Ваша активність має значення!

Громадський бюджет Львова: до 15 листопада можна проголосувати за 230 проєктів – обирайте і підтримуйте ініціативи. Можна підтримати два проєкти: один великий та один малий

Хто б там що не казав, але Львів таки змінюється на краще. І тут подяка небайдужим, активним та ініціативним містянам, які подають цікаві проєкти на фінансування коштом Громадського бюджету Львова. Недарма кажуть, що під лежачий камінь вода не тече! Громадський бюджет – саме про це. Є гарні ідеї, є підтримка громадських ініціатив та активне голосування людей, як наслідок – перемога, і проєкти згодом бюджетним коштом втілюють у життя. 
Чернігів, Черкаси і Полтава – ось три українські міста, які перші в Україні в 2015 році почали впроваджувати ідею Громадського бюджету. Згодом, у 2016 році, долучився і Львів, а Київ уже був опісля.

У Львові, попри те, що «червона» зона, розпочалася «гаряча пора» голосування за Громадський бюджет. Це вже вшосте поспіль львів’яни голосують за проєкти задля змін на краще у місті, і вдруге поспіль, коли загалом за проєкти віддають свої голоси жителі Львівської територіальної громади. Торік приєднані до Львова громади вперше брали участь у Громадському бюджеті міста.
Голосування триватиме до 15 листопада, а проєкти Громадського бюджету будуть реалізовані протягом 2022 року. На їх реалізацію передбачили 75 мільйонів гривень.
«Можливість львів’ян проголосувати за громадські проєкти – це можливість вплинути на позитивні зміни в місті та в районі. Так мешканці власноруч визначають пріоритети для Громадського бюджету і, щонайголовніше, творять місто! Цього року було подано 254 проєкти на загальну суму 256 679 314 грн, з яких 199 малих та 55 великих. На голосуванні сьогодні 230 проєктів. Кожен мешканець має можливість проголосувати двічі: за один великий і за один малий проєкт», – каже керівник департаменту міської агломерації Львівської міської ради Юрій Лукашевський. 
«У зв’язку з тим, що Львів у «червоній» зоні, передбачено, що ті люди, які зареєстровані у Львівській МТГ, голосують лише онлайн. Хто не зареєстрований у МТГ, але працює, навчається, а також внутрішньо переміщені особи, має можливість також проголосувати, але вже у ЦНАПах, причому за попереднім записом. За перший день голосування свій голос віддали 30 тисяч осіб, із них лише 30 проголосували у ЦНАПах», – зазначив «Львівській Пошті» Орест Файфурка, начальник відділу розвитку мікрогромад та громадських ініціатив Львівської міської ради.
До слова, торік онлайн проголосувало понад 90% людей. У мерії певні: це дуже зручний та безпечний спосіб голосування. 
З його слів, цього року грошей на реалізацію проєктів Громадського бюджету передбачили більше, аніж минулого. Львівська міська рада виділила 75 мільйонів гривень, торік ця сума становила 60 мільйонів гривень. Отже, змагатися є за що. Щороку сума на проєкти збільшується, що є позитивом. Коли розпочинали, а це був 2016 рік, на проєкти було передбачено 16 мільйонів гривень. Отож вже маємо шостий сезон», – каже Орест Файфурка.
Є довіра людей до Громадського бюджету, що подають щораз більшу кількість ініціатив
Як акцентує співрозмовник, третій рік поспіль маємо ріст кількості поданих проєктів. «Це хороша тенденція. Відповідно, є довіра людей до Громадського бюджету, що подають щораз більшу кількість ініціатив. Цього року загалом подали 254 проекти, а на голосуванні зараз 230 ініціатив жителів Львівської МТГ. Традиційно багато освітянських і медичних ініціатив. Є також категорія «Інші проєкти», зокрема це так звані «зелені проєкти», які стосуються облагородження джерел, парків, скверів, озер тощо», – пояснює Орест Файфурка.
У частини містян є зауваження, чому, мовляв, освітні та медичні проєкти фінансують коштом Громадського бюджету, адже на вирішення проблем у цих сферах і так передбачені в бюджеті Львова гроші. На це Орест Файфурка відповів «Львівській Пошті»: «Ми мали у Львівській міській раді дискусії з цього приводу із представниками освітянського, медичного середовища, а також із громадськими активістами. Фінансування і освіти, і медицини має бути кращим, потреба у коштах так чи інакше щороку є. Поза тим, тепер існує низка обмежень. Скажімо, у школах заборонили проєкти, які стосуються заміни вікон, ремонту фасадів чи дахів. Дійсно, на це кошти заклади освіти можуть отримати з інших цільових програм. Ми ж стимулюємо школи подавати більш креативні та інноваційні проєкти, скажімо, ті, що стосуються оновлень кабінетів хімії та фізики, облаштування сучасних лабораторій».
Жителі Львівської МТГ подали 254 проєкти на суму понад 256 млн грн – на голосуванні 230 проєктів
Уже традиційно найбільш активним є Шевченківський район Львова. Він найбільший у місті і, відповідно, щороку подає найбільше проєктів. «Перший день голосування засвідчив, що найбільш активним був Франківський район Львова. Очевидно, тому, що автори проєктів заздалегідь підготувалися і одразу з ночі розпочали голосування. А ось найменш активним традиційно є Галицький, можливо, тому, що тут мешкає менше людей, тому й менше голосів від цього району», – каже Орест Файфурка.
«Загалом тішить те, що у Львові люди активні, небайдужі, ініціативні! Їдучи в громадському транспорті, я став свідком, як люди обговорювали Громадський бюджет і були задоволені, що можуть реально впливати на зміни в рідному місті, що можуть щось позитивне зробити для своїх дітей», – резюмує начальник відділу розвитку мікрогромад та громадських ініціатив Львівської міської ради.
На реалізацію проєктів-переможців в бюджеті заклали 75 млн грн
Як завше, цікаві ініціативи подали щодо якісних змін у міських парках та скверах. Як от мовиться про зміни у парку «Горіховий гай» – встановлення камер відеоспостереження задля безпеки в ньому – це проєкт №2. «Команда Lviv Film Center протягом багатьох років піклується про благоустрій та порядок в парку «Горіховий гай». Втім, незважаючи на зусилля комунальних служб та дієві інфрастуктурні покращення, рівень безпеки і нині не є «візитівкою» парку. На жаль, у парку досить часто зустрічаються особи маргінального характеру та нерідко трапляються випадки вандалізму. Горіховий гай є однією з найбільш популярних «зелених» локацій Франківського району, де комфортно як молоді, так і родинам! Отже, тут має бути 100% безпечно. Звертаємося до львів'ян з проханням підтримати напрочуд важливу громадську ініціативу, згідно якої в парку будуть встановлені камери спостереження, підключені до центру безпеки міста. Відповідно, реалізація проєкту надасть можливість впровадження цілодобового моніторингу та підсилить контроль за безпекою в межах локації», – зазначають автори проєкту.

