Е-квиток: щасливці, сварки і нерви

Пільговики, які не подали документів на виготовлення транспортної картки, мають зробити це негайно! А ті, що ще не отримали її, дочекатися повідомлення про видачу

Уже тиждень щасливці, яким вдалося отримати пільгову «Леокарт», можуть нею користуватися в громадському транспорті. Однак до валідаторів підходить небагато людей. І навіть ті, що вже отримали картку, не квапляться нею скористатися, мовляв, навіщо, і так усі показують посвідчення… 
Як запевняють посадовці, невдовзі, орієнтовно з початку березня, безкоштовно користуватися громадським транспортом пільговики зможуть лише завалідувавшись. Тому вже відтепер варто щоразу валідувати свою картку не тільки, аби навчитися це робити, а передусім, щоби виробити звичку: зайшов у транспорт – приклав до валідатора картку, а тоді вже шукаю місце. Бо коли вже почне діяти на лініях контроль, відмовка «забув» не спрацює.
Наразі отримали свої картки понад 15 тисяч осіб. Подали документи на виготовлення карток уже більш ніж 100 тисяч осіб. Усього ж у Львівській МТГ налічують 200-250 тисяч осіб, які мають право на пільговий проїзд у транспорті, і це не враховуючи учнів та студентів
Наразі отримали свої картки порівняно небагато людей, понад 15 тисяч, подали документи на виготовлення карток уже більш ніж 100 тисяч осіб. Усього ж у Львівській МТГ налічують 200-250 тисяч осіб, які мають право на пільговий проїзд у транспорті, і це не враховуючи учнів та студентів.
Тож посадовці закликають кожного, хто ще не подав документи на виготовлення пільгової картки, але має на неї право, щонайшвидше це зробити – особисто чи дистанційно.

Як подати документи особисто

Передусім потрібно записатися на прийом у ЦНАП чи інший пункт. Для цього потрібно записатися на прийом в один із них. Це можна зробити, зайшовши на сайт Леокарту (https://leocard.lviv.ua/). На головній сторінці можна вибрати опції «Записатися до електронної черги ЦНАП» або «Записатися до електронної черги ЛеоКарт». Остання дає змогу записатися не лише в ЦНАП, а й у всі інші пункти прийому документів, зокрема Центр обслуговування пасажирів, що на Горбачевського, 10. Обираєте «Здійснити попередній запис», далі – адресу ЦНАПу. Потім послугу «Пільговий транспортний електронний квиток», далі – «Подати документи». Після цього обираєте дату і час запису. Відтак вам має прийти смс-підтвердження з датою, часом та номером у черзі або лист-повідомлення з такою ж інформацією на вказану в записі електронну пошту.
До речі, Центр обслуговування пасажирів (Горбачевського, 10) від 17 січня працює за розширеним графіком. Зокрема, із понеділка по п’ятницю з 8.00 до 20.00, а також у суботу з 10.00 до 16.00.
«Ми продовжили час роботи Центру, щоби особи пільгових категорій, зокрема ті, що працюють, мали можливість у більш зручний для них час отримати свої транспортні картки», – зазначив директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило.
Окрім того, записатися на прийом можна, зателефонувавши на гарячу лінію ЛеоКарт: 0800 303 007. До 31 березня вона працюватиме щодня, окрім неділі, з 7.00 до 22.00. 
Прийшовши на прийом, треба надати такі документи: паспорт громадянина або ID-картку, РНОКПП (картку платника податків – ідентифікаційний код), посвідчення пільговика, одне кольорове фото 3х4 см (фото повинно бути актуальним, зробленим не пізніше ніж за 6 місяців до подачі документів). Нагадаємо, що пільгова транспортна картка «Леокарт» є персоналізованою і містить фото особи, якій належить. Під час перевірки на лінії в громадському транспорті контролери будуть ідентифіковувати власника картки саме за фотографією. І ще: копії робити не потрібно, всі документи мають бути в оригіналі!

Як подати документи онлайн

Подати документи дистанційно можна через Портал мешканця (https://e-gov.city-adm.lviv.ua/). Варто зауважити, що Портал мешканця – це абсолютно новий вебсайт, тому навіть тим користувачам, які раніше зареєстрували свій Особистий кабінет, потрібно зареєструватись повторно. Якщо після реєстрації не надходить лист про її підтвердження, спершу перевірте спам. Якщо листа все ж немає, зверніться на сторінку Порталу у фейсбуці, по телефону або через електронну адресу. Адміністратор уточнить, у чому проблема.
Усі заяви, подані раніше, були передані суб’єктам надання послуг і будуть опрацьовані. Повторно заяви подавати не потрібно. Якщо в процесі подання документів з’явилося повідомлення, що сталася помилка, спершу перевірте е-пошту, яку ви вказували у заяві. Якщо на пошті є лист, який інформує про те, що ваші документи зареєстровані, а також є реєстраційний номер, нема причин для хвилювання. Якщо такого листа немає, зверніться, будь ласка, на сторінку Порталу у фейсбуці за телефоном або електронною адресою: +38 (032) 254-60-67; it@lvivcity.gov.ua.
На Порталі мешканця є перелік документів (ті самі, що й для подачі особисто), які потрібно відсканувати, та покрокова інструкція, як зареєструвати заяву. Єдина відмінність: щоби завершити процес реєстрації, потрібен електронний цифровий підпис. Хто його ще не має, може безкоштовно згенерувати через той же Приват24.

