В очікуванні «уколу життя»

У грудні в клініці США львів’янці Вікторії Полюзі мають зробити рятівний укол Zolgensma, на який небайдужі люди зібрали 50 мільйонів гривень

У грудні 2021-го маленькій львів’янці Вікторії Полюзі, в якої спінальна м’язова атрофія (СМА), нарешті мають вколоти «укол життя» Zolgensma. Зокрема до 15 грудня дівчинку чекають у Сполучених Штатах Америки і не пізніше. Такою була попередня домовленість з лікарем з клініки Сан Антоніо. До США найвідоміша маленька львів’янка, якій невдовзі виповниться рік і вісім місяців, полетить з батьками – мамою Мар’яною Коцовською та татом Назаром Полюгою. 
Сказати, що батьки хвилюються – це нічого не сказати. Мама і тато дуже хвилюються, аби встигнути за океан до цієї дати! Ще б пак – адже вони пройшли надзвичайно складний шлях щодо збору великої суми на цей препарат. Богу дякувати, завдяки небайдужим людям цю космічну суму на «укол життя» було зібрано! 
«Збір для Вікторії Полюги закрито!» – 4 листопада це була найкраща новина 2021 року! Це найбажаніші слова, на які так чекали батьки маленької львів’янки і її старша сестричка 11-річна Яночка. Це справжнє щастя для найрідніших! Це слова, на які так чекали волонтери, дорослі та малі благодійники і ми, журналісти. Львів встиг зібрати збірку «Врятуємо Вікторію Разом»!
До 15 грудня дівчинку чекають у Сполучених Штатах Америки і не пізніше
«Маленька Вікторія Полюга перемогла! Збір закрито! Останній мільйон надіслали батьки хлопчика Кирила з Києва. Він теж хворіє на СМА, але цього року виграв безкоштовний укол. Дякую усім прекрасним людям, які долучились до збору! Це не чудо, а щоденна праця батьків, волонтерів і усіх людей доброї волі! Нехай все буде добре!» – першим 4 листопада повідомив радісну новину міський голова Львова Андрій Садовий.
Титанічні терпіння, віра та сила знадобилися батькам Вікторії, аби за ці місяці пройти надскладне випробування, перебороти хвилювання, не опустити руки, а зробити все можливе і неможливе заради порятунку своєї донечки.
«Я вірила, що ми встигнемо і ми встигли! Певна: з будь-якої ситуації у житті є вихід! Я багато молилася. Молитва – це дуже велика сила! Коли ми пройшли такий непростий шлях у кілька місяців, я чітко розумію, що безвихідних ситуацій нема. Наш збір був народним! Дякуємо всім чуйним людям за фінансову нам допомогу, дякуємо за молитви, дякуємо всім-всім волонтерам за підтримку і натхненну працю щодня, дякуємо за інформаційну допомогу. Праця волонтерів була титанічною! Я горда тим, що живу у Львові, що мої діти є львів’янами. Наша сім’я горда нашими людьми і нашим рідним Львовом!», – зазначала «Львівській Пошті» Мар’яна Коцовська. 
17 листопада батьки повідомили, що оплатили рахунок клініки в Сан Антоніо і отримали запрошення до США на введення препарату Zolgensma.
Медична лабораторія «Ескулаб» покриє купівлю авіаквитків та вартість проживання у США для введення Вікторії на загальну суму 200 000 гривень
Зараз Назар Полюга займається візовим питанням. І, дай Боже, аби все вдалося добре і вчасно. Наступного тижня родина Полюг їде на співбесіду у посольство Сполучених Штатів Америки. «Їдемо до Києва на співбесіду ми з Назаром. Їде з нами і Вікторія. Маємо заповнити три анкети у посольстві. Дуже хвилюємося, поза тим віримо, що все буде добре», – каже «Львівській Пошті» мама Вікторії.
Звісно, батьки Вікторії вакциновані і отримали міжнародні сертифікати для поїздки у Сполучені Штати Америки. Також відомо, що є людина, яка родину Полюг зустрічатиме у США.
А добрі люди в історії Вікторії Полюги не закінчуються. «Зокрема медична лабораторія «Ескулаб» покриє купівлю авіаквитків та вартість проживання у США для введення Вікторії на загальну суму 200 000 гривень. В день закриття збору вони першими запитали, які витрати чекають на нашу сім'ю далі, і запропонували підтримку з поїздкою в клініку Сан Антоніо! Це вагома допомога та постійне нагадування, що у світі є неймовірні люди. Дякуємо безмежно!», – інформують волонтери ініціативи «Врятуємо Вікторію Разом».
Як зараз найвідоміша маленька львів’янка? «Вікторія зараз себе почуває добре. Щодня займаємося вправами – щоранку це година. Також з донечкою вже другий тиждень займається і масажистка, адже це позитивно впливає на її стан здоров’я. На цю процедуру йде година. Масажистка також займалася з Вікторією ще до нашої поїздки до Італії, – розповідає «Львівській Пошті» мама Вікторії Мар’яна Коцовська. – Донечка дуже старається під час щоденних вправ і це, звісно, позитивно для її стану. Скажімо, Вікторія може трішечки зігнути коліно сама. Це з нашим діагнозом – добрий результат! Також щовечора знову займаємося вправами, або вертикалізуємося – є спеціальне обладання». 
Хоча й вправи дівчинка любить, але є й такі, які вона переносить боляче і плаче…. Тоді серце батьків розривається. Але займатися обов’язково треба – вправи задля того, аби м’язи пам’ятали, що мають робити.
«Вікторія така щебетуха! Дуже любить книжечки зі звірятками. «А ще донечка навчилася вимагати, якщо щось хоче. Якщо ж я їй не дозволяю, то кличе старшу сестричку Яночку «Яня, Яня!»… Щойно я їй кажу: «Донечко, це не можна», а вона одразу кличе «Яня, Яня!»… Як сестричка пішла до школи, то Вікторія шукає її оченятами…», – розповідає мама Вікторії. 
Як писала «Львівська Пошта», в Україні не було і немає досі (!) державної програми підтримки родин, в яких є діти зі СМА. Та родина Полюг не здалася! Вони боролися за свою донечку, за надзвичайно життєлюбну і бойову дівчинку і перемогли!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8104 / 1.58MB / SQL:{query_count}