Оновити пропонують і територію парку на Малоголосківській, де містяни планують облаштувати скейт-парк. Є також гарний проєкт, який стосується облагородження території біля красивого озера Стосика – проєкт №16 «Створення парку біля озера Стосика». «Круто, коли в місті є водойма з якою можна контактувати, біля якої можна відпочити. Саме такі місця треба зберігати і давати їм друге дихання. Озеро Стосика тому є прикладом, місце з великою фауною неймовірною природою яке незабаром перетвориться на невеликій оазису у місті завдяки громадському бюджету 2020 року. Але для повного збереження озера і цілісного ландшафту необхідно облагородити і зберегти притоки які живлять озеро. Задля цього було подано проект «Створення парку біля озера Стосика», який має на меті зберегти притоки до озера створити прогулянкові доріжки й місця для відпочинку. Це буде перший крок для створення нового парку у Львові», – зазначають автори. 
У Стрийському парку хочуть реалізувати два проєкти – облаштувати бювет з альтанкою у верхній частині парку і створити громадський простір з Wi-Fi та можливістю підзарядки гаджетів. У парку «Високий замок» пропонують облаштувати дитячий майданчик у вигляді замку-фортеці. А ось у Парку Івана Франка планують встановити лазанку.

Жителі Левандівки подали проєкт створення громадського простору на вул. Вигоди з вуличними меблями, лежаками, елементами для занять йогою. Ще один проєкт на Левандівці стосується створення літньої сцени біля Народного дому.
Також містяни можуть долучитися до оновлень Палацу Хоткевича – команда закладу щороку є активним учасником Громадського проєкту. Мовиться про облаштування театральної майстерні в ньому. «Ви знову зможете долучитись до оновлень Палацу! Підтримайте облаштування театральної майстерні в Палаці Хоткевича серед ініціатив Громадського бюджету міста. Наш малий проєкт №115», – зазначають у Палаці.

