю організацію зараз в Україну надходить багато гуманітарної допомоги, яку сортують і відправляють у ті міста, де є найбільша потреба. 
«Одна з потреб людей – одяг. Рятуючись від бойових дій, діти, жінки та чоловіки їдуть без необхідних речей, теплого одягу. Вони не мали змоги спакувати і зібрати свої речі за короткий проміжок часу – рятували своє життя. Також їм потрібні засоби особистої гігієни та ліки. Немовлята потребують дитячого харчування і підгузків. Діти не брали свої найулюбленіші іграшки та книжки, а для них це дуже важливо. Ми стараємося допомогти кожному, хто до нас звертається. Щоденно з нами є волонтери, які сортують, розносять, допомагають і телефонують, щоб записатися і стати частиною команди. Також є добрі люди, які приносять допомогу», – мовиться на їхній сторінці у фейсбуці.
БФ «Карітас-Львів УГКЦ» запрошує активних людей у ці складні, болючі і вирішальні дні не бути байдужими – стати волонтерами і робити щось корисне для своєї країни. Тут потребують людей для сортування, пакування та розвезення гуманітарної допомоги, продуктів харчування і гарячих обідів!
Щоб долучитися, потрібно написати повідомлення через сторінку БФ «Карітас-Львів УГКЦ», і з вами сконтактуються. 
Якщо вам потрібна гуманітарна допомога, телефонуйте на номер: 067 350 28 82 (п. Наталя). Щодо загальних запитань – 066 606 54 50.

При Гарнізонному храмі

І звісно, потужний центр допомоги війську діє при Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла. Як розповів «Львівській Пошті» настоятель храму Тарас Михальчук, станом на ранок 8 березня за неповні два тижні звідси передали на фронт уже шість автомобілів та орієнтовно 100 тонн різної допомоги, необхідної нашим захисникам. 
«Піст – це час молитви. Робимо все можливе, щоби не змінювати графіка богослужінь і молитися. Але час посту – це й особливий час боротьби зі злом. І ми сьогодні чітко усвідомлюємо, що маємо справу з ворогом, який одержимий дияволом, і маємо добру нагоду побороти цього диявола своєю молитвою, своїм постом і своєю милостинею. Властиво, ця милостиня сьогодні – наша солідарність і людяність, які нас згуртовують навколо захисників України, яких ми зобов’язані цілком підтримувати і молитвою, і харчами, і одягом, і всім, що нині їм може бути потрібне, збереже життя. Тому це особливий час, і ми справді дуже віримо, що разом з усіма українцями зможемо в час цьогорічного посту дійти до нашої перемоги», – каже священник.
Із його слів, нині найбільша потреба є у сміливцях від логістики, тих людях, які зможуть доправити все необхідне, яке нам вдалося знайти, захисникам на фронт. За ці 13 днів війни вже вдалося налагодити певні можливості для цього. 
«Сьогодні потреба є у всьому, адже ніхто не сподівався, що це буде так нечесно з боку Росії, так підло… Потрібне все – від харчування і одягу до медичних аптечок і засобів захисту. В перші дні була нагальна потреба у спальних мішках і карематах. Нині ж найбільше потребуємо допомоги від наших людей за кордоном, щоби вони зорганізовувалися, закуповували і допомагали нам закуповувати необхідне саме там, бо в Україні майже неможливо щось придбати. Це і тепловізори, і прилади нічного бачення, і засоби захисту, і аптечки. Ми вже напрацювали логістику, і є можливість з Європи все це перевозити сюди: військові аптечки, взуття, форму. Все це стараємося доправляти захисникам туди, де воно найбільше потрібне», – веде далі отець Тарас.
Дуже допомагає доправляти вантажі з Європи і на передову скринька для пожертв у храмі, через яку з 2014 року надійшло багато грошей. Ці кошти дають змогу не тільки придбати щось корисне, а передусім заправити пальним ТІRи, які підприємці надали в користування. Вони їздять без простоїв. Окрім того, потрібне пальне, щоби доправляти на фронт усе потрібне. 
«Довкола нас згуртувалося дуже багато наших парафіян, перевірених часом і в різних ситуаціях, яким ми довіряємо на 200 відсотків. Ці люди дуже швидко вирішують найскладніші завдання – від купівлі автомобілів до того, щоби їх доправити на фронт, де тривають бойові дії. Зараз дуже активно співпрацюємо з греко-католицькими громадами світу. Дякуємо всім нашим друзям з-за кордону, які сьогодні допомагають усім, чим можуть! А тим, що хочуть допомогти своєю працею, раджу сконтактуватися з Центром опіки сиріт. 
У Домі Милосердя на вулиці Короленка, 7 священники, які моляться в нашому храмі, організували притулок для переселенців. Там уже мешкають люди, працюють волонтери, налагоджене харчування – безоплатне, на постійній основі. Зголошуйтеся через сторінку Центру опіки сиріт у соцмережах та записуйтеся у волонтери – допомагати переселенцям, готувати їжу. Також у Дім Милосердя можна приносити продукти тривалого зберігання!» – закликає Тарас Михальчук.
Телефон гарячої лінії «Ресурсного центру допомоги захисникам України» при Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла, УГКЦ: 063 695 55 77.
Реквізити для переказу коштів
У гривнях:
Найменування отримувача: РО ЦЕНТР ВІЙСЬКОВОГО КАПЕЛАНСТВА УГКЦ.
Код отримувача: 35775549.
Рахунок отримувача у форматі відповідно до стандарту IBAN:
UA733052990000026009031005216.
Назва банку: АТ КБ «ПРИВАТБАНК».
У євро:
Найменування отримувача: РО ЦЕНТР ВІЙСЬКОВОГО КАПЕЛАНСТВА УГКЦ.
Код отримувача: 35775549.
Рахунок отримувача у форматі відповідно до стандарту IBAN:
UA223052990000026008031007914.
Назва банку: АТ КБ «ПРИВАТБАНК».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8490 / 1.6MB / SQL:{query_count}