Дякуємо за ваші чуйні серця!

У грудні в клініці США львів’янці Вікторії Полюзі мають зробити рятівний укол Zolgensma, на який небайдужі люди зібрали 50 мільйонів гривень. Опісля мама з донечкою знову поїдуть на реабілітацію до Італії

«Збір для Вікторії Полюги закрито!» – це найкраща новина 2021 року! Це найбажаніші слова, на які так чекали батьки маленької львів’янки – мама Мар’яна Коцовська, тато Назар Полюга, а також її старша сестричка, 11-річна Яночка. Це справжнє щастя для найрідніших! Це слова, на які так чекали волонтери, дорослі та малі благодійники і ми, журналісти. І ось 4 листопада ми всі почули ці довгоочікувані слова: «Збір закрито!». А далі були сльози щастя та неймовірні радісні емоції. У цей день від мегапозитивної новини плакали всі. Так, Вікторіє, все вдалося. Львів встиг зібрати збірку «Врятуємо Вікторію Разом»! 
«Маленька Вікторія Полюга перемогла! Збір закрито! Останній мільйон надіслали батьки хлопчика Кирила з Києва. Він теж хворіє на СМА, але цього року виграв безкоштовний укол. Дякую усім прекрасним людям, які долучились до збору! Це не чудо, а щоденна праця батьків, волонтерів і усіх людей доброї волі! Нехай все буде добре!» – першим 4 листопада повідомив радісну новину міський голова Львова Андрій Садовий.
Перемога задля Вікторії: у вірі та єдності – сила!
Це надзвичайна історія про силу віри, силу надії та згуртованість. Це дивовижна історія про велику любов і терпіння. Це історія про силу молитви і Божої опіки. Це історія про титанічну працю. Це історія про те, що все у житті можливе, якщо є єдність і віра! Тільки Богу відомо, скільки сил і терпіння знадобилися батькам Вікторії, аби за ці місяці пройти надскладне випробування, перебороти хвилювання, не опустити руки, а зробити все можливе і неможливе заради порятунку своєї донечки.
Вікторії Полюзі зараз рік і сім місяців, а про діагноз спінальна м’язова атрофія (СМА), від якої слабнуть м’язи, батьки дізналися 24 лютого 2021 року. Через СМА втрачається здатність сидіти, ходити, тримати голову, а з часом і самостійно дихати. Підтвердження діагнозу прийшло зі США. Також у США, як згодом з’ясується, є укол життя Zolgensma – найдорожчий препарат у світі вартістю кілька десятків мільйонів гривень.

Це була космічна і непосильна сума для батьків. Ба більше, в Україні не було і немає досі (!) державної підтримки родин, в яких є діти зі СМА. Ні, родина Полюг не здалася! Навпаки, вони з усіх сил почали боротися за свою маленьку красуню, за надзвичайно життєлюбну, сильну і бойову дівчинку. І врешті-решт перемогли, бо Вікторія – це перемога. Завше усміхнена Вікторія – це, як писала «Львівська Пошта», дитина, поцілована Богом. Дитина, яка є світлом у наших серцях.
Наш збір був народним! Я вірила, що ми встигнемо. Тепер, коли збір «Врятуємо Вікторію Разом» завершився, певна: з будь-якої ситуації у житті є вихід!
65 мільйонів гривень – це початкова сума, яку збирали для Вікторії з весни 2021 року. 55 мільйонів гривень – а це вже вартість уколу життя зі знижкою, яку клініка дала батькам Вікторії влітку. І ось восени збір зупинився на 50 мільйонах гривень – клініка у Сан-Антоніо у США врешті-решт погодила саме цю суму. І укол життя дівчинці потрібно зробити до середини грудня і не пізніше.

