«Нагодуй убогого»

14 листопада в УГКЦ відзначатимуть Всесвітній день бідних. Вірян просять приносити до храмів продукти довготривалого зберігання

Безстрокова акція «Нагодуй убогого» була започаткована Синодом єпископів УГКЦ восени 2020 року, не припинялася і триває в парафіях УГКЦ на постійній основі. Про це в неділю, 7 листопада, у Патріаршому соборі Воскресіння Христового нагадав Блаженніший Святослав. Глава Церкви закликав вірних долучатися до цієї акції, зокрема в контексті відзначення Всесвітнього дня бідних, який цього року припадає на 14 листопада.
«Ми бачимо, як на очах, убожіє наше суспільство через нові види соціальної несправедливості. Ми бачимо, як ростуть ціни на все. Ми бачимо, як багато людей не мають засобів для життя та існування, не мають можливості оплатити свої базові потреби. Тому долучіться до тієї акції, особливо в День бідних! Ми збираємо так звані банки харчів – продукти, які не псуються, щоб можна було послужити потребуючим!» – закликав Блаженніший.
А тих, що діляться своїми харчами з потребуючими, запевнив, що так, як не забракло їжі вдові зі Сарепти, яка останніми харчами нагодувала пророка Іллю, так і їм ніколи нічого не забракне. 
Як розповів «Львівській Пошті» відповідальний за соціальне служіння у Львівській архиєпархії УГКЦ, керівник БФ «Карітас-Львів УГКЦ» отець Андрій Синейко, у Львівській архиєпархії чимало парафій, які надають ту чи ту допомогу потребуючим. 
«Саме слово «акція» не цілком добре відображає саму суть допомоги потребуючим, бо акція – це щось одноразове, а таку допомогу Церква надає постійно. 14 листопада – це день, коли УГКЦ старається наголосити, що ми маємо поряд людей, які перебувають у кризових життєвих обставинах і потребують нашої допомоги, та хоче привернути увагу громадськості до їхніх потреб. Це одинокі старенькі, багатодітні сім’ї, сім’ї, де годувальник втратив роботу… У цей день Папа Франциск і Церква закликають суспільство, владу, всіх мирян звернути увагу, що ми відповідальні за людей, які сьогодні не мають достатньо коштів, щоб оплатити базові потреби. Папа закликає творити соціальну справедливість. І не тільки давати милостиню, бо це одноразовий акт милосердя, а справді щодня ділитися з іншими тими благами, які маємо», – каже священник.
З його слів, існують різні форми бідності, тому є багато напрямків, де Церква досить добре працює у сфері соціального служіння, не тільки дає можливість з’їсти гарячий обід (щодня, крім неділі, на різних локаціях відбувається роздача харчів), а й продукти тривалого зберігання, мийні засоби, одяг, а також необхідні для когось речі, як-от милиці, крісла-візки для інвалідів тощо. Є й храми, які закуповували кисневі концентратори. 
«Звісно, постало чимало різних викликів, зокрема зараз, у час пандемії. Непросто надавати ту чи ту допомогу, бо належить дотримуватися обмежень, а це утруднює контакти, треба продумати різні моменти, щоб уникнути ризиків», – зазначає співрозмовник. 

За цей рік кожна парафія напрацювала свою форму соціального служіння і механізми його реалізації в цих непростих умовах. Тому тим, що потребують допомоги, як і тим, що хочуть допомогти або знають людей, які потребують підтримки, варто довідатися у себе на парафії, як це можна зробити. 
Зі слів отця Тараса Михальчука, настоятеля Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, акція «Нагодуй убогого» не втрачає актуальності, бо є багато людей, які потребують, здається, звичного для нас – їжі. «Ми це досвідчили, зокрема, тоді, коли почали щоденно уранці роздавати хліб потребуючим. Щоденно маємо чергу з 20-30 людей, які чекають на хлібину. При нашому храмі діє Спільнота святого Егідія, яка щочетверга готує гарячий обід для потребуючих. Також щороку ми долучаємося до організації святкового обіду для вбогих. Та й «цеглинки доброти» вже стали традиційними в нашому храмі, цього року теж невдовзі оголосимо про таку акцію. Це буде збір продуктів довготривалого зберігання, мийних засобів, речей першої потреби», –запевняє отець.
Уже кілька років парафіяльний «Карітас» діє при храмі Всіх святих українського народу (вул. Петлюри, 32). Торік його працівники ділилися досвідом з іншими осередками «Карітасу» та соціального служіння. Тут працюють у трьох напрямках: банк їжі, соціальний гардероб та випозичання інвалідних візків, милиць, багатофункціональних ліжок, дитячих візочків тощо. 
«Парафіяни-доброчинці приносять продукти або жертвують кошти, за які ми з волонтерами закуповуємо продукти, відтак формуємо продуктові пакети і роздаємо їх нашим потребуючим парафіянам. Приносити продукти можна в будь-який час і залишати в паламарів. Також кожні пів року оголошуємо великі збірки в храмі. Цієї неділі будуть стояти волонтери і після кожної літургії збирати продукти та пожертви. Торік ми зібрали майже 10 тисяч грішми і майже на 20 тисяч продуктами. Цього нам вистачило на пів року», – розповіла «Львівській Пошті» Любов Коренева, координаторка парафіяльного «Карітасу» храму Всіх святих українського народу.
«Хто отримує? Наші парафіяни. Це справді люди в скруті. Дехто звертається два-три місяці, а відтак уже не потребує. Дехто довше, як-от бабуся, яка сама виховує онуків, мама, яка сама доглядає сина-інваліда», – веде далі співрозмовниця. – Загалом на обліку маємо 40-50 людей, щомісяця видаємо 20-30 пакунків, середня вартість яких 250 гривень, за рік – на майже 60 тисяч гривень.
Також до храму парафіяни приносять одяг, переважно вживаний. Волонтери його сортують, і раз на тиждень у визначені години потребуючі (не тільки парафіяни) можуть прийти і вибрати собі щось, показавши документ, що вони справді належать до будь-якої соціально незахищеної категорії. 
Любов Коренева переконана, що соціальне служіння нині дуже затребуване, і кожна парафія має знайти спосіб заопікуватися людьми, які потребують допомоги. Отже, чи не кожен із нас може знайти спосіб відгукнутися на заклик Блаженнішого Святослава нагодувати вбогих.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8365 / 1.58MB / SQL:{query_count}