Щодо шкіл, то серед проєктів є ідея придбати комплекти із системою очистки води та сенсорними кнопками, щоби дітвора могла безконтактно пити воду в школах. А ось у ліцеї «Львівський» хочуть відремонтувати внутрішній дворик та створити простір для проведення уроків просто неба. 
Ліцей ім. Івана Пулюя підготував два проєкти на Громадський бюджет – №127 і №132. «Наука не повинна мати бар’єри. Тому ми хочемо створити безбар’єрний простір у ліцеї, щоби кожна дитина могла стати дотичною до науки, спостерігати цікаві явища та вивчати щось круте і корисне», – кажуть автори.
Це вже вшосте поспіль львів’яни голосують за проєкти задля змін на краще у місті, і вдруге поспіль, коли загалом за проєкти віддають свої голоси жителі Львівської територіальної громади
Щодо медичних проєктів, то дитяча лікарня на вул. П. Орлика має два проекти. Один передбачає придбання сучасного стерилізаційного обладнання (великий проєкт №69), другий (малий проєкт №101)допоможе закупити сучасне реабілітаційне обладнання для дітей, створити безкоштовний простір для їхнього лікування і зменшення рівня інвалідності. «З кожним роком, на жаль, росте кількість дітей, яким необхідна реабілітаційна допомога після перенесеного інсульту, черепно-мозкових травм внаслідок ДТП тощо. Малий проєкт (№101) Життя без болю» допоможе закупити сучасне реабілітаційне обладнання для наших дітей, створити безкоштовний простір для їх лікування і зменшення рівня інвалідності», – зазначають у медзакладі.
А ось завдяки купівлі фетального монітора у пологовому на вул. Мечникова хочуть запобігти смертність малюків. Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги Львова має два проєкти. Малий проєкт №121 «Реабілітація – шанс на повноцінне життя», а великий проєкт №119 стосується того, аби відділення дитячої кардіохірургії отримало сучасний наркозно-дихальний апарат. «Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги стала єдиним центром у Західній Україні, що забезпечує кардіохірургічне лікування вроджених та набутих патологій у дітей, навіть у новонароджених. Таке обладнання життєво необхідне для наших маленьких пацієнтів! З його допомогою лікар-анестезіолог спостерігає головні параметри дихання під час проведення операцій. Відтак, операції стають безпечнішими, а період реабілітації швидшим. 
А ось у Дублянах коштом Громадського бюджету воліють придбати рентген-апарат для лікарні та облаштувати великий спортивний простір із футбольним полем, скейт-парком та вуличними тренажерами. Крута і цікава ініціатива з’явилася у селі Зашків: там планують створити мультиспортивний простір зі скейт-парком, дитячим майданчиком, футбольним і волейбольним полями, тенісним кортом та амфітеатром. 

Хто і як може голосувати?

Брати участь у голосуванні за проєкти зможуть мешканці Львівської міської територіальної громади, які досягли 16-річного віку. 
Кожен львів’янин може підтримати два проєкти: один великий (загальноміський) та один малий (районний).
Проголосувати за проєкти можна на офіційному сайті Громадського бюджету, авторизувавшись за допомоги BankID або електронно-цифрового підпису (ЕЦП).
Згідно з рішенням міської комісії з надзвичайних ситуацій, від 28.10.2021 року на час дії обмежень голосування за проєкти Громадського бюджету та ідентифікація особи здійснюються винятково за допомоги електронної ідентифікації для осіб, зареєстрованих на території Львівської МТГ.
Чернігів, Черкаси і Полтава – ось три українські міста, які перші в Україні в 2015 році почали впроваджувати ідею Громадського бюджету. Згодом, у 2016 році, долучився і Львів, а Київ уже був опісля
«Цього року на платформі «Громадський проєкт» було збільшено кількість банків, з допомогою яких є можливість зареєструватися та проголосувати. Бачимо за статистикою, що кількість людей, які голосують онлайн, постійно зростає: торік було 90% від загальної кількості. Голосувати онлайн – швидко, зручно і безпечно! Також у нас триває реалізація минулорічних проєктів. Вони будуть реалізовані до кінця року. Станом на зараз вже реалізовано понад 20 проєктів», – каже Орест Файфурка.
Голосування у ЦНАПах буде доступне за попереднім записом тільки для осіб, які не зареєстровані на території Львівської МТГ, але відповідають одному з критеріїв:
*Підприємство, установа чи організація, де працює відповідна особа, зареєстроване у м. Львові, що підтверджується паспортом та довідкою з місця праці.
*Особа навчається у м. Львові, що підтверджується паспортом та студентським квитком або іншим документом, що підтверджує факт навчання.
*Особа володіє на праві власності об’єктом нерухомості у м. Львові, що підтверджується паспортом та витягом з відповідного реєстру прав власності.
*Внутрішньо переміщена особа, чиє місце проживання зареєстровано у м. Львові, що підтверджується паспортом та довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
*Місце народження особи зареєстроване у м. Львові, що підтверджується паспортом або свідоцтвом про народження.

