Е-квиток: місяць після старту

Їздити в громадському транспорті за посвідченнями можна буде доти, поки не видадуть картки всім, хто вже подав документи

Минув місяць як у Львові розпочали перший етап упровадження електронного квитка. На щастя чи на жаль, львів’яни, які їздять громадським транспортом, новації як такої не відчули. Ба більше, навіть ті, що вже отримали пільгові транспортні картки, зрідка їх використовують. «А навіщо я буду її брати, ще загублю? – каже пан Михайло. – Іди і ще раз виробляй, стій у черзі… Я на ту картку чекав більш ніж пів року, потім у черзі стояв, щоби її забрати. Коли друга буде – хтозна. Раз скористався і сховав. Все одно шофер питає: «Що в вас?» Показую посвідчення, і поки можна, буду їздити по-старому». 
Чимало людей кажуть, що ще не отримали свою картку, хоча документи подали досить давно. Ще перед упровадженням електронного квитка «ЛеоКарт» посадовці зазначали, що цей етап тестовий, просвітницький, щоби пасажири, передусім пільгових категорій, мали змогу навчитися користуватися транспортними картками (на той час їх отримали близько15 тисяч львів’ян), а фахівці – протестувати систему, щоби не було збоїв. Конкретних термінів, скільки це триватиме, тоді не називали: можливо, до березня-квітня, однак запевнили, що до кінця лютого ще можна буде користуватися для безоплатного проїзду в громадському транспорті посвідченнями. 
У Львівській МТГ, як уже писала «Львівська Пошта», за поданими різними установами та організаціями списками, без учнів і студентів, є 200-250 тисяч пільговиків, однак значна частина їх одночасно присутня у двох і більше списках, тож реальна кількість трохи менша. 
Як розповів «Львівській Пошті» директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міськради Олег Забарило, вже подали заяви про виготовлення карток понад 105 тисяч осіб, близько 32 тисяч карток уже видані й активовані.
«Упродовж дня видаємо тисячу-півтори карток. Є можливість видавати більше, але зараз через підвищення рівня захворюваності на коронавірус були змушені знизити темпи видачі, бо не хочемо утворювати черги, скупчення людей. Здоров’я містян – наш базовий пріоритет, тому краще повільніше, але безпечніше, щоб не було додаткових ризиків. Звісно, обмежувати гарантоване законом право на безкоштовний проїзд не будемо до того моменту, поки не видамо всі транспортні картки на основі заяв, які надійшли до ЛКП «Львівавтодор». Коли закриємо питання з поданими заявами і перейдемо в режим «звернувся – отримав картку», тільки тоді зможемо перейти до обмеження права на проїзд за посвідченнями», – пояснив посадовець.
Тому до кінця лютого однозначно можна користуватися посвідченнями, а з огляду на темпи видачі карток – навіть довше. Олег Забарило закликав тих, що вже отримали картки, користуватися ними, щоби виробити звичку, бо рано чи пізно безоплатний проїзд буде можливий тільки за умови використання транспортної картки. Однак все ж порадив пільговикам, щоб не виникало суперечок із водієм, заходити через передні двері транспортного засобу. 
«На цьому етапі водій працює по-старому, він не має змоги бачити, скільки пасажирів завалідувалося. Проте замість посвідчення пасажир може пред’явити «ЛеоКарт», аби водій розумів, що цей пасажир має право не платити за проїзд. Ми провели роботу з водіями, щотижня маємо наради з перевізниками, які обслуговують маршрути в МТГ. Акцентуємо на тому, щоби водій при кожному виїзді з депо реєструвався в системі, коректно вибирав маршрути, які висвітлюються на валідаторах, і щоби давав можливість безоплатного проїзду всім власникам пільгових транспортних карток. Для нього їх наявність є позитивом навіть на цьому першому етапі, бо водій розуміє, що їх власники справді є пільговиками, а інформація про право на безоплатний проїзд перевірена. Водій не завжди має можливість і кваліфікацію перевіряти достовірність різних посвідчень, а повинен виконувати свою безпосередню роботу – керувати транспортним засобом і дбати про безпеку пасажирів», – каже Олег Забарило. 
Останніми тижнями активізувався процес отримання транспортних карток учнями і студентами. Хтось звертається особисто, хтось через Портал мешканця. До кінця цього тижня триває централізований процес збору документів для отримання транспортних карток через навчальні заклади. В кожному з них є особа, відповідальна за збір документів. 
«Ми ще не отримали пакетів документів із навчальних закладів. Мабуть, ще на тиждень продовжимо збір. Зараз складаємо графіки прийому від відповідальних осіб із навчальних закладів, яких загалом є понад 120. Згодом матимемо інформацію, скільки пакетів документів прийнято від учнів. Окремого обліку за категоріями не ведемо, тож сказати, скільки учнів вже отримали картки чи подали документи, важко», – веде далі посадовець. 
І зазначає, що документи, які треба подати, дають змогу визначити термін дії пільги, яка уможливлює безоплатний проїзд у міському громадському транспорті. Наприклад, учень загальноосвітньої школи користуватиметься пільгою до закінчення 9-го класу. Актуалізовувати щороку дані не потрібно. Але якщо він продовжить навчання у 10 класі, то муситиме принести відповідний документ. Також якщо учень, наприклад 6-го класу, переходить в іншу школу, то йому варто буде зробити актуалізацію даних, подавши уточнювальні документи, щоб не виникало непорозумінь. Сама ж картка є лише носієм е-квитка, її можна перепрограмувати. Якщо особа перестане бути учнем, то картка перестане бути пільговою, але її можна буде використовувати як персоналізовану загальну: поповнювати рахунок на певну кількість разових поїздок або придбати абонемент. 
«Картки пільгових категорій не відрізняються, але якщо змінюються обставини, які дають право на пільгу, потрібно подати уточнювальні документи, і на безоплатній основі картку перепрограмують: для прикладу, дитини з багатодітної сім’ї на звичайну учнівську», – каже Олег Забарило. 
І закликає тих, що мають право на пільгу, але ще не подали документів, зробити це щонайшвидше, допоки в місті розгорнута широка мережа прийому і видачі карток. Мовляв, час, коли доведеться відмовитися від проїзду за посвідченням, рано чи пізно настане, і всі це мають розуміти.
До речі, за інформацією ЛКП «Львівавтодор», із 7 лютого оновлений перелік пунктів подачі документів і видачі пільгових транспортних карток та графік їхньої роботи. Зокрема, припинив роботу пункт подачі документів у ЛКП «Вулецьке». Проте в цьому районі є ще дві локації: Франківська РА на вул. Генерала Чупринки, 85 та ЦОП на вул. Горбачевського, 10. До того ж відкрили ще два пункти видачі пільгових «ЛеоКарт»: ЦНАП у с. Лисиничі, (вул. Шевченка, 48) та у Шевченківській РА (вул. Липинського, 11). Невдовзі отримати картку можна буде і в ЛКП «Левандівка» (вул. Широка, 86Б). 
Повний перелік пунктів прийому документів і видачі карток та графік їхньої роботи можна знайти на сайті Львівської міськради.