Учні та студенти

Нагадаємо, що учні та студенти подати документи на виготовлення персоналізованої транспортної картки можуть тільки в Центрі обслуговування пасажирів (Горбачевського, 10) та онлайн через Портал мешканця!
Якщо вони належать до числа осіб, які мають право на стовідсоткову пільгу на проїзд у міському транспорті за законодавством України, то подають відповідне посвідчення, що це підтверджує. Якщо ні – учнівський (студентський) квиток або довідку з місця навчання, а також квитанцію про відшкодування вартості транспортної картки – 60 грн. Варто зауважити, що картка пільговика передбачає обмеження – 60 поїздок на місяць. Картка учня такого обмеження не має, як і те, що студенти зможуть скористатися 50-відсотковою пільгою лише для придбання абонементів. Разовий квиток доведеться оплачувати повністю!
Окрім того, термін виготовлення картки для пільговиків, вказаний на Порталі, – 90 днів, для учнів – 30 днів.
Заяву про виготовлення транспортної картки для осіб, яким не виповнилося 18 років, подає хтось із батьків чи законний опікун: потрібно надати документ, що підтверджує особу та право представляти дитину. 
Для виготовлення картки для дітей до 14 років замість паспорта чи ID-картки потрібно надати свідоцтво про народження.

Як отримати картку

Посадовці обіцяють, що людям, які попередньо подавали документи, не треба буде їхати по них у інший кінець міста. Їх видаватимуть у найближчих пунктах видачі. 
Як повідомив директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило, зараз для максимальної зручності пільговиків відпрацьовують алгоритм видачі карток, а також працюють над можливістю доставки їх додому тим пільговикам, які цього дійсно потребують.
«Мережа видачі карток велика – 17 пунктів. Деякі картки логістично потрапили в ті чи ті локації, бо не завжди збігаються адреса реєстрації та проживання особи, а також локація подачі документів. Зараз ми працюємо над механізмом, щоби місце видачі карток людям, які попередньо зверталися, було щонайзручнішим», – пояснює Олег Забарило.
Центр обслуговування пасажирів (Горбачевського, 10) від 17 січня працює за розширеним графіком. Зокрема, із понеділка по п’ятницю з 8.00 до 20.00, а також у суботу з 10.00 до 16.00
Зі слів директора ЛКП «Львівавтодор» Миколи Власюка, картки для видачі тепер відсортовуватимуть не тільки за прізвищами у алфавітному порядку, а й за місцем реєстрації та подачі документів.
Чиновники сподіваються видати картки усім мешканцям, котрі раніше подали документи, до кінця січня, а з лютого видаватимуть їх переважно у форматі «прийшов – подав – отримав», тобто на місці впродовж 10-15 хвилин.
Забирати картки треба виключно після отримання відповідного повідомлення та приходити у певний пункт видачі в зазначені день і час. Якщо час та місце не зазначені, потрібно завчасу зареєструватися для отримання картки.
Щоб отримати пільгову транспортну картку, потрібно прийти особисто. Зі собою необхідно мати паспорт громадянина України або ID-картку, а при отриманні картки своїм особистим підписом підтвердити цей факт.

Якщо ви не можете самі прийти по картку

Якщо пільговик не може сам прийти і отримати свою пільгову картку, тоді це може зробити інша особа за умови, якщо: 
– має нотаріально посвідчену довіреність представляти особу;
– є працівником органу соціального захисту і має документ, який підтверджує це, та може надати довідку, що є опікуном або піклувальником особи, від імені якої подає заяву чи отримує картку;
– є офіційним опікуном/піклувальником особи, від імені якої подає заяву або отримує готовий результат.
Якщо особа з певних причин не може отримати картку в зазначені дату і час, то це можна зробити впродовж 14 днів, але вже у порядку живої черги. 
Якщо ж картку ви не забрали за 14 днів, тоді її повертають у архів на зберігання в Центр обслуговування пасажирів. Особа буде повторно сповіщена про готовність до видачі картки телефонним дзвінком. У такому випадку картку можна буде отримати вже у Центрі обслуговування пасажирів!
Для одержання додаткової інформації потрібно телефонувати на номер гарячої лінії: 0800 303 007.

Діліться інформацією!

Як зазначають посадовці, у шести пунктах можна подати документи й одразу, за 10-15 хвилин, отримати картку. Однак, як показує практика, не завжди це працює: то принтер зламався, то вносять зміни в систему… На жаль, про це не повідомляють ані на сторінці у фейсбуці, ані через пресслужбу міськради, а якщо і повідомляють, то зі значним запізненням. Тож якщо ви стикнулися з подібними проблемами чи стали свідком такої ситуації, напишіть про це на сторінці ЛеоКарт у фейсбуці (і не тільки до адміністратора, а й у коментарі під останнім повідомленням), аби люди, які сподіваються в цей час отримати певну послугу, могли завчасу довідатися про технічні чи інші проблеми і не витрачали намарно свій час.


