А ви вже вакцинувалися?

Епідемічна ситуація на Львівщині погіршується. Медики закликають дотримуватись заходів безпеки і щеплюватися – локації, години і вакцини

В Україні суттєво зросла кількість хворих на коронавірус, також побільшало госпіталізованих від COVID-19. У Міністерстві охорони здоров’я зазначають, що серед госпіталізованих – 98% невакцинованих. В Україні швидкість поширення штаму коронавірусу «Дельта» дуже сильно виросла. Один інфікований може заразити в середньому 5-8 осіб, про що повідомив головний санітарний лікар України Ігор Кузін.
«На сьогодні лише 20% українців 60+ вакциновані від COVID-19 принаймні першою дозою, а повністю вакцинованих – 16,6%. Доступ до вакцини вже є в найбільш віддалених куточках України, а мобільна бригада може приїхати до тих, хто не може самостійно пересуватись. Найважливіше — бажання українців захиститись від небезпечного вірусу», – акцентує Ігор Кузін. Загалом в Україні повністю щеплено понад 5,5 мільйона осіб.
І на Львівщині щотижня зростає кількість хворих та госпіталізованих. Зі слів регіонального координатора з питань вакцинації від коронавірусної інфекції на Львівщині Олега Когута, в області виявлено вже понад 30 випадків ковіду, викликаного штамом «Дельта».
«Ситуація із захворюваністю на ковід на Львівщині погіршується. Ми фіксуємо щоденне збільшення кількості госпіталізованих, це від 170 до 210 людей за добу. Заповненість ліжкової мережі майже 48%», – зазначив керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.
З його слів, в області вже напрацьовують перелік закладів, які будуть долучені до роботи з пацієнтами з ковід у випадку, якщо завантаженість ліжкової мережі перевищить показник в 50%. Цього тижня Львівський обласний перинатальний центр внесли в перелік «ковідних» медзакладів, тобто такий, що може приймати вагітних жінок з підозрою, або підтвердженим коронавірусом. Загалом «ковідними» визначені 15 лікарень Львівщини.
Як зазначає Олег Когут, незалежно від того, у якій зоні епіднебезпеки Львівщина перебуватиме, носіння масок ніхто не скасовував і це є перший найпростіший профілактичний захід, щоб вберегти себе від захворювання. Він також акцентував на важливості вакцинації і область повністю забезпечена вакцинами. «На Львівщині вакцинувались понад 751 тисяча осіб, вважаю, що цей показник є не достатнім на сьогодні, це 16,5 % дорослого населення. Для того, щоб створити популяційний імунітет, нам необхідно вакцинувати хоча б у п’ять разів більше людей. Можливості вакцинації є. Як збоку медичної мережі, то в області функціонує 181 пункт щеплення, працює понад сто вакцинальних бригад, так із боку кількості: наявна достатня кількість вакцин. Це і AstraZeneca, якої є близько 160 тисяч доз, CoronaVAС- приблизно 200 тисяч. Ми отримали велику кількість вакцини «Pfizer», це близько 48 тисяч доз», – каже Олег Когут.
Львівський перинатальний центр внесли у перелік «ковідних» – медзаклад прийматиме вагітних з підозрою та підтвердженим коронавірусом
«Якщо говорити про темпи вакцинації, то за попередній тиждень ми двічі побили свій власний рекорд. Найбільшу кількість щеплень зробили у минулої п’ятниці, це понад 11 тисяч щеплень. Найбільш проблемним залишається питання вакцинації педагогів, особливо середньої школи. Суттєво краща ситуація із вакцинацією медиків. Вже понад 97% медичних працівників мають першу дозу, 72% завершили повну вакцинацію», – зазначає Орест Чемерис.
Зазначимо, що найближчим часом на Львівщину не очікується поставка вакцини «Модерна». «Проте, без жодних застережень, особи, які отримали першу дозу цією вакциною, другу дозу можуть отримати вакциною «Комірнаті» (Пфайзер), якої в області є достатня кількість», – каже Олег Когут. – Усі види вакцин використовують для щеплення усіх груп населення, у пунктах щеплення та у центрах вакцинації. Зараз можна обрати будь-який вид вакцини, і зручний пункт чи центр вакцинації. Наш досвід роботи показує, що люди вакцинуються різними вакцинами, але в пріоритеті – «Комірнаті» (Пфайзер). Зауважимо, що усі вакцини є безпечні і створюють імунітет».
Медики зазначають, що зростає поступлення пацієнтів з коронавірусом у стаціонари. В основному – це невакциновані люди, які мають запущену супутню патологію: неконтрольований цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, а також проблеми з щитовидною залозою, онкологічні захворювання чи наявність вже перенесених, про що повідомила експертка з пульмонології департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Надія Рудницька. «Поступають в окремих випадках і вакциновані пацієнти. Але перебіг захворювання у них легкий, скорочується термін їх лікування у стаціонарі. Вони без ускладнень виписуються з лікарень – це дуже суттєво. Серед хворих–невакцинованих є висока смертність. Щодо клініки захворювання, то починається хвороба з підвищеної температури, головного болю та болю у м’язах, з кишково-шлункових розладів у вигляді нудоти, рвоти чи діареї. Інколи присутні респіраторні синдроми або біль в горлі», –повідомила Надія Рудницька.
Вона наголошує, якщо раніше ускладнення від коронавірусу з’являлися на 14-ий день, то зараз ускладнення у вигляді пневмоній та дихальної недостатності з’являються вже на 4-5-ий день. Пацієнти поступають у стаціонар для респіраторної підтримки киснем і лікування пневмонії. Експертка зазначила, що існують відповідні протоколи лікування ковіду. Тому самолікування, застосування гормональних препаратів з першого дня хвороби можуть ускладнити стан хворого.
«Велике значення має носіння масок. Від кількості вірусу, який потрапляє в організм, залежить і перебіг захворювання. Єдиним методом профілактики є вакцинація», – зазначила пульмонологиня.
Медики закликають вакцинуватись від коронавірусу, аби вберегти своє життя і здоров’я. У Львові впродовж цього тижня можна вакцинуватись кожного дня, як в стаціонарних пунктах, так і в центрах масової вакцинації.
Графік роботи центрів масової вакцинації у Львові: в будні дні з 15.00 по 18.30 – ТЦ Forum Lviv (Pfizer, Coronavac, AstraZeneca), ТЦ Victoria Gardens (Pfizer, Coronavac, AstraZeneca). У суботу та неділю з 10.00 по 15.00: Епіцентр на вул. Городоцькій (Pfizer), Епіцентр на вул. Б. Хмельницького (Pfizer), ТЦ Victoria Gardens (Pfizer, Coronavac), ТЦ Forum Lviv (Pfizer, Coronavac, AstraZeneca), Центр Довженка (Pfizer, Coronavac, AstraZeneca). Також на Нижньому Шуварі у п’ятницю можна буде зробити першу дозу Pfizer, а у суботу – Pfizer, як другу дозу. 
Окрім того, львів’яни можуть вакцинуватись в стаціонарних пунктах, які розташовані в міських поліклініках та клінічних лікарнях: 1 МП (вул. Руська, 20), 2 МП (вул. Симоненка, 4), 3 МП (вул. Повітряна, 99), 4 МП (пр. Червоної Калини, 68), 5 МП (вул. Виговського, 32), 6 МП (вул. Медової печери, 1), 1 МКЛ (вул. Хімічна, 7а), 3 МКЛ (вул. Озаркевича, 2; вул. Шевченка, 358б), 4 МКЛ (вул. Стецька, 3), 5 МКЛ (вул. Чупринки, 61), 8 МКЛ (вул. Навроцького, 23), 10 МКЛ (вул. Бой-Желенського, 14). Графік роботи стаціонарних пунктів вакцинації варто уточнювати в реєстратурі кожного медзакладу.

