У неділю запрошують на «Родинні фестини» у Годовицю

Івона Лобан, дизайнерка, громадська активістка, авторка культурно-мистецьких проєктів «Під Зорею Пінзеля» та «Натхненні Пінзелем», – справжній Ангел-охоронець костелу в Годовиці – запрошує на «Родинні фестини» у неділю, 3 жовтня. 
«Буде цікаво і весело і дітям, і дорослим. Заплановані показові виступи спортивних федерацій і клубів Львівщини; естафети, велоперегони, шахматні турніри, флешмоби, а ще – майстер класи, зустрічі з письменниками. Будуть у Годовиці й виступи творчих колективів – вокальних і танцювальних. Звійсно, на родинних фестинах вас чекають і смачні страви», – каже Івона Лобан.
Захід розпочнеться з 12.00 у с. Годовиця біля костелу Всіх Святих і триватиме до 17.00.

Костел у Годовиці, який розташований поруч із мальовничим озером, – це один з найкращих зразків барокових храмів, це творіння відомого архітектора Бернарда Меретина (творець собору Святого Юра у Львові) та геніального скульптора Іоана-Георгія Пінзеля. Костел нині без даху, склепінь, руйнується під дощем, снігом та вітром. У радянські часи храм був господарською спорудою. У 1974 році під час пожежі згорів дах костелу і невдовзі завалився. Костел значиться як «пам’ятка національного значення в аварійному стані».
На стінах храму є фрагменти фресок, які виконав наприкінці XVIII століття відомий художник Олександр Ролінський. Тепер ці унікальні, старовинні та красиві фрески перебувають просто неба. Свого часу у костелі був вівтар, скульптури якого виконав геніальний Іоан-Георгій Пінзель. На щастя, Ангел-охоронець замків, палаців і храмів Борис Григорович Возницький встиг врятувати один із найвідоміших вівтарів України. Сім скульптур з Годовицького вівтаря у 2012 році стали центром експозиції Пінзеля у Луврі та підкорили Францію.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8741 / 1.54MB / SQL:{query_count}