Ігор Зінкевич,
голова комісії транспорту, зв’язку
та міської мобільності Львівської міської ради:
– Щодо напруженої ситуації з видачею транспортних карток пільговим категоріям населення, ми багато спілкувалися з нашими управлінцями, сварилися, наполягали. В підсумку зроблені певні речі, щоби її покращити. Зокрема, вирішили на кілька днів призупинити розсилання повідомлень із запрошеннями отримати свою картку, щоби всі люди, які вже отримали таке повідомлення, змогли забрати свої картки. 
Адже виникло певне напруження: хтось отримав повідомлення прийти у певний день, однак не мав змоги і прийшов у інший, хтось іде, не дочекавшись повідомлення, а ті, що прийшли на зазначений час, змушені стояти в черзі. Як наслідок – скупчення людей, а в нинішній час це небезпечно. Тож така невелика перерва мала б дати змогу максимально видати картки тим, кого вже сповістили, позбутися черг і надалі працювати злагоджено, щоб люди могли адекватно, спокійно, без вистоювання в чергах отримати свою картку.
Підприємство може виготовити три-чотири тисячі карток за день, не більше. І тих двох місяців, передбачених на видачу карток пільговим категоріям, мало б вистачити, аби кожен зміг отримати свою транспортну картку. Єдине, що зараз потрібно, це чітко і злагоджено працювати щодо сповіщення людей, щоб не було скупчень, а також контролювати цей процес і швидко реагувати, якщо виникають якісь проблеми, щоб люди могли без проблем і перешкод отримати свої картки. 
Остаточної відповіді, коли розпочнеться наступний етап впровадження е-квитка, від управлінців я не почув. Завжди мовилося, що впродовж березня, тобто конкретної дати ще немає. Передусім нам треба напрацювати систему продажу загальних карток, також потрібен певний період, щоби люди могли придбати ці картки. Як на мене, це мало бути зроблене ще у вересні. Але є так, як є: на календарі – січень. Чиновники винайшли нове поняття «пільговий тестовий період». 
Тож до кінця лютого пільговики можуть користуватися своїми посвідченнями і гарантовано повинні отримати свою картку. Хто вже її отримав, може валідуватися. І це треба робити передусім для того, щоби навчитися користуватися нею. Однак контролю поки не буде, його планують ввести з березня (конкретної дати теж поки немає). Тож ті люди, які матимуть лише посвідчення, не зможуть користуватися громадським транспортом, не оплативши проїзду. Навіщо це робиться? Як приватні перевізники, так і комунальні підприємства заявляють про величезну кількість пасажирів-пільговиків і про начебто дуже велику кількість підроблених посвідчень. Перед виготовленням картки пакет документів проходить перевірку, в тому числі звіряння з базами даних Пенсійного фонду України чи інших установ, де перебувають на обліку особи, які мають право на пільгу. Це дає змогу уникнути зловживань, а отже, побачити загальну картину – скільки пільговиків насправді користуються громадським транспортом. 
Окрім проблем із отриманням пільгової транспортної картки, є й інші питання, з якими часто звертаються люди: чому не передбачений окремий абонемент для користування електротранспортом (дуже багато людей користуються лише ним)? Чому лише 60 пільгових поїздок на місяць для пільгових категорій? А ще дуже багато людей переживають, чи вдасться встигнути на 40-хвилинну пересадку, якщо така знадобиться (враховуючи стан нинішньої транспортної мережі, яка майже всюди дублюється, і немає великої потреби в пересадках), бо сьогодні, щоб доїхати, наприклад, із Рясного до середмістя, нерідко треба витратити годину, а то й більше. Це ж саме стосується інших частин міста, не кажучи вже про затори в центральній частині… На вирішення цих та інших питань ще є час, головне бажання це робити.
Звісно, людям сьогодні важливо зайти в автобус чи трамвай і вчасно доїхати, куди треба, а не розбиратися в усіх складнощах транспортної системи міста. Але мені прикро, що містяни не вникають у суть питання. Прикро, що люди не вимагають у водія автобуса паперового квитка, адже це не просто папірчик, це підтвердження того, що ви оплатили проїзд, і в разі нещасного випадку доказ того, що ви перебували у цьому транспортному засобі! 
Я дуже хочу, щоб електронний квиток нарешті запрацював у Львові. Ми й досі не можемо порахувати й проконтролювати ту готівку, яка проходить через громадський транспорт. І лише порівняння оплати, яка надходитиме за реалізовані абонементи і квитки, та оплати, переказаної перевізникам за кілометр роботи, дасть нам повне розуміння всієї системи: скільки заробляє громадський транспорт, скільки потрібно дотацій, скільки грошей потрібно закласти в бюджет.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8510 / 1.7MB / SQL:{query_count}