Графік роботи центрів вакцинації в області на 30 вересня – 3 жовтня

м. Броди: народний дім, вул. Коцюбинського, 7 – 2 жовтня – 10.00-14.00 (Pfizer-Comirnaty/CoronaVac/AstraZeneca)
м. Золочів: палац культури ім. Ігоря Білозора, вул. В.Чорновола,1 – 2-3 жовтня – 10.00-14.00 (Pfizer-Comirnaty/CoronaVac)
м. Дрогобич: районний народний дім, вул. 22 січня, 28 – 30 вересня-3 жовтня – 09.00-15.00 (Pfizer-Comirnaty/CoronaVac/AstraZeneca); ТЦ «Епіцентр» (вул.С.Наливайка,5) – 30 вересня-3 жовтня – 10.00-15.00 (Pfizer-Comirnaty/CoronaVac/AstraZeneca)
м. Трускавець: відділення первинної медичної допомоги поліклінічного відділення КНП «Трускавецька МЛ», вул. Данилишиних, 62 – 1-3 жовтня – 09.00-15.00 (Pfizer-Comirnaty/CoronaVac/AstraZeneca)
м. Стрий: поліклінічне відділення «Стрийська центральна міська лікарня», вул. Т. Шевченка, 57+приміщення на вул. Багряного, 4 – 30 вересня-2 жовтня – 10.00-16.00 (Pfizer-Comirnaty/CoronaVac/AstraZeneca)
м. Червоноград: ЦПМСД вул. Івасюка, 8 – 30 вересня-1 жовтня – 08.30-17.00 (Pfizer-Comirnaty/CoronaVac/AstraZeneca); 2 жовтня – 09.00-13.00 (Pfizer-Comirnaty/CoronaVac/AstraZeneca)
м. Новояворівськ: актова зала КНП «Новояворівська лікарня імені Юрія Липи» вул. Т. Шевченка, 18 – 30 вересня-2 жовтня – 09.00-14.00 (Pfizer-Comirnaty/CoronaVac/AstraZeneca)
м. Жовква: поліклініка КНП «Жовківська лікарня», вул. Львівська, 17 – 30 вересня-1 жовтня – 09.00-19.00 (Pfizer-Comirnaty/CoronaVac/AstraZeneca); 2 жовтня – 09.00-14.00 (Pfizer-Comirnaty/CoronaVac/AstraZeneca)
м. Новий Розділ: поліклініка КНП «Новороздільська міська лікарня», вул. Винниченка, 37 – 30 вересня-1 жовтня – 10.00-15.00 (Pfizer-Comirnaty/CoronaVac/AstraZeneca); 2 жовтня – 10.00-13.00 (Pfizer-Comirnaty/CoronaVac/AstraZeneca)
м. Самбір: ЦПМСД Самбірської міської ради, вул. Чайковського, 12 – 2 жовтня – 09.00-17.00 (Pfizer-Comirnaty/CoronaVac/AstraZeneca); 3 жовтня – 10.00-14.00 (Pfizer-Comirnaty/CoronaVac/AstraZeneca)
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8189 / 1.62MB / SQL:{query_count}