Часу обмаль, адже батькам ще потрібно зробити візи до США, а це, як відомо, непростий процес. Дай Боже, аби родина Полюг отримала їх якнайшвидше, адже ціна питання надвисока – життя і здоров’я їхньої молодшої донечки. Сподіваємося, що наша держава, зокрема українські дипломати, підтримають/посприяють львівській сім’ї бодай у візовому питанні. Про переліт і проживання у США знову ж таки подбали благодійники – дві компанії самі зголосилися допомогти. Мовиться про «Ескулаб» і «Нестле». 
Волонтерка Наталія Гаврилів – мозок, невтомні руки і велике серце цієї історії
Подяка всім людям з добрими серцями, підприємцям, бізнесменам, співакам, які долучалися до збірки! Кожна гривня мала значення. З Божою поміччю, вірою, надією, молитвами і терпінням все вдалося. Сердечне спасибі волонтерці Наталії Гаврилів і всім-всім командам благодійників – ви гори перевернули задля Вікторії. Нехай вас Бог оберігає! Як слушно написала у соцмережі «Фейсбук» волонтерка Ольга Клінова: «Наталія Гаврилів – мозок, невтомні руки і велике серце цієї історії». Респект волонтерам, зокрема командам «Врятуємо Вікторію Разом» і Благодійному фонду «Із янголом на плечі» за титанічну працю, зокрема директору фонду, ангелу-охоронцю діточок Юрію Федечку.
Я багато молилася. Молитва – це дуже велика сила!
«Я вірила, що ми встигнемо. Донечко, ми встигли! Тепер, коли збір «Врятуємо Вікторію Разом» завершився, певна: з будь-якої ситуації у житті є вихід! Я багато молилася. Молитва – це дуже велика сила! Коли ми пройшли такий непростий шлях у кілька місяців, я чітко розумію, що безвихідних ситуацій нема. Наш збір був народним! Дякуємо всім чуйним людям за фінансову нам допомогу, дякуємо за молитви, дякуємо всім-всім волонтерам за підтримку і натхненну працю щодня, дякуємо за інформаційну допомогу. Праця волонтерів була титанічною! Вони такі молодці! Люди, дякуємо за всі-всі благодійні збірки і концерти заради нашої донечки. Особлива подяка Роману Скорпіону, Оксані Мусі, Павлу Табакову. Подяка ТРК Victoria Gardens, «Арсену», «Рукавичці», «Шувару», «Карпатській джерельній», будівельним компаніям та всім-всім благодійникам, – зазначає «Львівській Пошті» мама Вікторії Мар’яна Коцовська. – Завдяки сім’ям Кондрашових та Антонишиних, для чиїх діток також збирали кошти на Zolgensma, наш збір закритий. Вони перерахували по 1 000 000 гривень. Ми змогли! Вікуся буде здорова завдяки нашим спільним зусиллям! Зі сльозами щастя дякуємо усім. Ви неймовірні! Я горда тим, що живу у Львові, що мої діти є львів’янами. Наша сім’я горда нашими людьми і нашим рідним Львовом! Зараз усі рахунки і картки закриті, а гроші, які залишаться після оплати уколу, ми передамо іншим потребуючим діткам зі СМА. На реабілітацію для Вікторії надлишкові кошти використані не будуть».
Наполегливо щодня працюємо з донечкою – вона така старанна дівчинка! Вправи робимо і вранці, і ввечері – це обов’язково щодня
Позаду сім місяців реабілітації в Італії. 25 жовтня мама з донечкою повернулися до Львова з Неаполя, аби почати готуватися до поїздки у США. Як вже зазначала «Львівській Пошті» Мар’яна Коцовська, подяка всім італійським медикам, зокрема реабілітологам, які допомагали, які навчили всіх вправ. «Італія дала моїй дитині шанс на життя! Якщо ми б залишилися у Львові, то я не знаю, в якому стані зараз би була Вікторія»,– акцентувала мама Вікторії.
«Щодня з Вікторією займаємося вправами – якісь дуже любить, а якісь ні, бо їй боляче. Я вже стала реабілітологом завдяки італійським фахівцям. Наполегливо щодня працюємо з донечкою – вона така старанна дівчинка! Вправи робимо і вранці, і ввечері – це обов’язково щодня. Бачу, що її м’язи стали сильнішими. Одягаємо її у корсет, садимо у крісло і бавимося. Вікторія дуже любить книжечки. А така у нас щебетуха – каже «мама», «тато», «Яня», «баба». Дуже любить слово «дякую». Знає тваринок, полюбляє співати. І завжди усміхається! – розповідає Мар’яна Коцовська. – Вікторія сама голови добре не тримає, вона не може сама сидіти, повзати, ходити. Тому так вкрай необхідний укол життя».
Ми так багато можемо
Ми можем дихати, повітря свіже пити!
Ми можем бачити відтінки-кольори
Ми можемо життям щасливим жити
Зимової чи літньої пори.
Ми можемо вставати до світанку,
Чи виспатися – хай усьому грець
Ми можемо мерщій підняти планку,
І викликати лінь свою на герць.
Ми можем чути спів птахів, шум моря
Читати щось улюблене взапій
Ми можем стати кращою з історій
Інших людей… і здійсненням їх мрій.
Як відчувати радісно, що можемо
Що маємо усе! Що є ЛюдьМи!
Тоді разом давайте щиро допоможемо
Тим, що не можуть те, що можем Ми!
Юрій Федечко
«Щиро дякую всім людям, які долучилися до нашої збірки! Вірив, що встигнемо. І ми встигли! Йдемо далі – спочатку договір-проплата клініці у Сан-Антоніо (штат Техас), а опісля всі документи на отримання американської візи. Укол Вікторії маємо вколоти у першій половині грудня. До США з Вікторією полетимо ми з дружиною, – розповідає «Львівській Пошті» батько Вікторії Назар Полюга. – Спілкуємося з батьками дітей, яким вже вкололи укол, і вони нам розповідають, що і як. Плануємо у США бути місяць, згодом дружина на реабілітацію полетить з Вікторією знову до Італії. З донечкою займатимуться ті ж реабілітологи, які її вже знають за ті місяці, які вона перебувала у Неаполі. Ба більше, вони мають досвід, як працювати з дітьми після уколу життя. Дорогу до США і назад, проживання там нам запропонував спонсорувати «Ескулаб», а реабілітацію в Італії – «Нестле». Ми приємно вражені, що компанії самі зголошуються допомагати. Дякуємо».
Здоров'я та Божої опіки Вікторії Полюзі – дівчинці, поцілованій Богом! Батькам – сили, віри і терпіння. Назар Полюга та Мар'яна Коцовська, ви живете у прекрасному місті, яке було, є і буде прикладом чуйних сердець, благодійності і підтримки. Все буде добре.
фото: Яна Стахурська

