Задля порятунку «поспішайок»!

У Львівському перинатальному центрі відкрили нове сучасне і комфортне відділення, де медики виходжуватимуть недоношених дітей

Вони так поспішають на цей світ, що народжуються з вагою 500-700 грам, на 7-8 місяці вагітності мами. Та медики роблять все можливе і неможливе, аби врятувати цих дівчаток і хлопчиків. Щороку в Україні народжується орієнтовно 20 тисяч «поспішайок». 
У Всесвітній день передчасно народжених дітей, 17 листопада, у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі запрацювало відділення постінтенсивного догляду новонароджених і виходжування недоношених дітей. Відкриття нового сучасного відділення – це один із етапів другої черги реконструкції медзакладу. Такого відділення не було за всю 35-річну історію перинатального центру.

«Символічно, що у Всесвітній день передчасно народженого малюка відкрили відділення постінтенсивного догляду новонароджених і виходжування недоношених дітей на 25 ліжок. Саме в нашому центрі проводиться розродження найбільшої кількості передчасних пологів та забезпечується інтенсивна терапія недоношених дітей. Таке відділення було вкрай необхідним, щоб «поспішайки», народжені передчасно, після реанімації не транспортувалися до іншої установи, а виходжувалися на місці та виписувалися разом з мамою додому. Загалом за рік 10-11% від усіх народжених діток у нас – це «поспішайки». Ми з командою створили умови, аби кожна така дитина мала шанс бути здоровою, а мама усміхненою біля дитини», – каже очільниця Львівського обласного клінічного перинатального центру Марія Малачинська.
Відкриття нового сучасного відділення – це один із етапів другої черги реконструкції медзакладу
«Поспішайки», які у нас народжуються, спочатку для стабілізації стану перебувають кілька днів у дитячій реанімації. А далі ми їх переводимо у відділення постінтенсивного догляду новонароджених і виходжування недоношених дітей для ранньої реабілітації та м’якої адаптації до навколишнього середовища. Малеча у цьому відділенні перебуватиме разом із мамою, що є дуже добре, – розповідає «Львівській Пошті» Марія Малачинська. – Маму наш медперсонал навчатиме правильно пеленати, годувати малечу, у неї буде багато завдань, зокрема налагодження лактації. Нагадаю, що створення саме такого відділення у перинатальному центрі було анонсовано у моїй конкурсній програмі, коли подавалася на керівника центру. Отже, анонсувала у планах на 2021 рік – виконала, планували у стратегії до 2025-го разом із керівництвом Львівщини – виконали. Ми з командою тішимося, що у цьому відділенні апаратура є однією з найкращих взірців у Європі».
Відділення постінтенсивного догляду новонароджених і виходжування недоношених дітей розраховано на 25 ліжок
З обласного бюджету для проведених робіт та закупівлю обладнання виділили 14 млн гривень. «У медичній установі розміщено 16 комфортабельних палат, 10 з яких індивідуальні палати підвищеного комфорту. Решта палат розраховані на дві-три особи. Дві палати постінтенсивного нагляду для двох та п’яти немовлят з інкубаторами-трансформерами, які створюють умови, наближені до внутрішньоутробних», – розповідає Марія Малачинська.
Це відділення було вкрай необхідним, щоб «поспішайки», народжені передчасно, після реанімації не транспортувалися до іншої установи, а виходжувалися на місці та виписувалися разом з мамою додому
У високоспеціалізованих палатах є інфрачервоні обігрівачі для новонароджених – недоношені діти не в змозі підтримувати власну терморегуляцію; дихальні дитячі апарати та зволожувачі дихальної суміші, пульсоксиметри для оцінки та підтримки дихальної системи малюків; лампи для фотометрії, неінвазивний вимірювач білірубіну – для оцінки ступеня жовтяниці та попередження її токсичного впливу.
Палати оснащені ліжками-трансформерами для матері та спальними місцями для партнера (в індивідуальних палатах), дитячим ліжечком, комодом, повивальним столиком, кріслом для батьків. Окремо розташовані релакс-зона та фуд-зона для батьків, бебі-спа та кабінет масажу для немовлят. Все продумано до дрібниць!
Ми з командою тішимося, що у цьому відділенні апаратура є однією з найкращих взірців у Європі
Тут працюватиме команда медиків у складі дитячих анестезіологів, неонатологів, консультантів з грудного вигодовування, реабілітолога, дитячого невропатолога, офтальмолога, масажиста.
«Відкрите сьогодні відділення означає, що крок за кроком створюємо повний цикл послуг для вагітних та породіль в одному сучасному перинатальному центрі, – каже очільник Львівщини Максим Козицький. – Після закриття на реконструкцію у 2013 році, першу чергу перинатального відкрили у 2018, а другу – пів року тому. Ми готові підтримувати центр надалі, бо це установа, яка є гордістю Львівщини та України загалом. Бажаю міцного здоров’я всім матерям, дітям та високопрофесійному і дбайливому колективу Львівського обласного перинатального центру». 
Готові підтримувати центр надалі, бо це установа, яка є гордістю Львівщини та України загалом
«Перинатальний центр – один з пріоритетних медичних закладів Львівщини, який активно розвивається, процвітає, несе високу місію перинатальної допомоги не тільки в нашому регіоні, а  й в усій Західній Україні. Вітаю з таким досягненням і бажаю успіхів у вашій роботі», – зазначив депутат Львівської облради Олег Дуда.
фото: Олег Огородник, пресслужба ЛОДА, облради,
Львівський обласний перинатальний центр
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8616 / 1.63MB / SQL:{query_count}