Як отримати учнівську картку

Подати документи на виготовлення «ЛеоКарт» для учнів, які проживають на території Львівської МТГ, можна одним із трьох способів: 
прийти на прийом, попередньо зареєструвавшись на сайті Леокарт, в Центр обслуговування пасажирів (вул. Горбачевського, 10); 
через навчальний заклад; 
онлайн через Портал мешканця.
Для осіб, яким ще не виповнилося 18 років це мають зробити батьки або уповноважені особи). 
Транспортна картка «ЛеоКарт» гарантує всім учням Львівської МТГ безоплатні, безлімітні та цілорічні поїздки всіма видами міського громадського транспорту.
Для виготовлення учнівської картки треба подати такі документи:
– ID-картку з додатком (!) або свідоцтво про народження (діти до 14 років);
– РНОКПП (за наявності);
– кольорове фото 3х4 см;
– заяву про отримання транспортної картки та згоду на обробку персональних даних;
– учнівський квиток (довідка з місця навчання);
– квитанцію про оплату вартості транспортної картки «Леокарт».
Вартість виготовлення картки – 60 гривень. Якщо дитина має право на стовідсоткову пільгу на проїзд у громадському транспорті, передбачену законодавством, то цю картку вона отримає безоплатно: замість квитанції потрібно подати документ, що підтверджує право на пільговий проїзд дітей, чи його скановану копію. 
Якщо документи подаєте особисто, копії робити не потрібно, а оплатити можна через термінал в ЦОП. Картку отримаєте відразу ж під час візиту.
Якщо ж робите це через навчальні заклади, треба спершу завантажити і видрукувати заяву та згоду на обробку персональних даних, заповнити її, а відтак сканувати, додати фото (мінімальний необхідний розмір 232х300 пікселів, рекомендований 414х532 пікселів, що відповідає фотографії 35х45 мм, сканованій із роздільною здатністю 300 пікселів) та скановані копії документів. Якщо ж подаєте документи через навчальний заклад, то й картки учні отримають там же.

Як здійснити оплату транспортної картки «ЛеоКарт» через термінал Easy Pay

– оберіть категорію «Популярні послуги» або «Інші послуги»;
– натисніть на «Електронний квиток ЛеоКарт»;
– оберіть категорію «ЛеоКарт – учнівський квиток»;
– введіть прізвище, ім’я, по батькові учня;
– оберіть навчальний заклад учня;
– введіть серію і номер паспорта чи свідоцтва про народження або РНОКПП (ІПН);
– введіть свій номер мобільного телефону;
– перевірте актуальність даних, які ви вказали, і внесіть необхідну суму до термінала;
– натисніть «Сплатити»;
– обов’язково отримайте квитанцію про оплату і подайте її разом із необхідним переліком документів у навчальний заклад або в Центр обслуговування пасажирів.

Як подати документи для виготовлення учнівської картки через Портал мешканця

– увійдіть або створіть користувача;
– оберіть категорію «Соціальна сфера» – «Учнівська пільгова картка ЛеоКарт»;
– заповніть заяву онлайн;
– завантажте необхідні документи;
– оберіть спосіб отримання результату;
– підпишіть документ вашим електронним цифровим підписом;
– здійсніть оплату картки або завантажте скановані копії документів, що підтверджують право на пільговий проїзд дітей (оплачувати послугу не потрібно). 
Очікуйте повідомлення про те, що ваша картка готова, де і коли її можна забрати. 
Якщо подаєте документи на виготовлення карток для двох і більше дітей, кожен пакет документів треба подавати окремо, заповнивши заяви та прикріпивши відповідні документи.
Щоби одержати додаткову інформацію або записатися на прийом в Центр обслуговування пасажирів, зателефонуйте на номер гарячої лінії «ЛеоКарт» 0800 303 007.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9178 / 1.64MB / SQL:{query_count}