Заява волонтерів «Врятуємо Вікторію Разом»

Ви довели – зібрати 50 мільйонів на ліки проти СМА реально! Ви довели, що малих пожертв не буває. Ми знаємо, що довіра є запорукою успішного збору для діток зі СМА!
Ми знаємо, як складно батькам і волонтерам поширювати інформацію про збір на найдорожчі в світі ліки, які життєво необхідні пацієнтам зі СМА!
Ми не можемо залишатися осторонь, коли в наших силах допомогти іншим діткам, які потребують лікування від СМА!
Ми будемо розповідати про діток зі СМА, батьки яких з усіх сил намагаються врятувати їхнє життя та збирають кошти на препарат Zolgensma. Ми віримо, що разом ми здатні подарувати їм шанс на життя!
Сьогодні в Україні відкрито 11 зборів на Zolgensma:
«Мотенко Аделина – спасите малышку», СМА1, 03.07.2020, з Херсонщини;
help.Pavlik.sma Павлик Мотичка, СМА1, 05.08.2019 зі Закарпаття;
Save Marianna SMA 2type Мар’яна Міхайлова з Київщини, СМА2 05.10.2018;
help_sonia_sma Софія Коваль з Хмельницького, СМА1-2, 11.07.2019;
Zhadan Tetiana Діма Жадан з Миколаєва, СМА2, 01.01.2018;
Лесной Тимур Тімур Лєсной з Донеччини, СМА1, 23.06.2020;
HelpBasov_Dmytro_sma1 Дмитро Басов з м. Київщини, СМА1, 30.12.20;
СМА І тип, Дана Прадунець з Рівненщини, СМА1, 20.01.21;
«Долоньки доброти Катюші» Катюша Засуха, СМА1, 13.08.2020 з Дніпровщини;
Матвей Данилюк Матвій Данілюк, СМА1, 11.06.2021 з Дніпропетровщини;
Наталія Курчак, Назар Курчак, СМА2, 14.11.2020 з Чернівецької області.
Збори на сироп «Рісдіплам»:
«Руська Щербаков_Невероятная жизнь на ИВЛ с СМА1» Руслан Щербаков, СМА1, 01.06.2010 із Запоріжжя;
Галя Ваврух, Артем Шкандюк, СМА2, 29.08.2016 з Тернопільщини.

