Молодь творить нові нагоди

Львів бореться за статус «Молодіжна столиця Європи 2024» і вийшов уже на третю стадію конкурсу

Вже вдруге Львів бере участь у боротьбі за честь стати молодіжною столицею Європи. Цього разу наше місто увійшло у фінальну частину змагання і стало першим містом незалежної України, якому це вдалося. Разом із Львовом до фінальної частини вийшли ще три міста – Вестрен (Угорщина), Гент (Бельгія) і Кишинів (Молдова).
Сам процес конкурсу передбачає кілька стадій. Дві ключові стадії уже позаду. Зараз Львів змагається в третій і цього понеділка, 20 вересня, подав заявку як претендент на статус Молодіжної столиці Європи 2024. Заявка доволі об’ємна, у ній прописано всі активності, які планують провести в рамках цього статусу. А розробляла її велика команда молодих людей, передусім учасники мережі молодіжних просторів «ТВОРИ!» та чимало зацікавлених.
«Порівняно з минулим конкурсом, на який ми подавались, Львів здійснив величезний прорив в плані розвитку молодіжної політики, молодіжної роботи, молодіжної інфраструктури. Попереднього разу ми не розуміли європейських контекстів: питання участі молоді, досягнення довгострокових результатів, різні інклюзії, партисипативність, толерантність. Зараз ми вже набули цього досвіду, зрозуміли європейських контекст, багато чого вже впроваджується у роботі – зазначив під час презентації проєкту керівник молодіжних просторів «ТВОРИ!» Олег Малець. – Дуже важливим є сам процес участі Львова у цьому змаганні, який почався з перемоги нашого міста у конкурсі «Молодіжна столиця України», з бажання молоді рости і ставати молодіжною столицею Європи. Ми уже на фінальній стадії і це реально величезне досягнення».
А вже 16-17 листопада відбудеться фінальна зустріч у Брюсселі, під час якої журі обере переможця. Зі слів організаторів, одним з найважливіших аспектів, за яким його обиратимуть є саме довгострокові активності, які належно представлені у заявці. Загалом у статусі Молодіжної столиці Європи Львів запланував 126 активностей, до яких організатори сподіваються залучити 55 тисяч молодих людей не тільки з нашого міста, а й з усієї України та Європи. Отож буде чимало нових нагод поспілкуватися, зав’язати дружбу чи налагодити співпрацю.
«Якщо Львів аплікується на 2024 рік, це не означає, що лише на цей рік планують активності, бо програма розпочинається вже з 2022 року», – каже фандрейзерка «ТВОРИ!» та координаторка процесу аплікування міста на конкурс МСЄ Марія Пігура.
Подаючи заявку на цей конкурс, організатори хочуть продемонструвати Європі, Україні ті процеси, які відбуваються в молодіжному середовищі Львова, а для молоді міста створити велику кількість нових можливостей, щоб вони могли себе реалізовувати, і тим самим розвивати місто. Це можливість рухатися далі, не тільки дивитися в сторону Європи, а відчувати себе її частинкою, а на час статусу – її серцем.
Зі слів організаторів, одним з головних напрямків, які вони прагнуть розвинути, є волонтерство. Це та рушійна сила, яка здатна пришвидшувати розвиток різних галузей і формувати різні середовища. Також важливими є ще три напрямки: розвиток можливостей для освіти, формування середовища різноманітних об'єднань людей за інтересами і громадських організацій та взаємодія молоді і міста, тобто безпосередня участь молоді у прийнятті важливих рішень щодо розвитку міста. 
Однією з довготривалих активностей, які планують втілити в життя, є створення молодіжного фонду, який сприятиме реалізації різних молодіжних проєктів.
За словами організаторів, цей конкурс не передбачає якоїсь фінансової вигоди. Це більш статусна річ, проте вона відкриває величезну кількість можливостей і доступ до європейських молодіжних програм.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8073 / 1.56MB / SQL:{query_count}