До уваги авторів та виборців проєктів Громадського бюджету Львова: важливою є чесна боротьба і перемога

«Зустрічаємо, на жаль, повідомлення в соцмережах, що окремі автори чи представники ініціативних груп наполегливо просять підтвердження голосування в інших осіб. Згідно п. 5.10 Положення про Громадський бюджет Львова, участь у голосуванні за проєкти Громадського бюджету Львова є добровільною. Ніхто не може бути примушений до участі чи неучасті в голосуванні. Застосування примусу, погроз, обману, підкупу чи будь-яких інших дій, що перешкоджають вільному волевиявленню, забороняється!» – наголошують у Львівській міській раді. 
Громадський бюджет Львова – це інструмент громадської участі, а не можливість підкупу за допомоги примусу, оцінок, лотерей, грошових винагород чи інших різновидів «гречки», тому переконливо просимо бути чесними в ході інформаційної кампанії та дотримуватися таких правил агітації:
1) не використовувати адміністративний ресурс та підкуп виборців, в тому числі у вигляді лотерей чи конкурсів;
2) не змушувати до голосування, в тому числі не вимагати у громадян, які взяли участь у процедурі голосування за проєкти, інформації про те, за який проєкт (проєкти) вони віддали свої голоси, зокрема, не вимагати знімків вмісту екрана монітора комп’ютера чи іншого електронного пристрою;
3) не проводити агітацію на території Центрів надання адміністративних послуг;
4) не заважати користувачам платіжних терміналів та відвідувачам банківських установ.
«Натомість радимо максимально активно спілкуватися, презентувати та поширювати інформацію про переваги Вашого проєкту серед мешканців вашого мікрорайону та міста загалом. Чесної боротьби та перемоги всім нам!» – акцентують у мерії.

Як реалізовують проєкти

Як розповіли в департаменті міської агломерації ЛМР, у Львівській громаді активно реалізовують проєкти-переможці Громадського бюджету Львова. Є гарні новини від початкової школи «Джерельце». Мовиться про проєкт №95 «Здорове харчування – здорові діти (сучасне кухонне обладнання)», адже його вже реалізовано. Зокрема, для безпечного і здорового харчування діток молодшого шкільного віку придбали сучасне енергоощадне кухонне обладнання, що відповідає світовим стандартам: піч пароконвекційну для швидкого приготування смачних і корисних страв та сучасну посудомийну машину, яка має функцію дезінфекції посуду, що є дуже актуальним в час пандемії та для здоров’я і безпеки дітей. У школі дякують авторці Олені Гордієнко та всій ініціативній групі, а також Управлінню освіти ДГП Львівської міської ради за втілення проєкту. 
У Рудному почали капітально ремонтувати подвір’я місцевої загальноосвітньої школи №74, розташованої у передмісті Львова, яка славиться своєю давньою історією. Вартість проєкту – понад пів мільйона гривень. Автор – Ігор Балич.
Своєї черги чекає ще один об’єкт у Рудному – огорожа навколо школи, що на вул. Огієнка, 9. Цей проєкт також став переможцем Громадського бюджету Львова.
Тішить те, що у Львові люди активні, небайдужі, ініціативні!
У Зашкові облаштовують сучасний сімейний простір в центрі села, на вул. Проєктна. Окрім дитячої розважальної та відпочинкової зони, там буде спортивна. Уже встановлені вуличні лавки, почали ставити смітники, бетонують територію для монтажу ігрового дитячого та спортивного обладнання. Також тут має з’явитися ігровий комплекс «Фортеця», гойдалка «Гніздо», карусель «Мавпочка». Закуплені універсальні стійки для тенісу, волейболу, бадмінтону, тенісний стіл для вулиць. Роблять так, аби було цікаво та корисно і меншим діткам, і підліткам, і їхнім батькам.
«Досі в громаді не було місця для сімейного відпочинку. Мешканці самотужки встановили футбольні ворота та кілька дитячих ігрових споруд. Але хотіли більшого, тому подали проєкт на Громадський бюджет Львова – і він переміг. Його вартість – близько 600 тисяч гривень. Автор проєкту – Наталія Луцик», – розповіли у департаменті міської агломерації Львівської міської ради. 
Решта проєктів-переможців у громадах – на різних стадіях завершення проєктно-кошторисних документацій чи тендерних торгів. Повністю завершена реалізація громадського проєкту в Гряді, де вже закупили та доставили у місцевий садочок мультимедійне обладнання.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8164 / 1.77MB / SQL:{query_count}