Наталя Гаврилів, ідейниця та волонтерка ініціативи «Врятуємо Вікторію Разом»:
– Звичайна дівчинка, що зробила надзвичайні речі. Часто люди, що стикаються з важкими хворобами і випробуваннями, у відчаї запитують себе, за що це їм. Вікторія – це відповідь на інше запитання: «Для чого це нам?» Вікторія вийняла з кожного те найкраще і найсвітліше, про що ми, може, навіть і не здогадувались. Показала, якими ми є насправді. Вона об'єднала людей з різними релігійними і політичними переконаннями, дітей і дорослих, бабусь і байкерів, священників і атеїстів, військових і пацифістів, етногурти і рок-виконавців, тих, у кого діти щойно народились, і тих, хто недавно втратив найближчих. Вона зрівняла тих, для кого благодійність є доброю звичкою, і тих, хто робить це вперше. Вікторія показала багатьом, що допомагати не боляче, а робити добро – це неймовірний кайф. БЛАГОДІЙНІСТЬ ПІД СИЛУ УСІМ! Сильним і слабким, здоровим і хворим, заможним і бідним. Знаю, що для багатьох людей за сім місяців благодійність вже стала звичкою. Після закриття дехто розпачливо казав: «Завтра день зарплати, а куди мені тепер робити внесок?» І це неоціненний здобуток. Я дуже сподіваюсь, що підтримка діток зі СМА буде тривати. В Україні тривають збори для Павлика help.Pavlik.sma, Соні help_sonia_sma та інших діток. Принцип мільйону сердець по 65 гривень далі працює і врятує інші життя. Я вірю, що за кілька років благодійність вкоріниться. Ті діти, що віддавали скарбнички і продавали тістечка на ярмарках, їздили на велопробігах чи бігли на марафоні, будуть творити нові благодійні ініціативи. А поки вони ростуть, ми будемо плекати свою прекрасну нову звичку. Дякую Богу за непохитну віру, що зібрати 50 мільйонів можливо. І нас, таких впертих у своїй вірі, з кожним днем ставало дедалі більше. Зрештою, Ірина Видра мені написала, що по нашій вірі все здійснилося. Особливо дякую тим, хто підтримував на початку – Марія Кравченко, Оля Липинська, Мар'яна Павловська, Христина Валько, Оксана Цегельська; тим, хто прийшов, коли сил вже не було зовсім і дав друге дихання – Ольга Клінова, Світлана Крижанівська-Блінова, Юрій Федечко; тим, хто не вірив, але мовчав, і тим, хто не мовчав, бо ви стимулювали довести, що це можливо. Ця неймовірна історія залишиться зі мною на все життя. Вікторіє, крихітко, ми встигли! Дякую тобі!
Світлана Крижанівська-Блінова, громадська активістка, волонтерка ініціативи «Врятуємо Вікторію Разом»:
– Ці щасливі, добрі оченята. Збір був важким. Дуже. Це щоденна робота батьків, волонтерів, журналістів, підприємців, міста. Неймовірних батьків – Назара Полюги і Мар’яни Коцовської. Щодня мама ці місяці далеко від дому робила доні десятки вправ, попри її сльози. А тато, попри роботу, оббивав усі можливі пороги. Ви неймовірні! Жодного джекпоту. Максимальна сума, яка приходила на рахунок одним траншем – один мільйон. Кожен перерахунок – це просто ми з вами. Звичайні, добрі люди. Діти зі своїми скарбничками. Бабусі з останніми копійками з пенсій. Неймовірні підприємці. Я знаю, що в цієї крихітки все буде добре. За кілька років вона прийде з сім’єю на сімейний забіг у марафоні. Який ми їй обіцяли влітку. Бо зможе бігати. Вона виросте і зайде в сесійну залу міської ради, де наша Ольга Клінова їй це обіцяла, і сльози тоді текли рікою. Малеча виросте. І читатиме, як все місто перераховувало їй зарплату за один день 19 жовтня. А найбільше я пишаюся її сусідкою Наталією Гаврилів, яка вперто писала пости, які назбирували 20 лайків. Вона знала, що ці гроші сама не збере. Але знала, що знайде людей, які разом з нею це зроблять. І знайшла таких тисячі! Я дуже пишаюся нашим містом. І людьми в ньому. Просто плачу. Сьогодні – від щастя.
Юрій Федечко, директор Благодійного фонду «Із янголом на плечі»:
– Це подія десятиліття у Львові! Які ж наші Люди чудові! Львів – найблагодійніше місто України! Кошти для Вікторії зібрано! Без лотерей і великих сум від можновладців! Мільйонами людей, що бажали досягнути Евересту у 50 000 000 гривень! Неймовірна команда, яка підтримувала Вікторію з самого початку, запалила усіх навколо себе! Молодці Світлана Крижанівська-Блінова, Ольга Клінова, Наталія Гаврилів. Щиро вдячні також усім друзям Благодійного фонду «Із янголом на плечі», колективу та волонтерам фонду, які протягом останніх трьох місяців активно підтримували Вікусю у її прагненні перемогти! Десятки акцій від фонду підхоплювались відразу! Шлях ще дуже тривалий, але великий крок зроблено! Вікторіє, ми встигли!
Яна Стахурська, фотографиня:
– Нарешті сім'я Вікторії Полюги може усміхатись і почувати себе щасливою! Попри дощ, який 4 листопада не дав нам зробити фотосесію довгою, всі її учасники почувались дуже радісними та сяючими! Бо нарешті ця нереальна сума в 50 000 000 була зібраною! І всі ми віримо, що ця чудова дівчинка, яка об'єднала навколо себе країну буде здоровою і щасливою! Мама Мар'яна, тато Назар і сестричка Яночка щасливі! Завдяки вам, неймовірні люди! Знаю, що це було важко, розумію, скільки було докладено сил, скільки вкладено ресурсів та залучених можливостей! Дітки з акціями на 1 вересня та зі своїми скарбничками, люди, які віддавали денну зарплату, підприємці, меценати і тисячі небайдужих, які перейнялись долею маленької Вікусі! Неймовірний Юрій Федечко, який, здавалось, всього себе віддав цій дівчинці та збору коштів для неї, і ще сотні людей, яких не знаю і не матиму можливості всіх тут позначити! Дякую вам величезне! Але все це було варте їхніх щасливих очей!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8305 / 1.74MB / SQL:{query_count}